Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Telemach
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2012., 00:00   #421
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Ljudi, trebam pomoć.

Potrebna su mi na routeru 3 LAN izlaza i samo jedan za OptiTV.
Sam router je Sagem Fast 1704 i iza ima 2 LAN porta i 2 IPTV porta. U samom interface routera sam promjenio jedan opti tv port u LAN port i komp koji je spojen na taj port šljaka bez ikakvog problema, ali uređaj od OptiTV koji je spojen na IPTV port ne vuče vezu sa serverom.

Da li je tko pokušao to napraviti što sam ja napravio i kako je prošla cijela priča?

Nadam se da sam dovoljno dobro objasnio što želim i što sam učinio, ako treba dodatno objašnjenje, recite samo.

Hvala!
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M

Zadnje izmijenjeno od: NITROS. 05.01.2012. u 00:26.
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 14:26   #422
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Ljudi, trebam pomoć.

Potrebna su mi na routeru 3 LAN izlaza i samo jedan za OptiTV.
Sam router je Sagem Fast 1704 i iza ima 2 LAN porta i 2 IPTV porta. U samom interface routera sam promjenio jedan opti tv port u LAN port i komp koji je spojen na taj port šljaka bez ikakvog problema, ali uređaj od OptiTV koji je spojen na IPTV port ne vuče vezu sa serverom.

Da li je tko pokušao to napraviti što sam ja napravio i kako je prošla cijela priča?

Nadam se da sam dovoljno dobro objasnio što želim i što sam učinio, ako treba dodatno objašnjenje, recite samo.

Hvala!
Ummm pogledaj pod mislim lan setup pa interface grouping što ti namješteno za lanove pa pobriši i dodaj nanovo.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 14:38   #423
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Probao, ne radi. Odnosno rade onda samo normalni LAN portovi, ali OptiTV ne vuče dobre postavke i ne radi.

Druga stvar koju sam probao je da izbrišem sve grupe i onda radi internet i optitv, ali samo kojih par sati. Poslije par sati se router zblesira i pomaže jedino totalni reset i utipkavanje postavki ispočetka...

Stvarno mi je ovaj router već ispizdio živce...
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M

Zadnje izmijenjeno od: NITROS. 05.01.2012. u 15:07.
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 19:19   #424
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
ajde prabam sutra spojiti sagema pa vidjeti i javim nisam sad doma a moram i posuditi modem
azure je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 10:37   #425
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,206
Ja imam TP-Linka pa sam ovako otključao portove. Možda je isti ili sličan sistem u sagemu, neznam nisam nikad sagema imao

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=198629
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 16:17   #426
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Ma portovi su otključani i možeš ih koristiti, ali izgleda kao da ima bug sagem i zbricka se unutar par sati kad posložiš portove!
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 22:26   #427
spuzh
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Koristim OPTITV uslugu i imam telsey STB koji je spojen preko HDMI kabela i to radi OK.
Međutim kada preko daljinskog upravljača od TV-a prebacim na DTV, USB ili prvenstveno PC
pa se nakon toga ponovno vratim na HDMI ulaz; izgubi mi se signal od STB-a te ga moram ponovno gasiti i paliti (to
traje i po par minuta te je jako nepraktično).
Zvao sam službu za korisnike u Optimi i prema njihovim riječima to je poznati problem i kao oni isporučuju telesey uređaj
sa scart kabelom jer to provjereno radi bez grešaka.
E sad, da li je neko od vas hakera uspio riješiti ovaj problem ako ga je imao (a pretpostavljam da je)?
spuzh je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 16:54   #428
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor spuzh Pregled postova
Koristim OPTITV uslugu i imam telsey STB koji je spojen preko HDMI kabela i to radi OK.
Međutim kada preko daljinskog upravljača od TV-a prebacim na DTV, USB ili prvenstveno PC
pa se nakon toga ponovno vratim na HDMI ulaz; izgubi mi se signal od STB-a te ga moram ponovno gasiti i paliti (to
traje i po par minuta te je jako nepraktično).
Zvao sam službu za korisnike u Optimi i prema njihovim riječima to je poznati problem i kao oni isporučuju telesey uređaj
sa scart kabelom jer to provjereno radi bez grešaka.
E sad, da li je neko od vas hakera uspio riješiti ovaj problem ako ga je imao (a pretpostavljam da je)?
Nema hakera, problem je softwerski i kad se napravi nadogradnja uređaja bit će ok. Ali kada će se to dogoditi...ne znam.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 11:49   #429
spuzh
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Wink

goddammit!!

