605-ica je desktop kućište i dolazi u desktop orijentiranoj kutiji, sa svim relevantnim informacijama napisanim na njoj. Desktop računala su prije bila jako popularna kod poslovnih korisnika, a danas ćete ovakav tip kućišta najčešće sresti u nekakvoj HTPC ulozi. No, riječ je o poprilično velikom kućištu za jedan prosječni HTPC, pa je u njega moguće ugraditi i moćnije komponente. Stoga će mu uloga najčešće ipak biti višestruka. Kućište je u kutiji jako dobro zaštićeno u najlonu i debelom striroporu.

Po vađenju nam je savršeno jasno što je to minimalistički Švedski dizajn jer je kućište potpuno uniformirano crno, bez ikakvih izraženih detalja, a dozu ekskluzivnosti daje 8 mm debela prednja aluminijska ploča punog profila. Na donjoj strani je aluminijski poklopac, sa Fractal logoom, a iznad je tek solidno dimenzionirana tipka za paljenje. Ostatak kućišta je napravljen od visoko kvalitetnog čelika, a crni tonovi se nastavljaju sve do pokrova slotova za proširenja koji su kontrastno bijeli. Tu se osim sedam slotova nalazi i mjesto za napajanje, dva 80 mm ventilatora i stražnji I/O ploče. Kućište je dimenzija 445 x 164 x 349 mm i solidne mase od 6 kilograma. Ove mu dimenzije jamče kompatibilnost sa ATX, microATX, Mini ITX i DTX pločama. Mi ćemo ga u ovome testu staviti na krajnje muke i ugraditi ploču ATX formata, moćan procesor i grafičku karticu te kilovatno napajanje.

Donji dio prednje maske na mjestu drže dva magneta, a poklopac s lijeva na desno skriva mjesto za slim optički uređaj, jedan Firewire utor, Audio konektore, dva USB 3.0 porta, signalizacijski LED-icu i čitač multimedijskih kartica s podrškom za Compact Flash, te Standard i Micro SD kartice. Sve je vrlo logično i jasno i svi elementi za jedan HTPC su tu.

Na bokovima se nalaze plastične mrežice (filteri) za 120 mm ventilatore i ventilator napajanja. Fractal uz kućište daje svoja dva poznata 120 mm ventilatora iz Silent R2 serije s hidrauličkim ovjesom, koji su učinkoviti i zadovoljavajuće tihi. Ventilatori su smješteni na prvim mjestima, jedan na lijevoj a drugi na desnoj strani. Time je na desnoj strani ostavljeno mjesta za još jedan ventilator, a na lijevoj će to mjesto popuniti napajanje. Ventilatori su spojeni na kontroler broja okretaja koji ima tri stupnja – 5V, 7V i 12V.

Na donjoj strani možemo vidjeti mehanizam poklopca, te nožice koje kućište drže čvrsto pripijenim uz podlogu. Prednje su nožice široke i oklopljene sjajnim rubom kako bi kućište dobro izgledalo u ormariću ili na polici u dnevnom boravku. Donja stranica je potpuno zatvorena, a kao što vidimo morala je biti malo dublja na mjestu na koje dolazi napajanje. Zbog toga je i lijeva nožica malo pomaknuta dublje unutra.

Unutrašnjost je pravilnog oblika i u potpunosti je iskoristiva. Jedini elementi su prečka po sredini koja služi kao nosač za "kaveze" za diskove i tiskane pločice prednjeg panela. Kaveza za diskove su dva, a svaki ima antivibracijske podloške. možete birati želite li ugraditi četiri 2.5" ili četiri 3.5" diska. Ako ugradite sve ostat će vam oko 180 mm mjesta za grafiku u svim slotovima ili 280 u gornjem. Ako ne ugradite kaveze tu je raskošnih 290 mm u svim slotovima. Kavezi se ne spuštaju do dna, pri čemu je ostavljeno mjesto za montažu kita za slim-line optički uređaj. Tu je ujedno i mala kritična točka, jer se na sve to naslanja i stražnja strana napajanja pa bi moglo doći do velike gužve kabela. Prednji panel ima mnoštvo kabela od kojih je najveći onaj za USB 3.0 konektore (uz USB 3.0 konektor tu je i USB 2.0). Za napajanje ventilatora i čitača kartice potrebno je spojiti jedan 12V Molex konektor. Rupe za ploče su izbušene tako da odgovaraju ATX, microATX, Mini ITX i DTX pločama. Kompatibilnost s napajanjima ide do dužine od 180 mm (bez kabela) ako su oba kaveza za diskove iskorištena ili do 190 mm ako je samo jedan kavez u kućištu.

Gornji poklopac da mjestu drže dva vijka ravnih glava tako da ne strše van, a poseban je po tome što ima materijal za upijanje zvuka poznat iz drugih Fractalovih kućišta. Kod ovoga modela kao što ćemo kasnije vidjeti to može biti i prednost i mana. Prednost jer svakako smanjuje buku, a mana jer povećava zagrijavanje unutrašnjosti.