Narančasta "Tripple Threat" tipka koristi se za FPS tip igara

Osim standardnog ljevog i desnog gumba, kotačića za scroll, te bočnih gumbića za back i forward, OCZ-ov mišić s gornje strane, ispred scroll kotačića, ima gumbić kojim se mijenja osjetljivost senzora. Pokraj kotačića smješten je i narančasta "Tripple Threat" tipka. Funkcija "Tripple Threat" tipke je izvođenje "troklika" što će reći da jedan pritisak na ovu tipku rezultira jednakim efektom kao da smo tri puta brzo kliknuli lijevu tipku miša. Premda je s ovom tipkom moguće izvoditi brzi dvoklik pri radu u Windowsima, njezin pravi efekt možemo vidjeti tek u FPS-ovima gdje jednim pritiskom možemo iz oružja podešenog na pojedinačnu paljbu ispucati tri precizna hitca. Ipak, treba napomenuti kako je korištenje svih dodatnih tipki malo problematično zbog malenih gabarita miša. Da je riječ o većem modelu namijenjenom stolnim računalima, problema ne bi bilo.

S donje strane nalazimo četiri teflonske "capice" pomoću kojih miš besprijekorno klizi podlogom te dvije laserske diode koje bi trebale omogućavati precizno očitavanje pokreta i po površinama kao što je npr. staklo na kojima inače laserski miševi imaju problema. Da li je to zaista tako nažalost nismo uspjeli provjeriti, jer se nismo mogli dokopati staklenog stola no ne bi nas začudilo da se radi samo o marketinškom triku (sjetite se Logitechovog Dual Optical miša od prije par godina). Ono po čemu se ovaj mišić također izdvaja od ostatka mišje bratije je i izuzetno tanka i dugačka žica (1.80 m) koja zaista daje osjećaj kao da imate bežičnog miša, te pozlaćeni USB konektor (vjerojatno bitan samo onima koji padaju na šminka detalje).

Već smo prije spomenuli scroll tipku koja različito svijetli ovisno o razlučivosti senzora. Dakle, ako vam scroll gumbić ne svijetli to znači da je DPI 400 (DPI je inače skraćenica za Dots Per Inch, za vas rookije). Zeleno svijetli kada je DPI 800, a žuto kada je DPI namješten na 1200. Ako želite još veću preciznost i veću osjetljivost mišića možete namjestiti na 2000 DPI i tada će vam scroll mijenjati boju između crvene i žute. Za one kojima ni to nije dovoljno precizno mogu miša namjestiti na najveću osjetljivost od 2500 DPI (podsjećamo da Logitech G7 serija miševa ima osjetljivost do 2000 DPI) i tada će se na scroll gumbiću izmjenjivati žuta i zelena boja.

Mi smo mali Equalizer isprobali igrajući Far Cry, Doom 3 i World Of Warcraft. Za FPS igre mišić se pokazao kao jako dobar, posebice zbog "Tripple Threat" tipke s kojom je moguće postići da čak i oružja koja u osnovi imaju samo pojedinačni mod paljbe sada imaju mogućnost ispaljivanja kratkih i precizinih rafala od po tri metka. Podešavanje osjetljivosti se također pokazalo kao vrlo zgodna opcija u World of Warcraftu, posebice za one koji žive za PvP način igre. No, ovdje treba napomenuti da visoka osjetljivost miša nije uvijek ugodna. Equalizer je testiran na monitoru rezolucije 1280×1024 i sva podešenja miša na razlučivost veću od 1200 DPI (op.ur. – ista je stvar s Logitechovim gejmerskim miševima, više od 1200 DPI je za većinu korisnika sasvim dovoljno) su izazivala neugodu prilikom korištenja. Na monitorima više rezolucije veća osjetljivost miša bi možda bila prihvatljiva.