Komunikacije

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_24

HONOR Magic V2, pored već spomenutih dva utora za nano-SIM kartice, omogućava i korištenje eSIM-a. Kako ne bi imali problema s prijemom ili gubitkom 5G/4G signala tu je vlastiti C1 čip. Dinamički podešava i prebacuje antenu na nivou sustava prema trenutnom okruženju korištenja telefona.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_25

Ostale mogućnosti povezivanja uključuju najmodernije bežične module: NFC, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/6/7, kao i kompletno navigacijsko rješenje sa dvokanalnim GPS-om (uključujući A-GPS), GLONASS, BeiDou, Galileo i QZSS. I ovdje nemamo što kritizirati.

Zvuk

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_26

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_27

Glas sugovornika je ugodan dok AI brine za uklanjanje buke.  Zvučnici su stereo s naglaskom na srednje frekvencije i za naše uši manjeg raspona basa. S druge strane zvuk u slušalicama spojenim Bluetooth 5.3 vezom (aptX, aptX HD, LDAC) visoke je kvalitete. Postoji i podrška za DTS:X Ultra sustav zvučnih efekata.

Baterija – izdržljivost i punjenje

Posebnost baterije kapaciteta 2 x 2.500 mAh (ukupno 5.000 mAh,19Wh – 3,8 V) je da umjesto uobičajenog litija koristi kombinaciju silicija i natrija. Istovremeno podržava tehnologiju poboljšanja katodnog materijala za povećanje gustoće energije.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_28

Autonomija ostaje u razini za standardnih telefona. To znači da izdrži intenzivan radni dan od jutarnjih sati do kasnih noćnih sati. Ako se manje koristi unutarnji zaslon može se provući na dan i pol. Za punjenje se koristi Super Charge snage 66 vata. Puni se od nula do 100 posto za oko 60 minuta, odnosno do 50 posto u 28 minuta. No, ovaj pametni telefon nije naučio bežično puniti. U tom dijelu još nije moguće držati korak sa Samsungom. Punjača u paketu nema, pa će te se tu morati snaći sami.

Kamere

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_29

Prednje kamere od 16 megapiksela, ƒ/2.2, su bez automatskog fokusiranja i bljeskalice. Tu je portretni način rada s zamućenjem pozadine i grupni selfie mod. Ali omogućeno je snimanje pomoću glavne kamere i vanjskog zaslona kao tražila što donosi bolju kontrolu procesa prilikom snimanja grupnih autoportreta. Obje prednje kamere zadovoljavaju kvalitetom dinamičkog raspona,

Na stražnjoj strani su tri kamere:

  • glavna – 50 MP, Quad Bayer (12,5 MP), f/1.9, PDAF, 8×8 dToF Laser AF, OIS
  • ultraširokokutna – 50 MP, f/2.0, 13mm, AF
  • telefoto – 20 MP Quad Bayer (5 MP), f/2.4, 62mm, PDAF, OIS (2.5× optički zum, gimbalni rad)

Kvaliteta  fotografija

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_30

Fotografija snimljena u punoj rezoluciji 50 MP

Aktiviranjem Hi-Res način rada snima fotografije u punoj rezoluciji, ali bolje je snimati u načinu prema zadanim postavkama.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_31

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_32

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_33

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_34

U dnevnom svjetlu, snimke su s dobrom oštrinom, visokom količinom detalja koja se ne raspadaju na rubovima, ispravnom ravnotežom bijele i reprodukcijom boja.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_35

Širokokutna  kamera je mrvicu slabija od glavne u smislu detalja, ali je reprodukcija boja ista.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_36

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_37

Zumiranje  na četvrtini razlučivosti senzora pokazuje manje osnovnih detalja i reprodukciju boja visoke kvalitete. Kod digitalnog zumiranja kvaliteta u smislu detalja očekivano se smanjuje, ali su snimljene fotografije još uvijek dobre.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_38

Makro fotografija je također vrlo dobra.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_39

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_40

Interijer + slabo dnevno svjetlo (oblačan dan)

