Stražnji dio ploče s konektorima izveden je dosta asketski. Nema COM niti LPT konektora koji se na današnjim računalima praktički ne rabe, no s obzirom da je na ovaj način oslobođeno dosta mjesta, nije nam jasno zašto na njihovom mjestu nije smješten dodatni par USB konektora kojih uvijek zna faliti. Oni koji od integrirane zvučne kartice očekuju koaksijalni digitalni konektor će također biti razočarani budući da je na ovoj ploči implementiran samo optički izlaz.

Četiri memorijska utora za DDR2 module odmaknuta su dovoljno od utora za procesor, a instalacije memorije za dvokanalani rad olakšana je korištenjem utora različite boje – crne i bijele. Na rubu ploče, tik do utora za memoriju, smješteni su glavni 24-pinski ATX konektor, IDE konektor, molex konektor za dodatno napajanje matične ploče (vjerojatno ga nije loše koristiti ako rabite SLI, ali inače je nebitan), četiri SATA konektora te header za spajanje tipki na kućištu. Potonji konektor je označen bojama, a blizu prvog utora za grafičku karticu na PCB je ispisana i shema spajanja konektora na ovaj header. Ipak, držimo da je header smješten u prenapučeno područje tako da mu nije tako lagano pristupiti. Premda se vrlo blizu nalaze i SATA konektori, na njihovu poziciju nemamo zamjerki s obzirom da je "pikanje" SATA konektora prilično jednostavan posao. Ono što je zgodno kod ovakve pozicije je to što su konektori dosta visoko tako da korisnici s kućištima kod kojih je kavez za diskove smješten u gornjem dijelu neće imati problema s razvlačenjem i spajanjem SATA kabela.

Kao što vidimo na gornjoj fotografiji, prvi grafički utor je dovoljno odmaknut od memorijskih slotova tako da memorija nije teško instalirati čak i u potpuno složenom računalu. Zgodan detalj na utorima za grafičke kartice su bravice koje pružaju dodatno osiguranje pri transportu kućišta. Premda ovakve bravice u pravilu predstavljaju gnjavažu kad dođe do vađenja grafičke kartice iz utora, u ovom slučaju su izvedene izvrsno budući da ih je potrebno pritisnuti s vanjske strane utora iznad kojeg ne "visi" tijelo grafičke kartice. Što se tiče PCI i PCI-E x1 utora, zavisno o tome da li planirate koristiti jednu ili dvije grafičke kartice koje zauzimaju dva slota, izgubiti ćete mogućnost korištenja ili jednog PCI-E x1 utora ili po jednog PCI i PCI-E x1 utora. Kako god bilo, u najgorem slučaju na raspolaganju vam ostaju po jedan PCI i PCI-E x1 utor.

nForce 680i LT SLI čipset nudi 6 SATA utora, tako da su prva dva utora morala biti smještena na alternativu lokaciju. Ta alternativna lokacija je rub donjeg dijela ploče gdje su dva prva SATA utora (SATA 0 i 1) smještena vodoravno u odnosu na ploču. Na isti način orijentiran je i konektor za floppy disk.

Na kraju spomenimo još neke razlike u odnosu na skuplju nForce 680i SLI ploču. Na PCB-u 680i LT SLI ploče tako nema LED zaslona za dijagnostiku grešaka pri bootanju, a izuzete su i tipke za resetiranje i uključivanje računala. Postavke BIOS-a moguće je pak resetirati putem klasičnog jumpera koji je smješten da donjem rubu ploče, a kojem nije teško pristupiti čak niti kada je ploča nakrcana komponentama i smještena u računalo.