Honor Magic7 Lite recenzija
Datum objave 13.03.2025 - Sanja Ledinek
Magic7 Lite - drugi dio
Baterija – izdržljivost i punjenje
Baterija je izrađena od silicij-ugljika i ima nominalni kapacitet 6.600 mAh (25,08 Wh, 3,8 V) što bez problema može dati do tri dana autonomije uz normalno korištenje. Često smo završavali radni dan s manje od 50% iskorištene baterije. Honor također donosi 66W brzo punjenje na ovom uređaju. Postoji čip za upravljanje napajanjem E1, koji regulira sve parametre punjenja baterije. Bateriji je potrebno 70 minuta da se potpuno napuni, 80% može se napuniti za 40 minuta, a do pola se može napuniti za dvadeset minuta. Dobar rezultat koji ne postavlja pitanja.
Povezivost i komunikacija
Povezivost je potpuna, uz podršku za 5G, dvopojasni Wi-Fi, Bluetooth 5.1 i NFC., Imamo podršku za eSIM, što je dobrodošao razvoj u usporedbi s prošlošću. Sve radi savršeno. Što se tiče navigacije, sve je također vrlo dobro (GPS/A-GPS/GLONASS/Beidou), točnost navigacije je odlična, nemamo pritužbi.
Zvuk
Zvuk koji proizvodi par zvučnika je uravnotežen, a ni glasnoća nije manjkava. Bas i više frekvencija zvuče prilično piskavo, ali ne više od konkurencije. Bluetooth 5.1 modul podržava sve ključne visokokvalitetne profile prijenosa podataka: LDAC, aptX, aptX HD.
MagicOS 8.0
Uređaj pokreće MagicOS 8.0 temeljen na Androidu 14. Sučelje je intuitivno i nudi nekoliko dodatnih značajki u usporedbi sa standardnom verzijom Androida uključujući pametne značajke kao što su: Magic Capsule (Honorov pogled na Appleov Dynamic Island). Ovdje se pojavljuju alarmi, glazbene kontrole i mjerači vremena za pozive, ali nije ni blizu tako korisno kao izvorni iOS. Magic Portal – alat osjetljiv na kontekst omogućuje vam da povučete tekst ili slike na bočnu traku kako biste ih brzo dodali u druge aplikacije.
Naravno, tu je i paralelni prostor za odvajanje osobnih i profesionalnih aplikacija. Optimizacije performansi temeljene na umjetnoj inteligenciji. Također imajte na umu da se tvrtka obvezuje samo na tri nove generacije Androida za svoje telefone. Naravno, nastavit će objavljivati sigurnosne zakrpe još godinu ili dvije, ali to još uvijek ne sluti na dugoročnu podršku.
Kamere
Sučelje kamere je poznato s drugih Honor modela. Ali imamo novi način snimanja istaknutih dijelova uz pomoć umjetne inteligencije koji pomaže zamrznuti subjekte u pokretu (Motion Sensing). U grafičkom uređivaču možete koristiti “čarobnu” gumicu za uklanjanje nepotrebnih objekata s fotografije. Jednom riječju, skup funkcija tipičan je za uređaje ove generacije. Prednja kamera od 16MP (f/2.51) bez autofokusa i bljeskalice, podržava uljepšavanje i zamućivanje pozadine.
Nudi selfije odgovarajuće kvalitete za svakodnevnu upotrebu, ali u skladu sa svojim cjenovnim razredom. Kvaliteta snimke je OK ali daleko od izvanredne. Sustav kamera na stražnjoj strani uključuje glavnu (108 MP, 1/1,67”, f/1.8 ,OIS,) i ultra široko kutnu ( 5MP f/2.2). Glavna kamera ističe se dobrim performansama u povoljnim uvjetima stvarajući detaljne slike s dobrim dinamičkim rasponom.
Nudi opcije zumiranja od 2x , 3x, 10x ali se oslanjaju na obrezivanje. Prema zadanim postavkama, glavni modul snima u razlučivosti od 12 MP, ali možete omogućiti Hi-Res način rada i dobiti snimke u razlučivosti od 108 MP.
Može se pohvaliti 9-u-1 tehnologijom spajanja piksela koja osigurava svjetlije i jasnije fotografije pri slabom osvjetljenju.
Ne morate ručno uključiti noćni način rada da biste dobili dobre fotografije. Pametni telefon se može sam nositi s postavkama.
Noću je optika vrlo reflektirajuća, ali općenito modul ostaje funkcionalan. Nije teško dobiti prilično oštru fotografiju bez zamućenja, zahvaljujući optičkom stabilizatoru te optici s vrlo velikim otvorom blende.
