Na prvi pogled…masivno

Sama kartica izgleda vrlo impozatno, što zbog izgleda što zbog samih specifikacija. Naime, radi se o prilično radikalnom redizajnu standarnih specifikacija GeForcea 6800. Umjesto 128 MB konvencionalne DDR memorije, Asus je na karticu ugradio 256 MB GDDR-a 3. Uz to, radni takt Asusove kartice nije bi blizu nVidijinih specifikacija – umjesto 325/700, kartica radi na taktu od 350/1000 MHz.

Radikalan pristup napajanju

Finalni korak u stvaranju GF6800 čudovišta je bez sumnje integriranje dva molex konektora na zadnji dio kartice. Mada čak ni većina produkcijskih GF6800 Ultra kartica ne zahtijeva ovakvo napajanje (prema Asusu – dva dedicirana molex voda), Asus je odlučio igati na sigurno. Činjenica je da ovakva koncepcija definitivno rješava problem opskrbljivanja kartice dovoljnom količinom električne energije, no istina je i da će mnogo korisnika imati problema sa odvajanjem čak četiri molex konektora (dva po svakom vodu) za napajanje ovog čudovišta. Znamo da smo se mi pošteno namučili sa prearanžiranjem kabela po kućištu da bi sve radilo kako treba.

Čak se i nama sa zalomi kakva ultra-cool fotka

Dodatni "woow" efekt od Asusove smo kartice doživjeli tek nakon što smo uključili računalo. Kao što je vidljivo na gornjoj slici, cijeli sistem hlađenja svijetli jarkom plavom svijetlošću što je san za bilo kojeg vlasnika kućišta sa pleksi-stranicom. Budući da i sami volimo svijetleći hardveraj (doduše, naš se poglavica Ozren ne bi baš u potpunosti složio sa ovom tvrdnjom) moramo priznati da smo se teška srca (i rosnih očiju) natjerali deinstalirati karticu sa naše Abit KV8-MAX3 nakon završetka testiranja.