Gore navedena fotografija pokazuje TT Fria bez oklopa, odnosno bez ventilatora. Dizajn heatsinka neopisivo vuče na konkurentski Prolimatech Megahalems. Radi se o već dobro isprobanom dual-tower dizajnu, koji koristi 45 aluminijskih listića, debljine 0.4mm, zalemljenih na šest 6mm bakrenih heatpipeova sa niklanim finišom. Samom konstrukcijom, Thermaltake ukazuje na to da ovim modelom cilja na sam vrh konkurencije. Nadalje, na svakom je listiću urezan i TT-ov logotip. Sa svake se strane nalaze plastični dodaci zašarafljeni u listiće. Radi se o nosačima plastičnog covera, odnosno ventilatora s istim. Naš primjerak je došao sa malim nedostatkom – nedostaju dva vijka na jednom od nosača, što ipak nije uzrokovalo nestabilnosti čitave konstrukcije. Osobno smo mišljenja kako je hladnjak puno ljepši bez plastičnog covera. No opet, vjerujemo kako dotični poboljšava usmjeravanje zraka pri korištenju push-pull konfiguracije ventilatora koju ovaj hladnjak koristi.

Frio koristi bakrenu bazu sa niklanim finišom. Gornji dio baze je napravljen od aluminija i služi kao nosač za montažu. Baza nema mirror finish, a malo detaljnijim pregledom se mogu uočiti i koncentrični krugovi koji su ostali od obrade iste. Prije korištenja valja skinuti najlonsku naljepnicu koja štiti bazu od prljavštine prije korištenja. Na drugoj fotografiji možete uočiti i blagu konkavnost baze na samim krajevima što pak ne predstavlja problem s kontaktom procesora kojeg smo mi koristili, no nije isključeno kako bi kontakt bio nešto slabiji na procesorima s većim IHS-om (tipa oni kod Bloomfielda/Gulftowna).

Kontakt sa testiranim procesorom je bio vrlo dobar. Nešto slabiji doticaj je bio sa desnom stranom kao što se može vidjeti iz priložene fotografije, gore lijevo. Također možete vidjeti i montirane nosače na gornjem dijelu baze, koji se kasnije šarafe na nosače na ploči. Na drugoj fotografiji, hladnjak je montiran na ploču, a vidi se i dio korišten pri montaži istog. Nadalje tu se vide i završeci šest heatpipeova koji prolaze kroz heatsink, kao i mali nedostatak našeg primjerka koji smo već naveli ranije u tekstu.

Thermaltakeov Frio dolazi sa dva ventilatora koji su postavljeni u push-pull konfiguraciju. Riječ je o dva 130mm ventilatora oznake RB14025SH. Deklarirani su za rad na brzinama od 1200 do 2100 okretaja u minuti, a sve to na buci od 21 do 48 dBA, pri nemalih 0.60A. U svojem punom mahu ova dva ventilatora sa 9 lopatica mogu potjerati 121 CFM-a zraka. Svakako nemala brojka, a što se očituje i u buci koju generiraju pri tome. Brzinu ventilatora je moguće regulirati preko potenciometra, a oba su spojena preko jednog kabela i spajaju se na ploču preko 3-pinskog konektora. Praktično, iako ne bi bilo loše da su potenciometar fiksirali na vrh pokrova (kako je to bilo kod Big Typhoona). Kako smo već i aludirali na to, ventilatori su u radu sve samo ne tihi. Normalan rad uz ove ventilatore je moguć tek na najnižem broju okretaja, dok se buka povećavanjem na srednje, odnosno najviše okretaje, sve više očituje u radu. Pošto je overclocking misao vodilja ovog hladnjaka, jasno nam je i zašto je tome tako.

Način instalacije je dakle, kako smo spomenuli, identičan onom kod Thermaltake Jinga. U principu, potrebno je staviti backplate, četiri bolt-thru vijka koji se fiksiraju preko plastičnih matica, na koje kasnije idu nosači, a dotežu se drugim setom thumbscrewova. Kasnije se tu montira sam hladnjak. Prije fiksiranja istog, potrebno je skinuti ventilatore s hladnjaka. Nakon njihovih vraćanja i spajanja na ploču, igra može početi. Valja napomenuti da su mogući potencijalni konflikti ventilatora sa memorijama viših heatspreadera., pošto je sam hladnjak masivan i velik, odnosno širok. To bi se eventualno dalo izbjeći suprotnom orijentacijom hladnjaka, što je lako moguće radi prirode načina montaže, odnosno nosača koji se stavljaju na ploču. Iznad vidite i sliku setupa spremnog za montažu u kućište.

Do sada ste vjerojatno zaključili kako se matična mora vaditi van kako biste instalirali hladnjak pošto se koristi backplate. Na boljim kućištima novijeg datuma to se može izbjeći jer postoji rupa u predjelu procesora na motherboard trayu, kao što to recimo ima Thermaltakeov Level 10 GT čiju ćete recenziju imati prilike čitati u narednim danima. Na gornjoj fotografiji lijevo, imate prilike vidjeti Fria u kućištu u kombinaciji sa everyone’s favorite, Deltom, dok je na desnoj slici Thermalrightov Venomous X Black s istom. S obzirom da smo s Fria skinuli cijeli oklop, poslužili smo se alternativnom metodom montaže Delte sa gumicama :) Kao što vidite na fotografijama, ispušni ventilator smo uklonili dok smo testirali hladnjake sa Deltom, pošto Scythe, a vjerojatno nijedan drugi klasični ventilator nije u stanju izvući silni zrak koji Delta upuhuje.