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_41

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_42

Žuta natrijeva ulična rasvjeta

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_43

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_44

Noćni način rada dostupan je za sve četiri osnovne žarišne duljine. Za naš ukus ekspozicija je malo previsoka, s većom zasićenošću, svjetlinom i detaljima u sjeni. Ali vjerojatno će se svidjeti mnogima.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_45

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_46

Širokokutni modul ostaje upotrebljiv i po noći. Međutim, već je jasno vidljiv – pad detalja i povećanje kontrasta na štetu dinamičkog raspona.  Ali fotografije ipak izgledaju dobro.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_47

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_48

Noću, deseterostruko zumiranje postaje manje ili više beskorisno. Ali do 5x mogu se izvući solidne fotografije.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_49

Žuta natrijeva ulična rasvjeta

Video

Honor Magic V2 može snimati video u maksimalno 4K pri 60 sličica u sekundi. U procesu snimanja mogu se mijenjati kamere i načini snimanja. Stabilizacija je izvrsna, zadržavaju se detalji.

Postoji filmski način ta snimanje samo glavnom kamerom s posebnim filtrima, umjetnim zamagljivanjem pozadine i retuširanja.

Magic OS  7.2

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_50

Honor Magic V2 pokreće Android 13 s MagicOS 7.2. poznatim sučeljem s nekoliko nijansi, uglavnom vezanih uz rad u načinu rada tableta. Uključuju plutajuće prozore u fleksibilnom rasporedu koji se mogu podijeliti, skalirati u veličini, sve do načina “slika u slici”.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_51

Postoje otvaranja dva prozora (primjerice bilješke i e-pošta) na istom zaslonu i pregled aplikacija kao prekrivanje povlačenjem prsta od desnog ruba.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_52

Što se tiče podjele zaslona na dva dijela, primjerice kod platforme X feed se prikazuje s lijeve strane, a sve otvorene stavke (tweetovi, profili itd.) prikazuju se s desne strane.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_53

WhatsApp, Messenger ili YouTube prikazuju izbornik na donjem dijelu zaslona. S pet godina sigurnosnih zakrpa i četiri godine ažuriranja sustava, dovoljno je da se Honor uskladi s One Plusom i Samsungom. Za sada nema vijesti o tome kada će Android 14 stići na ovaj model.

Zaključak

Unatoč kašnjenju ulaska na globalno tržište, Honor Magic V2 se izdvojio od konkurenata i uspio čak i nas osvojiti. Još uvijek je najtanji sklopivi pametni telefon, a osjećaj i izrada apsolutno za vrhunsku klasu. To je jednostavno činjenica.

Zasloni su visoke kvalitete. Posebno je značajno da vanjski zaslon ima punopravne karakteristike i veličinu. I čini korištenje telefona praktičnim bez potrebe za rasklapanjem. Čvrst i pouzdan mehanizam sklapanja pruža siguran i ugodan osjećaj pri korištenju, a na kapacitet memorije se ne treba žaliti. Aspekt kamera za hvatanje nezaboravnih trenutaka se puno poboljšao u odnosu na prethodnika, iako ne dosežu sam vrh.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_54

Nedostaje mu certificirana zaštita od vode, podrška za bežično punjenje, a tu je i činjenica da sustav nije maksimalno prilagođen otklopnom telefonu. Ali dobivate impresivan sklopivi pametni telefon koji nudi izvanredan spoj dizajna, performansi i inovativnih funkcija i postavlja nove standarde u kategoriji sklopivog pametnih telefona. Jednostavno rečeno, zamislite ga kao sidrenu točku za budući trend sklopivih telefona.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_55

Ovaj put Honor pokazuje da je pomalo škrt u dodacima prodajnog paketa obzirom na cijenu. Nije stavio adapter za punjenje u kutiju. Prodaju se zasebno u ime ekologije! Ali barem su uključili zaštitno kućište/poklopac od aramidnih vlakana sa stalkom. Što je, iskreno kao da ti daju keksić dok ti oduzimaju sladoled. 😊