Foxconn se s izlaskom Sandy Bridge procesora za sada odlučio samo za ploče opremljene H67 čipsetom, pa su tako predstavili četiri različita modela – H67S, H67M-S, H67MP-S i H67A-S. Dva su microATX, jedan miniITX te jedan klasičan ATX model. Model koji danas testiramo je microATX formata te dolazi u klasičnom Foxconnovom crnom pakiranju bez previše šarenila.

Uz ploču će te naći upute za korištenje, dva SATA kabela, zaštitu za stražnji I/O panel te CD sa upravljačkim programima i aplikacijama. Nije bogato, no niti cijena ploče ne bi smjela biti visoka.

Najopremljeniji je ovo Foxconnov H67 model za sada. Vidljivo je to po podršci za SATA III, USB 3.0, RAID ali i Crossfire podršci. Ostale ploče nisu opremljene sa dva PCIe x16 utora, a neke nemaju ni USB 3.0 podršku. Zbog svega toga na ovoj malenoj ploči vlada gužva, a poneki detalj zna i zasmetati. Prvo što smo uočili je da su SATA konektori postavljeni vertikalno pa bi donja tri mogla zasmetati ukoliko popunjavate drugi PCIe utor, a uz to on je i prenisko postavljen pa bi grafičke kartice sa dual-slot hladnjakom mogle smetati internim USB i ostalim konektorima. Prilikom postavljanja memorijskih modula i grafičke kartice, potonje je potrebno postaviti ranije jer će u protivnom PCB grafičke kartice smetati kopčama za na DIMM utorima. Sve je ostalo u layoutu ove ploče solidno, pa tako oko LGA1155 ležišta ima dovoljno mjesta i za najveće hladnjake. Rashladni se sistem ove ploče sastoji jedino od malog aluminijskog pasivca na P67 čipu koji se u radu ne grije previše.

style='mso-fareast-font-family:"Times New Roman"'>Specifikacije
Foxconn H67MP-S

Podržani
procesori

Intel Socket 1155 for Intel 2nd Generation Core i7 Processor/Core i5 Processor/Core i3 Processor/
Support Enhanced Intel SpeedStep Technology (EIST)
Supports Intel Turbo Boost Technology 2.0

Čipset

Intel H67 Express Chipset

Memorija

Dual channel DDR3 1333/1066 x 4 DIMMs, Max. 16GB

Utori
za proširenja

2x PCIe2.0 x16

2x PCIe x1

Multi-GPU
podrška

AMD CroossfireX

Pohrana
podataka

4x SATAII + 2x SATAII w / RAID 0, 1, 5, 10; Intel Matrix storage technology

LAN Realtek 8111E Gigabit LAN controller
Audio Realtek ACL887 7.1 channel HDA
Interni
konektori
1 x ATX 24-Pin power connector
1 x 4-pin ATX 12V power connector
1 x 4-pin CPU FAN connectors
1 x 4-pin System FAN connector
1 x Front pannel header
1 x Front Audio header
1 x Parallel header
1 x COM header
1 x TPM header
3 x USB 2.0 connectors support additional 6 ports
4 x Serial ATAII connectors
2 x Serial ATAIII connectors
1 x Intruder Alarm headers
1 x S/PDIF out header
1 x CLR_CMOS header
1 x CD-IN header
1 x Buzzer
USB

Chipset built-in
– 2 x USB 3.0/2.0
– 12 x USB 2.0

BIOS 64Mb flash EEPROM w/ LAN boot PnP, ACPI, WfM, DMI
Format Micro ATX (24.4 x 22.35 cm)
Softver Drivers, Adobe Reader, SuperUtilities, Norton Internet Security

 

Oko procesorskog se ležišta kao i uvijek nalazi napojna jedinica u centru koje je Intersilov ISL6364 dual PWM 4-fazni + 1-fazni kontroler po VRD12/IMVP7 specifikaciji. Tik iza stražnjeg I/O panela nalaze se dva Pericomova DVL shiftera za DVI/HDMI izlaze – ova Foxconica naime ima jedan HDMI i jedan DVI+VGA izlaz. Desno od LGA1155 ležišta nalaze se četiri memorjska utora s podrškom za memoriju brzine do 1333MHz i maksimalnog kapaciteta do 16GB. Do njih su se smjestili ATX konektor, LPT interni konektor AMI BIOS te COM konektor.

Donji je lijevi dio poloče kao i uvijek rezerviran za kontrolere i konektore. Na samom su se rubu tako poredali Realtekovi ACL887 i RTL8111E autio i mrežni kontroleri te NEC-ov USB 3.0 kontroler. Tako ova malena i relativno jeftina ploča dobiva USB 3.0 podršku preko dva porta na stražnjem I/O panelu. Desno od kontrolera nalaze se dva žuta PCIe x16 utora između kojih su smještena dva bijela PCIe x1 utora, baterija i CLR_CMOS jumper. Ispod donjeg PCIe x16 utora nalaze se CD IN, Front Audio, SPDIF i konektor za zvučnik (buzzer). Desno od njih su svoje mjesto našla dva interna USB 2.0 konektora. Na desnoj se strani nastavlja niz s još jednim internim USB 2.0 konektrom te TPM konektorom. Iznad njih se nalaze vertikalno postavljeni SATA utori i front panel konektor. P67 čip se smjestio između dva PCIe x16 utora na samom njihovom kraju. Ploča je kao što vidimo jednostavna no opet nudi sve što je prosječnom korisniku potrebno.

I/O stražnji panel:

  • 1 x PS/2 keyboard port
  • 1 x VGA port
  • 1 x DVI port
  • 1 x HDMI port
  • 1 x Audio jack supports 6 jacka
  • 1 x RJ45 LAN port
  • 6 x USB 2.0 porta
  • 2 x USB 3.0 porta

BIOS je AMI-ev te je prilagođen Foxconnovim potrebama. U skladu s prirodom Sandy Bridge H67 platforme nema tu naprednih postavki napona i množitelja kojima se korisnik može poigrati i s te je strane sve prilično rudimentarno, no i kao takvo sasvim dovoljno. Napredniji će se korisnici htjeti poigrati s naponima kako bi izvukli još pokoji megahertz iz svojih procesora no ni približno to neće biti moguće kao kod H57 platfrome. Ploča nudi solidne pomake u naponima, no zaključanim procesorima to će malo vrijediti. Osnovni takt je moguće podići za svega par MHz pa podizanje napona i nema previše smisla. Softver koji dolazi uz ovu ploču je standardan Foxconnov i već smo ga u ranijim prilikama detaljnije opisivali.