Već u prvom grafu možemo okvirno vidjeti određeni poredak hladnjaka po performansama. No budući da se radi o testu bez opterećenja, prijeđimo na nešto konkretnije rezultate pod opterećenjem.

Prvi “load test” nam pokazuje podjednake performanse Erebossa i TRUE-a s ventilatorima na 12V. Tek smanjivanjem ventilatora na 7V Erebossove performanse padaju za stupanj-dva u odnosu na TRUE-a. No ovdje se ipak radi o relativno lakom opterećenju za ove hladnjake pa vjerujemo da će brojke na 4.2 GHz pokazati jasniju sliku. Nakon Erebossa, očekivano, dolazi Themis s čak 20°C razlike u odnosu na prvog, dok spuštanjem Noctue na 7V, temperatura raste za još dva stupnja. Mali Aidos hrabro drži posljednju poziciju s ventilatorom na 12V. Odlučili smo da ga ipak ne mučimo sa spuštanjem ventilatora na 7V jer su i ovako temperature bile relativno visoke.

Overclockirali smo procesor na 4.2GHz i digli napon na 1.25V. Situacija je i dalje vrlo slična kao u prvom grafu, no stvari su značajno toplije za neke hladnjake. Prijeđimo na load čime ćemo zaključiti rezultate.

Najzanimljiviji test bio je naravno s overclockiranim procesorom. Pomalo neočekivano Ereboss se držao momački u usporedbi sa TRUE-om. Započeli smo testiranje procesora koji dosad nismo imali na testu sa najslabijim Aidosom pa smo zaista pomislili kako je procesor prava pećnica, no prvoplasirani dvojac je ipak bacio pravo svjetlo na rezultate testiranja. TRUE se nalazi na prvoj poziciji sa oko 2°C razlike u odnosu na Erebossa. Zanimljiva stvar koju ćete zamijetiti u grafovima je ta da promjena stock ventilatora na njemu i nije baš pogodovalo boljim temperaturama. Pri 12V su rezultati više manje unutar postotka greške mjerenja, no na 7V vidimo kako je stock ventilator zapravo bolje od Noctue. Ovo je s jedne strane očekivano obzirom na sam dizajn hladnjaka. Za performanse svakog hladnjaka je bitno imati ventilator sa što većim brojem okretaja i statičkim pritiskom. No stvari se ipak mijenjaju kada pogledamo dizajn gustih listića recimo na TRUE-u, te rijeđi raspored, odnosno veći razmak između listića kod Erebossa. Nadalje, na trećoj se poziciji nalazi Themis zadržavajući procesor oko 80°C. I za kraj – Aidos. Za njega nismo niti očekivali da će uspjeti ohladiti procesor nakon što smo ga vidjeli na stock frekvenciji/naponu, no malo smo se prevarili. Iako ovih 97°C izgleda poprilično, to je ujedno bila maksimalna temperatura iznad koje procesor nije prelazio preko pola sata – stabilno. Buka je naravno bila velika kod svih ventilatora na 12V, dok su stvari mnogo prihvatljivije na 7V. Recimo Ereboss sa svojih 1-2°C razlike između temperatura procesora na 7V i 12V jednostavno nema smisla držati na maksimalnom broju okretaja. Korisnici naravno imaju mogućnost prepustiti posao korigiranja brzine okretaja matičnoj ploči ili nekom softveru, no obzirom na količinu buke, korisnik će prije biti iznerviran konstantnim ubrzavanjem i stišavanjem brzine okretaja ventilatora (osim ako se pristane na neki kompromis većih temperatura gdje bi ventilator sporije ubrzavao na više okretaje).