Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2024., 07:52   #11851
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,507
Imao 5.1, vratio sa na 2.1, ne osjećam se zakinutim.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 09:00   #11852
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,428
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Imao 5.1, vratio sa na 2.1, ne osjećam se zakinutim.

Nismo svi isti. Ako covjek zeli Surround nemoj biti troll i preporucat 2.1 sustav. Za Audio - 2.0/.1 je optimalan. Za filmove - 5.1 ili 7.1 sustavi ako se postave kak spada donose ogroman benefit u dozivljaju filma.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 10:58   #11853
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,507
Jeste osjetljivi.
Ima lijevo otvoreni prostor, desno staklenu stijenu, a napisao je da ne želi zvučnike na stalcima. Znači praktično jedina opcija je da utipla zvučnike u strop i nekako ih usmjeri. Što opet povlači kabliranje (minimalno struja ukoliko si wireless zvučnici, ako nisu onda struja i audio).
Ne trolam čovjeka nego mu kažem da je iz mog iskustva 5.1 precjenjen, te ga "ohrabrujem" da razmotri dodatnu opciju nabavne dobrog 2.1 sustava ili čak 3.1 koji će mu biti top za filmove, a neće morati izmišljati toplu vodu sa stražnjim zvučnicima.

Svakako ukoliko je zagrizao za 5.1, razumijem, i ja sam grebao godinama dok nisam nabavio.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 11:26   #11854
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,868
3.1 bi trebao biti neki standard za filmove, bit ce mu bolja solucija zbog centralnog kanala.

Ako mu ne treba 5.1 cijelo vrijeme, mozda da ode na neki od onih (cini mi se) JBL soundbarova s odvojivim satelitima na baterije, pa ih stavis na stolice ili stalke oko kauca dok gledas film i kasnije ih spojis nazad na soundbar. Za gledanje filmova i ako se ne zelis hebati sa zicama ne vidim prakticniju opciju.

Ili butkicker + bilo kakav par zvucnika/soundbar. Kolega Lacy ce reci vise o tome, on voli gadgete ispod guze :P
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 17:48   #11855
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,339
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
3.1 bi trebao biti neki standard za filmove, bit ce mu bolja solucija zbog centralnog kanala.

Ako mu ne treba 5.1 cijelo vrijeme, mozda da ode na neki od onih (cini mi se) JBL soundbarova s odvojivim satelitima na baterije, pa ih stavis na stolice ili stalke oko kauca dok gledas film i kasnije ih spojis nazad na soundbar. Za gledanje filmova i ako se ne zelis hebati sa zicama ne vidim prakticniju opciju.

Ili butkicker + bilo kakav par zvucnika/soundbar. Kolega Lacy ce reci vise o tome, on voli gadgete ispod guze :P
A tko ne voli

Butkicker reproducira niske frekvencije koje se ni ne mogu cuti a sub ih ne moze reproducirati. Ili ako moze, to su opet vibracije koje zavrse u podu pa dok dodju do korisnika...Ovako su ispod pa se osjete bez da sub mora bit preglasan.

Mislim da nije potreban sredisnji zvucnik ako su L/D kvalitetni. A za sredisnji, kao i za 5.1/7.1 ili koliko vec, treba imati decoder...

Vecinu vremena slusam glazbu a filmove/serije sve rjedje. Jednostavno ne nalazim nista sto mi se gleda. Tako da mi je i sustav slozen za stereo (ajd dobro, imam i sub). Imao sam nekad davno 5.1 i fora je al' uzalud sve ako je film za q.

Osim podguznog gadgeta, slozio sam i ambilight. To je super fora, pogotovo za koncerte.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2024., 15:28   #11856
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 555
meni je srednji bio 'otkrice', a imam entry level razinu opreme....nakon pola godine micanja/namjestanja po sobi i navikavanja, 3.1 je zbilja velik step-up u odnosu na soundbar. spacing jasno nije na razini 5.1 i visih, ali jasnoca dijaloga i prezentacija glazbe i efekata je skroz dobra.

za glazbu je obrnuta prica, ali ne mozes sve za toliki novac ig
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2024., 16:05   #11857
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 758
Popust u nbz

Mozda nije po pravilima, pa nek mod briše ako smeta... uzeo bih nešto u NovimBojamaZvuka, i već prošao kroz webshop, i reko mozda ima nekih kodova, googlam-ništa i onda vidim na fb imali kao rođendanskih -19% na sve, do 29.05.2024.
I sad mi pamet neda dat 900€, kad znam da može ići za 170€ manje. Zna li netko imaju li oni neki standardni popust, koji se "zna", ili nešto slično. Ili da se idem napit sad od tuge?
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2024., 22:01   #11858
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 723
na black friday će imat i po 30 posto... samo ... daleko je ..
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2024., 22:12   #11859
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,868
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Dva mjeseca sa Wiimovima, ne znam sta sam toliko cekao i razmisljao. Odlicni su, evo bas neki dan poboljsali audio sensing na inputima i sada kada upalim tv automatski prebaci input u roku par sekundi. Prije mu je znalo trebati i 10+ sekundi, ne znam o cemu bi to ovisilo.
I usraše ga. Sada audio sensing radi samo kada je trenutno aktivni izvor muzike pauziran i ne svira ništa. Imam internet radio koji svira skoro cijeli dan i totalno mi je low priority. Kada upalim tv moram ustati po wiim daljinski i pauzirati radio da bi se zvuk automatizmom prebacio na tv. Ali kad već imam daljinski u rukama, odmah prebacim i audio input. Što će mi onda sensing... Klasičan "jedan korak naprijed, dva nazad" scenario

Da su bar pustili neku kvačicu u postavkama "enable audio sensing only when source is paused"...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2024., 07:55   #11860
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,704


sve lijepo kratko traje!

nisam te baš razumio oko tog prebacivanja al ponavljam "sve lijepo kratko traje"
dobro dok još ne unište užitak (kao google maps koji sad ima druge boje i totalnimije kaos gledat takav skin)

edit - ja bi radije da uvedu promjenu boje LEDice kad je upaljen (streema) i kad je ugašen
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2024., 08:53   #11861
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,868
Koristim dva inputa i jedan output na wiimu - wifi (mrezno streamanje) i line in za tv, a izlaz je na jedne zvucnike, jasno.

Taj audio sensing je fora stvar kada slusam internet radio ili bilo sto preko mreze, onog trena kada upalim tv i pokrenem nesto sa zvukom wiim bi prebacio input na line in od tv-a... I obratno, ako odlucim opet upaliti radio. Ne trebas se driblati s inputima na daljinskom. Magic!

I to su u proslom updejtu dosta poboljsali i ubrzali. Sada su ga malo unazadili.

Budem se regao tamo i pisao im. Ali siguran sam da vecina koja koriste audio sensing ne vide ovu promjenu prakticnom.

Ledicu sam ipak morao ugasiti jer je postala magnet za todlera
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na