GoodRAM brand pripada Poljskom proizvođaču Wilk Elektronik, a njihov Hrvatski distributer je tvrtka VivaNet. Play moduli dolaze odvojeno u klasičnim blister pakiranjima, a zajedno su zalijepljene naljepnicom te tako čine 4GB kit. Za razliku od drugih proizvođača koji module pakiraju u dvostruka ili trostruka pakiranja, GoodRAM se odlučio koristiti jednostruka pakiranja i samo ih kombinirati bilo da je riječ o dual ili triple channel memorijskim kitovima. Naravno, garantiraju kako su isprobani u dual i triple channel konfiguracijama i kako su u potpunosti kompatibilni. Play serija ima kitove u dvije brzine, tj. osim ovakve konfiguracije ima i 1866MHz @ CL9. Ovim ove Play serije koju kategoriziraju pod overclocking memoriju, imaju i PRO seriju koja dolazi sa drugačijim hladnjacima te radi na 400MHz većoj brzini. Baš kao i ova, dolazi u single, dual i triple konfiguracijama.

Kit kodnog imena GY1600D364L8/4GDC deklariran je za rad na brzini od 1600MHz pri latencijama CL8-8-8-24 i naponu od 1.5V. Na klasični zeleni 6-slojni PCB zalemljeni su Micronovi D9 čipovi na koje pak naliježe crno obojani aluminijski heatsink. Na 1.5V naponu heatsinkovi gotovo da i nisu potrebni, no s obzirom da su moduli namijenjeni overclockingu dobro je da su tu. Kit nije posebno namijenjen nijednom čipsetu, jer nema predefinirane nikakve profile osim SPD profila. A on kaže kako ovi moduli mogu raditi na maksimalnih 1333MHz pri 9-9-9-25 latencijama. Proizvođačeve maksimalne postavke će biti potrebno podesiti ručno, pa je jasno kako se neiskusniji korisnici neće snaći sa ovim modulima.

GoodRAM Play 4GB 1600MHz CL8 (službene specifikacije)
Kapacitet Dostupni u 2GB modulima (2 x 2GB kit)
Brzina

1600MHz DDR3 (PC3-12800)

Latencije 8-8-8-24, 1T

Radni napon

1.5V

Tip

Non-ECC, Unbuffered, 240-pin

Jamstvo 10 godina u Austriji, Njemačkoj i Francuskoj

 

Ukoliko nemate procesor sa višim memorijskim množiteljem, za dostizanje maksimalne brzine ove memorije biti će potrebno podizati i base clock (ukoliko je riječ o P55 čipsetu kao u našem slučaju). Kako se dakle ova memorija ponaša u tim uvjetima saznati će te na sljedećim stranicama. Krenimo na testove!