MSI je svoj prvi Lightning model iz Nvidia serije predstavio još 2009. godine, a bila je to N260GTX kartica. Od tada pa do danas te su kartice njihovi flagship modeli koji donose visoke radne taktove i specijalno dizajnirana hlađenja. GTX770 Lightning dolazi u prepoznatljivo dizajniranoj kutiji s F-35 Lightning II grafikom u prvom planu. Na otklopnoj prednjoj stranici nalaze se sve informacije o proizvodu pa tako saznajemo kako je kartica sazdana na Military Class III komponentama, kako ima 12 fazni PWM dizajn, kako ima Unlocked Power tehnologiju koja se sastoji od djelomično otključanog BIOS-a (moguće je isključiti Active Power Switching i podesiti viši Over Current Protection), digitalnog PWM kontrolera i pojačanog Power dizajna (12 faza, zasebne faze za memoriju i LPL – Lightning Power Layout). Uz to tu je i GPU Reactor, tj. dodatan sklop kondenzatora koji podižu CPU kapacitet na 4230 uF u odnosu na uobičajenih 1410 uF.

Unboxing (prvi put na PCEkspertu) :)

Kartica je unutar kutije dobro zaštićena u crnoj stiropjeni i antistatičkoj vrećici. Uz nju će te u bundleu dobiti i SLI mostić, dva napojna adaptera, DVI-to-VGA konverter, adaptere za mjerenje voltaže, medij s upravljačkim programima i aplikacijama, Quick User Guide i Certifikat kvalitete i stabilnosti. Već ovo ponavljamo kao papige, no voljeli bi smo u ovoj visokoj klasi kartica vidjeti i kod za pokoju noviju igru (Metro: Last Light možda?).

Ukoliko ste imali prilike vidjeti ili u rukama držati GTX680 Lightning tada će vam ovaj GTX770 model izgledati poznato. Riječ je naime o identičnoj kartici koja je tek doživjela promjene na taktovima grafičkog procesora i memorije. Dok je GTX680 Lightning radila na 1110 MHz (Boost 1176 MHz) za GPU i 6008 MHz za memoriju, nova GTX770 Lightning radi na 1150 MHz (Boost 1202 MHz) i 7012 MHz za memoriju. Samo kao referencu, spomenimo kako je Nvidijina GTX680 kartica radila na 1006 MHz (Boost 1058 MHz) za GPU i 6008 MHz za memoriju, a GTX770 radi na 1046 MHz (Boost 1085 MHz) za GPU te 7010 MHz za memoriju. Sve ostalo je isto, uključujući arhitekturu GK104 čipa koji broji četiri GPC-a, sa osam SMX-a odnosno 1536 CUDA jezgri/stream procesora. Video memorije je ukupno 2GB u GDDR5 obliku, a kao što smo spomenuli data rate je 7012 MHz, a komunikacija s procesorom se odvija putem 256-bitne sabirnice. Nvidija je inače partnerima ostavila na izbor žele li koristiti 2GB ili 4GB video memorije. Lightning kartica, uz na početku nabrojane tehnologije dolazi na custom PCB-u dužine 27.9 cm, na koji se naslanja masivno dizajnirani hladnjak. S gornje strane je riječ o masivnom aluminijskom hladnjaku s bakrenom jezgrom kroz kojeg prolazi pet 8 milimetara debelih toplovodnih cijevi. Ispod hladnjaka na PWM dijelu se nalazi i debela aluminijska pločica koja pokriva gotovo cijeli dio od GPU-a do kraja kartice. Mjesta je ostavljeno tek za pozlaćene prigušnice na PWM dijelu, te na kraju za tri mjerene točke napona – GPU, Memory, PLL. Na hladnjaku, a unutar aluminijskog poklopca nalaze se dva 100 mm ventilatora koji svoj posao obavljaju učinkovito i tiho. S aluminijskim poklopcem ukupna dužina Lightning kartice raste na 29.5 cm.

Sa stražnje strane se u gotovo punoj dužini nalazi crna aluminijska ploča koja ima ulogu heatsinka, a iz nje izvire (i velikim hladnjacima smeta), MSI Reactor plastični poklopac ispod kojeg se nalazi sklop kondenzatora i svijetlećih dioda. GPU Reactor klasičnih 1410 uF podiže na 4230 uF za stabilniju isporuku viših struja overclockiranom grafičkom procesoru.

Kartica standardno ima i dva SLI konektora pri čemu podržava 4-way SLI konfiguracije. Referentna Nvidijina GTX770 kartica ima TDP od 230W, što je kod ovoga MSI modela podignuto na višu razinu, a za osiguranje veće količine snage brinu se dva dodatna 8 pinska konektora (300W ukupno) i PCIe konektor (75W). Kartica ima četiri pozlaćena video izlaza – po jedan DisplayPort i HDMI, te dva DVI-a. Sve su ostale karakteristike identične GTX680 modelima.