silverstone_rl07_16 silverstone_rl07_17

Prednja je stranica napravljena od kvalitetne plastike, drži se uz pomoć kopči, a i poprilično je masivna. Dijelom je to zbog više komada plastike od kojih je sastavljena, dijelom zbog metalne mreže na bočnim stranicama, a dijelom zbog integriranog LED osvjetljenja zbog kojeg se ne može u potpunosti skloniti od kućišta. Skidanjem prednje stranice dolazimo do plastičnog filtra za prašinu koji je pričvršćen magnetnim kopčama i lako se skida radi čišćenja. Skinuti ju jasno moramo i radi instalacije ventilatora (3x 120/140 milimetara) ili radijatora vodenog hlađenja (1x 120/240/280 ili 360 milimetara).

silverstone_rl07_18

Za test smo kao i do sada koristili Gigabyteovu Z370 Aorus Ultra Gaming ploču, i7 8700K procesor, Noctuin D15 hladnjak, G.Skillovu radnu memoriju, dva SSD-a (Toshiba i OCZ), te Seasonicovo Fanless 600W Titanium napajanje. Ugradnja komponenata je jednostavna, a jedino na što treba paziti je EPS konektor kojeg je poželjno prikopčati na ploču prije masivnog hladnjaka kao što je D15. Ujedno, ploče koje imaju pokrov stražnjeg I/O panela kao naša, imat će manjih poteškoća udobno se smjestiti ispod velikog 140-milimetarskog ventilatora. Ipak, nakon inicijalnog otpora i “nagovaranja” s naše strane ploča je ušla ispod ventilatora i u ranije postavljeni lim s otvorima za konektore.

silverstone_rl07_19 silverstone_rl07_20

Menadžment kabela je relativno lak u ovom kućištu, a od pomoći su i dvije velcro trake sa stražnje strane. Jedini smo problemčić imali s orijentacijom SSD-a čiji će konektori malo smetati glavnini kabela koji prolaze vertikalom pa će biti potrebno malo vještine za sve aranžirati. Zbog veće količine kabela koji ovdje prolaze i bočnu će stranicu biti potrebno malo jače pritisnuti, a vještiji će to sve moći sami odraditi jednim čvršćim pritiskom. Manje iskusnima preporučujemo da potraže pomoć. Ipak, kabeli nisu toliko debeli da uzrokuju ružnu izbočinu na stranici, a i ona je dovoljno čvrsta pa na kraju sve dobro izgleda.

silverstone_rl07_22

Jednom kada je sve sklopljeno i pušteno u pogon primjećujemo kako je zvučna izolacija vrlo dobra, jer je kućište i po prirodi zatvorenog tipa. Jedan 140-milimetarski ventilator koji sam stvara oko 44 dB stvarno je ugodan, no kao što ćemo vidjeti i po testovima ispod i dosta neadekvatan za stvaranje dobrog propuha kroz kućište.

silverstone_rl07_21a silverstone_rl07_21b silverstone_rl07_21c

Opterećivanjem i procesora i grafike do maksimuma vidimo kako je najveća mana ovoga kućišta nedostatak usisnih ventilatora pa se i temperatura procesora i grafike dosta visoko podiže. Ako se prisjetimo otvorenijeg CoolerMasterovog MB500 kućišta temperature su bile puno niže, a čak je i Antecovo P110 kućište zatvorenog tipa u svojoj tvorničkoj konfiguraciji ostvarivalo bolji protok zraka i niže temperature. Apsolutno je nužna dakle ugradnja usisnih ventilatora s kojima se situacija drastično popravlja i bolje bi bilo da je SilverStone taj jedan ventilator ugradio sprijeda.

Sklopljeno i u pogonu, Redline RL07 izgleda odlično.

silverstone_rl07_21

Silverstone Redline RL07 je vrlo kvalitetno i funkcionalno kućište, koje uz to i vrlo dobro izgleda no nije bez mana. Asimetričan dizajn prednje stranice s crvenim elementima i crvenim osvjetljenjem izgleda odlično, a na sve se dobro nadovezuje i bočna stranica od kaljenog stakla koja daje i određenu dozu elegancije. Unutrašnjost je prostrana i lako prima i veće komponente, a i opcije za aranžiranje kabela su vrlo dobre. Dvije stvari zamjeramo – nema usisnog ventilatora u osnovnoj konfiguraciji pa se komponente pregrijavaju i pozicija u koju smještamo SSD-e malo otežava aranžiranje kabela. Ipak, hlađenje se vrlo lako može poboljšati dodavanjem ventilatora, a i aranžiranje kabela nije nerješiv problem pa ostajemo s vrlo preporučljivim kućištem koje se u njemačkim dućanima prodaje po konkurentnoj cijeni od 90 €.