Mehanizni za učvršćivanje 5.25" i 3.5" uređaja u njihova ležišta napravljeni su po tool-less principu. To znači kako vam nije potreban nikakav alat, a korištenje je vrlo jednostavno. No, plastika nam se čini krhka i srećom ove će te mehanizme rijetko koristiti pa će najvjerojatnije izdržati, u suprotnom, tj. ako se često budu koristili zbog krhkosti bi mogli i puknuti. Manji kavez se po potrebi može i ukloniti, dok je veći, onaj za 5.25" uređaje fiksan.

Prednja se stranica pomoću tri kopče drži za ostatak kućišta i lako ju je otvoriti. Na njoj se nalaze svi elektronički sklopovi, uključujući LCD ekran, DisplayLink logiku, logiku ugrađenog 23-u-1 čitača multimedijalnih kartica, itd. Dosadašnji su DH modeli za prikaz slike na LCD-u koristili VGA kabel koji bi se prikopčao u sekundarni izlaz na grafičkoj kartici. Ovaj, za sada još nadolazeći DH202 Touch koristi DisplayLink tehnologiju, što znači kako ekran sliku prima preko internog USB konektora koji se kopča na interni konektor na matičnoj ploči. To ujedno znači i kako će vam za funkcioniranje sistema uz standardne aplikacije biti potrebni i DisplayLink upravljački programi. Ovu smo tehnologiju obradili još prije dvije godine kada smo testirali Asusov VW223B monitor, pa svi koji žele više znati neka skoknu na taj članak.

Kućište smo već ranije odlučili testirati s Foxconnovom AHD1S-K pločom, tj. E350 sistemom, no prije ugradnje odlučili smo provjeriti stane li punokrvni ATX sistem u njega. Gigabyteova je X58 ploča normalno stala u kućište, ništa se s ničim nije guralo, a jedino treba pripaziti kod izbora hladnjaka za procesor – Noctuin D14 na primjer ne stane u DH202. Nakon ATX eksperimenta prešli smo na slaganje Brazos sistema. Za napajanje prednjeg panela s LCD-om potrebno je u seriju s 24 pinskim ATX konektorom povezati adapter koji zatim normalno kopčamo na ATX konektor na ploči. Uz to, za potpuno funkcioniranje sistema potrebno je prikopčati i interni USB kabel. Cable management na ovom kućištu i nije najbolje izveden (mi se u ovom slučaju nismo previše niti trudili), a tek uz pomnije planiranje moguće je sakriti pokoji kabel. Foxconnova se ploča kao što znamo iz članka, dosta zagrijavala na stolu i bez prisilnog hlađenja pa joj je protok zraka u ovome kućištu itekako pomogao. Pri opterećenju se temperatura APU-a spustila sa 85°C na pristojnih 55°C. No, problem su predstavljali za jedan HTPC ipak prebučni Thermaltakeovi ventilatori. Dok je 120 mm model još koliko toliko bio podnošljiv, 60-tke su bile bučne i izrazito naporne, a pogotovo prilikom reprodukcije kakvog multimedijalnog sadržaja u večernjim satima. Za računalo visokih performansi bi još i podnijeli buku, no kod HTPC-a ona jednostavno ne smije postojati. Problem bi eventualno riješila kontrola brzine okretaja koju se Thermaltake nije sjetio ugraditi.

Daljinski upravljač koji Thermaltake bundla uz ovo kućište je jednom riječju odličan. Bilo da je riječ o kvaliteti tipaka, njihovom rasporedu ili lakoći korištenja napravili su dobar posao. Čak i kada ga koristite kao miša, lako se i jednostavno snaći. Pomoću njega možete paliti i gasiti računalo, paliti i gasiti aplikacije, koristiti ga kao miša i jednio što fali je da posluži i kao tipkovnica :)

Nakon instalacije iMedian i FingerUI softvera, DisplayLink upravljačkih programa DH202-in je 7" Touch screen LCD spreman za korištenje. Automatski se podešava na svoju nativnu 800 x 600 rezoluciju, a kvaliteta slike je zadovoljavajuća. Mana u prikazu boja i ravnomjernosti prikaza naravno ima, baš kao i laganog izboja pozadinske svjetlosti, no za osnovni prikaz sekundarnih funkcija će sasvim poslužiti. Čak smo ga u jednom slučaju iskoristili za gledanje YouTube filmića i nismo imali (pre)velikih zamjerki. U standardnoj shemi pokazuje FingerUI izbornik, a paljenjem iMedian aplikacije se prebacuje u mod koji odaberemo, bilo da slušamo glabu pa pokazuje izvođača, bilo da gledamo film pa da pokazuje vrijeme trajanja itd. Uz to ga naravno možemo podesiti i za druge namjene u ovisnosti o željama korisnika, pa tako može pokazivati i klonirani Windows desktop ili pak biti u sistemu extended desktopa. iMedian aplikacija je solidna i stabilna, no traži određeno vrijeme privikavanja na raspored izbornika. Sve u svemu, ovaj 7" ekran je zabavan dodatak ovome kućištu i sigurno podiže njegovu ekskluzivnost.

 

Thermaltakeovo novo DH202 Touch kućište donosi nekoliko trikova u rukavu, kao što je prijelaz na DisplayLink tehnologiju, 7" Touch LCD, dobar i svestran daljinski upravljač, kvaliteta izrade u globalu, prostranost, dobar izgled i robusnost što će kupci svakako znati prepoznati. Mana ima, neke od njih i nisu tako male (buka ventilatora je tu na prvom mjestu) pa mjesta za napredak svakako ima. Prethodnik, DH202 s VGA tehnologijom se na američkom tržištu prodavao za oko 300 USD. Fer cijena so obzirom na ono što nudi. No, kao i uvijek situacija s cijenama na našem tržištu je takva da bi DH202 Touch mogao biti preskup i za malo potkoženijeg kupca (stariji su se modeli prodavali i za vrtoglavih 500 €). Bilo kako bilo, mi mu dajemo preporuku, a vi pratite cijene kada se pojavi na tržištu.