Pakiranje i bundle

Commander dolazi u ovećoj kartonskoj kutiji crne boje na kojoj se uz sliku samog kućišta nalazi i grafika planeta kao i nekog svemirskog stvorenja. Kako Commander dolazi u dvije verzije, na kutiji je istaknuto kako se radi o kućištu koje dolazi s podrškom za USB3.0 uređaje. Otvaranjem kutije dočekuje nas kućište koje je dobro zaštićeno od eventualnih oštećenja prilikom transporta. Konkretno, radi se o najlonskoj vreći preko kućišta, a stijenke su zaštićene debelim stiroporom.

Specifikacije kućišta Thermaltake Commander MS-I EDM
Tip kućišta Middle Tower
Dimenzije

484 x 202 x 426 (D x Š x V mm)

Težina 4.5 kg
Materijal Čelik (SECC)
Hlađenje

1x 120x120x25mm (prednji, opcionalni)
1x
120x120x25mm (stražnji)
1x 120x120x25mm (bočni, opcionalni)

1x 120x120x25mm (gornji, opcionalni)
1x 120x120x25mm (dno, opcionalni)

Proširivost 3x 5.25", 1x 3.5" (vidljivi)
5x 3.5", 1x 2.5" (skriveni)
Podržane matične ploče

micro ATX, Standard ATX

I/O portovi 1x USB 3.0
1x USB 2.0
1x Mic & Speaker out (podrška za AC’97 i HD Audio)

* specifikacije preuzete sa službenih stranica proizvođača

Uz kućište ne dolazi značajan bundle, no sve što je potrebno dolazi u paketu. Konkretno uz kućište ćete dobiti mali crno-bijeli priručnik na nekoliko jezika s uputama za instalaciju komponenti. Tu je i jamstvena knjižica. Uz to dobivate dakako i vijke potrebne za instalaciju komponenti u kućište, koji su odvojeni u najlonskoj vrećici, kao i mali zvučnik koji se spaja na matičnu ploču. Obzirom da se radi o zvučniku kratkih kablova, tu je prvenstveno u svrhu dijagnostike ukoliko naletite na eventualne probleme s matičnom pločom, odnosno računalom.

Vanjski izgled

Kako smo već spomenuli, radi se o Commanderu s podrškom za USB3.0 uređaje. Ovoga se puta radi o midi-tower kućištu nešto manjih dimenzija koje podržava microATX i ATX matične ploče. Thermaltake se drži svoje (provjerene?) formule, tako da je i ovo kućište dizajnirano futurističkim stilom čime očito (ponovno) ciljaju na gamersku publiku. Čitavo kućište je napravljeno od tankog lima, dok je prednja maska napravljena od tvrde plastike. Crni mat premaz čitave konstrukcije je jedan od faktora koji će vjerojatno privući određeni dio ljudi. Negativna strana takvog premaza (barem u slučaju ovog kućišta) je prebrzo habanje i skidanje boje prilikom većeg broja skidanja stranica, odnosno mijenjanja komponenti. Ovo kućište je više namijenjeno za korisnika koji će ga jednom napuniti, i zaboraviti na njega.

Započnimo naš osvrt lijevom bočnom stranicom. Kao što ste imali prilike vidjeti na samoj kutiji, radi se o bočnoj stranici s prozorom, nepravilnog oblika, kako bi na nju stala rupa za dodatni 120mm ventilator. Ovaj potez će pozdraviti i objeručke prihvatiti case-modderi i svi koji se tako osjećaju. Iako mjesta na stranici nisu posebno istaknuta, čitava je rupa pravilno perforirana tako da ćete moći instalirati i ventilatore manje veličine (ili veće s 120mm rupama, kao što je to slučaj kod recimo Scytheovih 140mm ventilatora). Stranica je fiksirana thumbscrewovima crne boje. Na prvoj fotografiji su ujedno priložene i dodatne dvije na kojoj bolje možete vidjeti način montaže i kvalitetu plastike koja je korištena za prozor. Desna bočna stranica je kompletna i bez ikakvih proreza, izuzev nekih dizajnerskih pokušaja na njoj. Dotična je fiksirana običnim M3 vijcima, također crne boje. Stranice se dosta lako skidaju i vraćaju natrag, iako je i takav jednostavan sistem izveden dosta nespretno. Pozitivna (ili negativna?) strana priče sa stranicama je ta što su dosta mekane, tako da ne predstavlja prevelik problem zatvaranje istih unatoč većem broju kabela s bočne strane motherboard traya.