Rezultati mjerenja

ss_st60f_16

Kao što iz tablice vidimo, +3.3V i +12V vodovi se solidno drže i pad napona je solidno kontroliran čak i pri 120% opterećenja. Nažalost, zbog jeftinijih komponenata, +5V je slabije reguliran i pad napona iznosi čak 5%. Efikasnost je solidna čak i pri 120%. Ono gdje je napajanje u potpunosti podbacilo je nebalansirano opterećenje, no to je ionako scenarij u koji će napajanje rijetko doći prilikom stvarnog korištenja. Sve u svemu, osim ovoga pada od 5% na +5V vodu, rezultati su očekivani za jedno ipak jeftinije napajanje.

 

Zaključak

S60F-ES230 je napajanje iz jeftinijeg tržišnog razreda i kao takvo ga treba i analizirati. U Hrvatskoj mu nismo našli cijenu, no u Njemačkoj se prodaje za oko 53 €, što je sasvim konkurentna cijena za 600 W napajanje sa 80 Plus certifikatom. Kvaliteta izrade je solidna, možemo tek zamjeriti što je jedino kabel s 24 pinskim konektorom sleevan, no to je cijena rezanja troškova. Ono što je dobro je da su kabeli dovoljno dugački i da ima dosta konektora, čak i za gradnju malo jačega računala kakvo smo i mi složili u testu RL05 kućišta. Napajanje je ukupno dalo gotovo 720 W na izlazima pri čemu je iz mreže vuklo 886 W, a efikasnost se i tada zadržala iznad obećanih 80%. Očekivano za ovakvu jeftiniju platformu, ripple je malo viši, a Hold up i Rise up vremena su loša. Uz to, pad napona na 5V je visokih 5%, a kod nebalansiranog je opterećenja napajanje podbacilo, no to ne znači kako će biti nestabilno u radu. Pri najvećem opterećenju ventilator postaje bučan, no na oko 50% opterećenja je sve vrlo podnošljivo.

Sve u svemu, i uzevši u obzir cijenu koštanja, ovo napajanje možemo preporučiti za sve koji traže jeftino, a pouzdano napajanje.