Kod Diablo III miša proizvođač se držao kratkog i jasnog naziva te neće biti problema spominjati ga nadugo i naširoko, ako se iskaže naravno. SteelSeries proizvodi cijelu gamu periferija i audio opreme iz Diablo III serije pa tako i Diablo III miš koji je doskakutao u našu rupu te ćemo i njemu nakon analize presuditi kako valja.
Pošto smo ga u podnaslovu namjerno naveli odmah nakon Legendary WoW MMO miša, moguće ga je i uspoređivati s istim pa krenimo redom.
Tematski, Diablo III miš prepoznaje se po detaljima na gornjoj površini koji otkrivaju namjeru idejnog dizajna. Ciljana je naravno skupina zaljubljenika u tamnice i tamanjenje utamničenih ala i inih beštija koji će poklonici serijala rado uzeti u šaku nakon što im otkrijemo sve detalje i još malo začinimo.
U visokokvalitetnom pakiranju knjigolike izvedbe, slično Legendary mišu, sve budi sjećanja na legendarne igre Diablo 1 i 2. Iako svijet i dalje očekuje izlazak trećeg nastavka Diablo III koji se trebao dogoditi 1. veljače no odgođen je bez poznatog datuma izlaska, SteelSeries nije sjedio čekajući da igra ugleda svjetlo dana (č: lica nestrpljivih fanova).
Naslovnica prikazuje miša u svom sjaju sa Diablo III nazivom na vrhu a po otvaranju vrata odnosno prednje strane knjigolikog pakiranja, ugledamo popratni uvodni tekst i miša zaštićenog prozirnom plastikom. Ovo je praktičan način kojim se i bez raspakiravanja odaje dojam dimenzija, oblika i dizajna miša potencijalnom kupcu u potrazi za vjernim glodavcem.
Straga je nekoliko fotografija miša i softvera i tehničke karakteristike. U pakiranju nalazimo miša i njegov platneni kabel tematski izrađen u skladu s Diablo III igrom i sa pozlaćenim USB priključkom, promotivni materijal / katalog te naljepnicu SteelSeries – nije baš obilje ali je u redu.

Miš je simetričnog oblika pa je jednako pogodan za dešnjake i ljevake što je svakako prednost i pohvalan pristup što kod Legendary WoW MMO miša nije bio slučaj. Ergonomija nalaže da će se za korištenje većinom koristiti stisak dlanom čemu doprinose i bočna udubljenja za bolji prihvat.
Detalji na gornjoj površini, kao i LED osvjetljenje, ograničeni su na crvenu boju zbog tematike Diablo III igre te dižu dojam na višu razinu od standardnih miševa.

Dojam kvalitetnih materijala ostaje u prstima i nakon dužeg korištenja zahvaljujući gumiranim površinama zbog čega je i zahvat besprijekoran.
S gornje strane su programabilne standardne lijeva i desna tipka te vrlo precizni i kvalitetni scroll kotačić koji je ujedno i programabilna tipka. Iza scroll-kotačića nalazi se tipka za promjenu DPI koja nije programabilna, a na bočnim stranama su po dvije tipke– sve programabilne.
Odozdo se uočavaju tri velike površine teflona, SteelSeries logo te optičko oko nabrijano na 5700 dpi.

Software

Za dohvaćanje najnovijeg softvera potrebno je posjetiti SteelSeries stranice za što postoji obavijest u sklopu literature koju smo pronašli u pakiranju s mišem. Softver nazvan „SteelSeries Engine“ brzo se i bez poteškoća instalira te bi trebao istovremeno prepoznati i drugi uređaj iz iste linije proizvoda npr. headset Diablo III. Nama je zasmetalo što nema automatske instalacije softvera ako postoji veza s internetom već treba ručno odabrati model miša te skinuti upravljački program (č:driver sa softverom) i na kraju pokrenuti instalaciju. Bios se nakon toga nadograđuje automatski a cijeli ovaj proces traje nekoliko minuta.

Početni prozor sučelja koristi se za podešavanje namjene svake od sedam programabilnih tipki miša. Namjena ima raznih a moguće je dodijeliti i makro-naredbe te tvornički pripremljene funkcije. Nekim će korisnicima odgovarati mogućnost potpunog isključenja funkcija tipki ukoliko imaju nemirne prste koji vole zalutati preko tipki usred igre. Sučelje zahtjeva dosta truda i uvjeravanja da bi se tipke natjerale da tipkaju željenim taktom, barem u našem slučaju što i nije baš najsretnije i najspretnije riješeno/programirano no može se uz malo truda i strpljenja riješiti i ova nesavršenost.
Pod Settings jahačem podešavamo osjetljivost odnosno cpi/dpi miša a isto postižemo u letu pomoću spomenute DPI tipke na vrhu miša. Osjetljivost se može podesiti u koracima po 100 cpi/dpi u rasponu od 100-5700 cpi/dpi što nije šala već vrlo ozbiljne vrijednosti koje govore o kvaliteti optike ovog miša. Ovdje je moguće podešavati LED osvjetljenje i brzinu slanja podataka na USB sabirnicu (USB polling rate).
Properties prozor služi za podešavanje pokretanja profila i pridružene aplikacije što omogućuje automatsku dodjelu profila različitim igrama koje softver prepoznaje pri pokretanju.
Zadnji prozor „Statistics“ očito služi za praćenje podataka o prijeđenom putu, količini klikova i sl. koga zanima. SteelSeries navodi podatak od najmanje 10 milijuna klikova prije no Diablo III miš izdahne, a to praktično znači nekoliko godina korištenja čak i za najzagriženije igrače.