Ukoliko se prisjetimo launcha HD7970 kartice za koju se tražilo 549 USD, pa HD7970 GHz Edition nakon nje koja je imala traženu cijenu od 499 USD cijena ove kartice koja je u suštini identična šokira sve – 299 USD. 200 je to američkih dolara manje nego prije dvije ili godinu i pol za proizvod koji je malo osvježen, da ne kažemo umiven i koji je dobio više taktove grafičkog procesora i memorije. U AMD-u su očito procijenili kako je GCN 1.0 još uvijek vrlo aktualna arhitektura i kako je u stanju boriti se sa novim naslovima čak i na 4K rezolucijama, ali ovaj put po diskontnoj cijeni. Istina, trenutno se HD7970 može naći od 2.500 kn na više no ukoliko na tržištu Europe stvarno budu pratili AMD-ove smjernice o cijenama 300 USD po današnjem srednjem tečaju iznosi sasvim ugodnih 1.700 kuna. Nikada se nismo jeftinije igrali!

Ovaj će MSI-ev model jasno koštati malo više, no i dalje ne očekujemo da će to biti znatno više. Kartica dolazi u prigodno dizajniranoj kutiji koja kao centralnu figuru ima zmaja kao zaštitnika MSI-eve Gaming serije proizvoda. S kutije će te saznati sve relevantne informacije, a MSI se nije propustio pohvaliti tehnologijama koje koriste u izradi ovoga modela – TwinFrozr IV i Military Class 4 komponente.

U kutiji će kupac naići na ne pretjerano bogat bundle koji se sastoji od brzih uputa za instalaciju, medija sa upravljačkim programima i aplikacijama, DVI-to-VGA adaptera, miniDP-to-DP adaptera, jednog Crossfire mostića te strujnih adaptera. Kartica je standardno odlično zaštićena u debeloj pjeni i u antistatičkoj vrećici.

MSI sa svojim tipičnim TwinFrozr dizajnom hladnjaka po dužini ostaje u gabaritima PCB-a (oko 27 cm), no po visini ga malo nadvisuje. Osim aluminijskog hladnjaka s toplovodnim cijevima, rashladni se sistem sastoji i od ploča koje se nalaze na memorijskim čipovima i VRM jedinici. Ventilatori su postavljeni na nosače pokrova hladnjaka, a promjera su 100 mm. Čip koji se nalazi na kartici identičan je po arhitekturi onome na HD7970 karticama, pa tako broji 365 kvadratnih milimetara u površini, 4,313 milijarde tranzistora koji su raspoređeni u 2048 stream procesora, 120 teksturnih jedinica i 32 ROP-a. Brzina grafičkog čipa referentnog modela iznosi okruglih 1GHz što se prenosi na računsku snagu od 4.1 TeraFLOPS-a. Ovaj MSI-ev model radi na 1050 MHz pri čemu mu je maksimalna propusnost 33.6 GPixela/s i 134.4 GTexela/s. Memorijsko sučelje je 384-bitno, a na karticu je ukupno ugrađeno 3GB GDDR5 memorije koja radi na 1500 MHz odnosno 6Gbps. Ovo se translatira u maksimalnu propusnost od 288 GB/s.

MSI-eva kartica je po dizajnu video izlaza malo drugačija od referentnog modela koji ima identičan raspored kao i referentni R9 270X. MSI ovdje nema drugi DVI, a njega i jedan DP zamjenjuju dva miniDP porta. Eyefinity podrška za šest monitora je i dalje tu, baš kao i 4-way CrossFire podrška. Kartica ima tipičnu potrošnju od 250W uz jedan dodatni 8-pinski i jedan 6-pinski PCIe Power konektor. Podrška za ZeroCore Power tehnologiju je standardna, baš kao i API podrška – DirectX 11.2, OpenGL 4.3 i Mantle. AMD ovu karticu reklamira kao savršeno oružje za nadolazeći Battlefield 4, za kojeg preporučuju rezoluciju od 2560×1440.