Ultraširokokutni senzor je ograničen rezolucijom ali se stvarno muči s hvatanjem detalja i pokazuje dosta šuma na slici, čak i pri dobrom osvjetljenju. Dinamički raspon je slab, sjene redovito “padaju”. Ovom kamerom možete snimati noću u urbanim uvjetima, ali ćete se morati pomiriti s mutnom slikom. U uvjetima vrlo slabog osvjetljenja, širokokutni modul je bespomoćan. U portretnom načinu možete odabrati jednu od tri žarišne duljine, uključiti umjetno zamućenje pozadine i aktivirati retuširanje, koje se može podesiti ne samo prema stupnju, već i prema određenim parametrima (mekoću kože, ton kože, konture lica). Pametni telefon samouvjereno crta bokeh, gotovo bez grešaka, ali zna pretjerati s retuširanjem.
Video
Magic 7 Lite može snimati video u razlučivosti do 4K pri do 30 sličica u sekundi i u Full HD do 60 sličica u sekundi. Postoji digitalna stabilizacija, koja također radi u 4K.
Zaključak
Magic 7 Lite vrlo je pogodan za one koji su poznati kao neoprezni pri rukovanju uređajima ili koji se bave nekim ekstremnim sportovima. Pozicioniran je kao optimalno rješenje za korisnike kojima je potrebno dugo trajanje baterije s umjerenim performansama. Unatoč srednjem tržišnom segmentu, pametni telefon nudi niz modernih značajki i tehnologija, koje ga čine sasvim atraktivnim izborom u toj cjenovnoj kategoriji.
Honor Magic7 Lite | |||
Pozitivno + | Vrlo kapacitetna baterija, dobra autonomija, AMOLED zaslon, redefiniranje čvrstoće u uređaju srednje razine (izdržava temperature do -55 °C i padove s visine do dva metra), glavna kamera ima dobre performanse, stereo zvučnici, funkcija upravljanja mokrim rukama, optička stabilizacija za video snimanje. | ||
Negativno - | Performanse su prosječne (nema napretka u odnosu na Magic6 Lite), samo IP64 ocjena, ultra širokokutna kamera niske rezolucije, "hibridni" zum ne radi baš dobro pri slabom osvjetljenju, nedostatak bežičnog punjenja. | ||
Ocjena |
|
||
Ustupili | Honor Hrvatska |

Forum
Objavljeno prije 2 minute
Posteni, dobri i odgovorni trgovciObjavljeno prije 4 minute
RAMDisk - Ubrzavanje kompa uz pomoc prebacivanja cache/temp foldera na RAM DiskObjavljeno prije 12 minuta
Kućna struja, uzemljenje, osigurači, razvodiObjavljeno prije 19 minuta
AutomobiliObjavljeno prije 21 minuta
DronoviNovosti
Što je BYOL i kada ga se isplati koristiti?
Kako se usvajanje računalstva u oblaku ubrzava, tvrtke ponovno procjenjuju svoje strategije licenciranja softvera kako bi optimizirale troškove i održale operativnu učinkovitost. Mnoge tvrtke koje migriraju u oblak suočavaju se s ključnom o... Pročitaj više
Gigabyte predstavlja Blackwellovog prvog niskoprofilnog igrača - GeForce RTX 5060 OC LP s tri ventilatora
Gigabyte je predstavio GeForce RTX 5060 OC niskoprofilnu grafičku karticu. Novost je opremljena sustavom hlađenja s tri ventilatora. Proizvođač je koristio sličan dizajn za prethodnu generaciju modela GeForce RTX 4060. Kartica se temelji na... Pročitaj više
Appleova upotreba različito privatnih podataka za poboljšanje arhitekture modela koja stoji iza usluge "Apple Intelligence" zapravo je generiranje različitih sintetičkih podataka
Apple je ranije u svom istraživačkom izvješću objasnio kako će koristiti podatke diferencijalne privatnosti za poboljšanje Apple inteligencije. Konkretno, metoda diferencijalnih podataka o privatnosti je generiranje različitih sintetičkih p... Pročitaj više
Chrome na Androidu dobiva impresivnije sučelje
Google Chrome, popularan web preglednik dobiva novo, impresivnije sučelje u ažuriranoj verziji 135. Novost o kojoj govorimo odnosi se na sučelje kada koristimo geste za brzo prebacivanje s jedne kartice na drugu, među onima otvorenim u poza... Pročitaj više
Garmin predstavlja Varia Vue: 4K nadzornu kameru za bicikle
Garmin je predstavio novo svjetlo za bicikl s ugrađenom kamerom. Riječ je o Garmin Varia Vue, svojevrsnoj kameri za bicikl sa zanimljivim funkcijama. Novost je dio asortimana proizvoda tvrtke posvećenih sportskim aktivnostima na otvorenom,... Pročitaj više
Sve novosti