Otvaranjem stranice kućišta nailazimo na isporučenu opremu. Priručnika za instalaciju nema, no to nije nekakva tragedija s obzirom da se kućište ne može pohvaliti nikakvim trik-metodama ugradnje komponenti. U opremu tako spadaju samo kabel za napajanje, vrećica s hrpicom vijaka s kojima u kućište ugrađujemo komponente, četiri plastične nogice koje naknadno treba umetnuti u donji dio kućišta te malenim piezzo-zvučnikom kojeg priključujemo na odgovarajući konektor na matičnoj ploči.

eurocase_n880_bundle

Osim kabela za napajanje, tu su i drugi standardni dodaci

eurocase_n880_interior

Generička unutrašnjost – ni više, ni manje (klik za veću sliku)

U unutrašnjosti kućišta nisu nas dočekala nikakva iznenađenja – sve radi na principu vijaka i odvijača. Svi rubovi na kućištu su uredno uvijeni tako da uz malo pažnje ne bi trebalo doći do povreda pri ugradnji komponenti. Osim spomenutih utora za 5,25-inčne uređaje i utora za floppy disk, tu je još i pet dodatnih utora za diskove. Ispred utora za diskove nalazi se mjesto predviđeno za ugradnju usisnog 92-milimetarskog ventilatora koji bi trebao osigurati i adekvatno hlađenje diskova. Da bi ovaj ventilator ugradili potrebno je skinuti plastičnu prednju masku kućišta što je lako izvedivo izbijanjem plastičnih osigurača na lijevoj i desnoj strani.

eurocase_n880_psu

Vrlo slabo napajanje zadovoljit će samo najrudimentalnije konfiguracije (klik za veću sliku)

Na kraju eto nas i do napajanja, vjerojatno najbolnije točke svih jeftinih kućišta. U slučaju modela ML-880BS350 Eurocase isporučuje vlastito napajanje (da li napanje Eurocase zaista proizvodi ili samo lijepi na njega svoje naljepnice, ne znamo) deklarirane snage 350 vata. Napajanje je starijeg tipa, kompatibilno s ATX 2.03 specifikacijom što će reći da nema dva 12-voltna raila već samo jedan na kojem je prema specifikacijama spremno isporučiti 14 ampera. S obzirom da su odvojeni railovi ionako samo nepotrebna gnjavaža, a napajanje ima i nisku snagu, ovo nije nikakav problem. Dakako, u spomenutu se vrijednost ne treba pouzdati, što zbog toga što se u teoriji radi o vršnoj vrijednosti dostupnoj na par sekundi, što zbog toga što napajanje samo po sebi baš ne ulijeva povjerenje svojom konstrukcijom.

Napajanje nudi vrlo malo konektora – 20-pinski ATX, 4-pinski P4 konektor, četiri molex konektor i jedan konektor za floppy. S obzirom na nisku deklariranu snagu ovo nije osobiti problem, no imajte na umu da je ovakvo napajanje u stanju pogoniti samo najslabije konfiguracije, najvjerojatnije bez diskretne grafičke kartice novije proizvodnje.

Sve u svemu, Eurocase ML-880BS350 je podobno za udomljivanje vrlo jeftinih kućnih i uredskih računala. Da je u njega ugrađeno snažnije i modernije napajanje, mnogo bi nam se više svidjelo.

Eurocase ML-880BS350 ima cijenu od oko 240 kn, a ustupio ga je ASBIS Hrvatska (tel.: 01/600-9900).