Corsair je na svu sreću vrlo dobro zastupljen na našem tržištu pa kod ovoga testa ne moramo ponovno govoriti kako 200R nije trenutno dostupan. Nalazi se u ponudi domaćih webshopova i dućana informatičke opreme, a cijena mu se kreće između 470 i 550 kuna za gotovinsko plaćanje. Jači, 300R model bez prozora se može nabaviti za 600 – 650 kuna, a s prozorom za oko 750 – 800 kuna. S cijenama otvaramo zbog toga kako bi otprilike imali dojam u koju klasu spada ovo kućište i s kim se na tržištu mora boriti. Konkurencija je u ovom cjenovnom rangu jaka i ima što za ponuditi. Zbog toga će biti vrlo zanimljivo vidjeti što to ovaj Corsair nudi i čime će privući kupce. Za početak, to bi mogao biti dizajn jednostavnih i čistih linija gdje nema čudnovatih oblika ili "izraslina" kao kod drugih proizvođača. Upravo zbog toga bi se mogao svidjeti širokom broju kupaca koji vole jednostavnost. Na prednjoj, plastičnoj masci se u dnu nalazi Corsairov logo u bijeloj boji, nakon čega tek pri vrhu dolazimo do tri 5.25" utora pokrivena plastičnim maskicama. Iznad toga je smješten prednji panel koji se sastoji od USB3.0 portova, Audio ulaza/izlaza, te jedinstvene tipke za Reset i Power On koja sa stražnje strane ima dva mikroprekidača. Stražnja strana otkriva layout kućišta u kojem napajanje "leži" na dnu, a iznad njega su smješteni horizontalni utori za proširenja na matičnoj ploči, zatim prorez za stražnji I/O panel ploče te na desnoj strani smještena rešetka sa 120 mm ispušnim ventilatorom.

Bokovi su također čisti i jednostavni, tek uz dva mjesta za 140/120 mm ventilatore na lijevoj bočnoj stranici, te rešetku (s filterom za prašinu) na plastičnoj prednjoj stranici za uvlačenje zraka u kućište putem prednjih ventilatora. Već se s pregledom bočne stranice susrećemo s gumenim čepićima na koje nasjedaju ventilatori na što nas kućišta u ovoj klasi nisu navikla. Bočne su stranice pričvršćene thumb vijcima (svaka sa po dva vijka). Dimenzije ovoga mid-towera su 430mm x 210mm x 497mm, a netto masa oko 6 kilograma. Kućište visinom od 430 mm zadovoljava mid-tower standarde, čime je uz dobre mogućnosti prozračivanja u njega moguće ugraditi računalo srednje ili više klase jer se dobrom unutarnjom organizacijom u ovakvim dimenzijama može ugraditi i najmoćnije komponente. Uz kućište u pakiranju će te naći još i upute za instalaciju na nekoliko svjetskih jezika, te kutijicu sa svim potrebnim vijcima, dodatnim gumenim čepićima za ventilatore i crnim plastičnim vezicama.

Na gornjoj strani se nalazi velika rešetka ispod koje je moguće ugraditi dva 140/120 mm ventilatora ili primjerice radijator maksimalne dužine 280 mm. Dovoljno to govori o mogućnostima 200R kućišta, a kada prijeđemo na unutrašnjost vidjet ćemo kako prostora za ugradnju ovako velikih komponenata stvarno ima. I na gornjoj se stranici (u 120 mm rupama) nalaze gumeni čepići na koje nasjedaju ventilatori, a koji služe za eliminaciju ili bar umanjivanje prijenosa vibracija na kućište. Čepići se s tih pozicija mogu preseliti na druga mjesta za montažu. S donje strane ponovno vidimo rešetke gotovo preko cijele stranice. Prva, ona bliža stražnjoj strani je namijenjena za usis svježeg zraka za napajanje pri čemu od ulaska krupnije prašine u napajanje štiti filter koji je moguće izvući radi čišćenja. Ispred se nalazi druga rešetka gdje je moguće montirati dodatne 140/120 mm ventilatore. U kutevima kućišta se nalaze četiri masivne gumene nožice koje sprječavaju klizanje po površini i prijenos eventualnih vibracija na istu.

Pregled vanjštine ćemo zaokružiti bližim pogledom na prednji panel. Na lijevoj strani se nalaze dva USB 3.0 utora, te utičnice za slušalice i mikrofon. Dva prednja USB utora su sasvim dovoljna za potrebe prosječnog korisnika a moderna kućišta ne bi ni smjela dolaziti bez USB3.0 podrške. Na desnoj strani se nalazi jedna tipka koja objedinjuje Reset i Power funkcije, sa dva mikroprekidača i zasebnim signalizacijskim LED-icama.

Skidanjem bočnih stranica otvaraju nam se blagodati prostrane unutrašnjosti. Kućište je inače napravljeno od potpuno crno pobojanog čelika, sa vrlo dobrom završnom obradom i velikom čvrstinom spojeva. Uz standardna ATX napajanja, kućište podržava mATX i ATX ploče sa odstojnicima koji su već montirani na za to predviđena mjesta. Prije montaže ploče morate provjeriti koji su odstojnici višak i ukloniti ih, a jedan od odstojnika služi i za centriranje ploče. Na nosaču matične ploče je velika rupa za sve tipove stražnjih pločica hladnjaka, a oko ploče su izdašni prorezi za menadžment kabela. Oko izreza nema gume kao kod skupljih modela, a taj nedostatak smo primijetili i kod 300R modela. U suštini je unutarnji dizajn 200R zapravo vrlo sličan onome u 300R, s razlikama u orijentaciji i izvedbi kaveza, te naravno dimenzijama.

Donji kavez za diskove je vrlo pametno osmišljen, te je vrlo funkcionalan. U potpunosti je toolless, s četiri 3.5" utora orijentirana okomito na kućište, te četiri 2.5" utora orijentirana po dužini kućišta. Kavez je napravljen od tvrde i izdržljive plastike, a moguće ga je za potrebe ugradnje diskova ili čišćenja i ukloniti. Gornji je kavez metalni, fiksno postavljen, ima tri mjesta za 5.25" uređaje a također je toolless što olakšava ugradnju ODD-a ili sličnih uređaja. Kvaliteta toolless mehanizma je sasvim zadovoljavajuća za ovaj cjenovni razred.