Hvala na odgovoru
spuzh je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 19:28   #430
vbr666
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: tu
Postovi: 17
hdmi kabelom su spojeni LCD Samsung 32C450 i STBox od OptiTV-a, ali nema signala, tj nema slike na tv-u sa tog uređaja.
kada su spojeni scart kabelom sve normalno radi, čim se u Source postavkama tv-a prebaci na hdmi, slika nestane i piše da nema signala.

probao sam spojiti na oba dostupna HDMI konektora na tv-u, ista stvar je, a STB ima samo jedan konektor.

gledao u uputstvima i optitva i tv-a i piše da jedino što treba napraviti je spojiti kabel, nikakve dodatne postavke postavljati, a i probao sam prosurfati postavkama tv-a i nema nikakvih meni znakovitih opcija koje bi pomogle u ovom. kao i za opttv-ov prijamnik.

što napraviti? gdje je greška?
vbr666 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 19:30   #431
vbr666
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: tu
Postovi: 17
Citiraj:
Autor vbr666 Pregled postova
hdmi kabelom su spojeni LCD Samsung 32C450 i STBox od OptiTV-a, ali nema signala, tj nema slike na tv-u sa tog uređaja.
kada su spojeni scart kabelom sve normalno radi, čim se u Source postavkama tv-a prebaci na hdmi, slika nestane i piše da nema signala.

probao sam spojiti na oba dostupna HDMI konektora na tv-u, ista stvar je, a STB ima samo jedan konektor.

gledao u uputstvima i optitva i tv-a i piše da jedino što treba napraviti je spojiti kabel, nikakve dodatne postavke postavljati, a i probao sam prosurfati postavkama tv-a i nema nikakvih meni znakovitih opcija koje bi pomogle u ovom. kao i za opttv-ov prijamnik.

što napraviti? gdje je greška?
hej wtf jel ovo odgovor na to pitanje?
Citiraj:
Autor spuzh Pregled postova
Koristim OPTITV uslugu i imam telsey STB koji je spojen preko HDMI kabela i to radi OK.
Međutim kada preko daljinskog upravljača od TV-a prebacim na DTV, USB ili prvenstveno PC
pa se nakon toga ponovno vratim na HDMI ulaz; izgubi mi se signal od STB-a te ga moram ponovno gasiti i paliti (to
traje i po par minuta te je jako nepraktično).

Zvao sam službu za korisnike u Optimi i prema njihovim riječima to je poznati problem i kao oni isporučuju telesey uređaj
sa scart kabelom jer to provjereno radi bez grešaka.
E sad, da li je neko od vas hakera uspio riješiti ovaj problem ako ga je imao (a pretpostavljam da je)?
vbr666 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2012., 17:07   #432
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor vbr666 Pregled postova
hdmi kabelom su spojeni LCD Samsung 32C450 i STBox od OptiTV-a, ali nema signala, tj nema slike na tv-u sa tog uređaja.
kada su spojeni scart kabelom sve normalno radi, čim se u Source postavkama tv-a prebaci na hdmi, slika nestane i piše da nema signala.

probao sam spojiti na oba dostupna HDMI konektora na tv-u, ista stvar je, a STB ima samo jedan konektor.

gledao u uputstvima i optitva i tv-a i piše da jedino što treba napraviti je spojiti kabel, nikakve dodatne postavke postavljati, a i probao sam prosurfati postavkama tv-a i nema nikakvih meni znakovitih opcija koje bi pomogle u ovom. kao i za opttv-ov prijamnik.

što napraviti? gdje je greška?
Ako ti je problem na HDMI-u da nema slike, nazovi SZK i reci im da ti pomognu. Mislim da oni remote prebace da ti signal ide na hdmi inače je kompliciranije odraditi.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2012., 22:36   #433
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 450
Ajde napokon malo novosti. 27 novih kanala za 75 kn mjesečno.

http://www.optima.hr/o2-o3/
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 11:46   #434
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,123
Nije to malo puno na sve ovo kaj se plaća dati još 75kn?
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 16:05   #435
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,206
Da, meni je to dosta love za to što se nudi. Jako dugo ništa pametno nisu dali u cijeni koja je, nikakva poboljšanja, nikakve promjene, prijevodi programa itd...

Da je 35-40kn još nekako...
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 16:29   #436
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 450
Pa su malo odlučili ići i korak dalje. C/p sa face:

"U petak (SUTRA) možete promotivno vidjeti kako Formula 1 izgleda u HD-u (high definitionu) i to na 81 kanalu vašeg OptiTV. VELIKA NAGRADA KINE JE U PITANJU. Oni koji ne mogu pratiti Formulu 1 u visokoj rezoluciji tj .HD-u moći će pratiti oktansko ludilo u standardnoj rezoluciju tj. SD-u na 80 kanalu OptiTV-a.......uživajte SUTRA, PREKOSUTRA I U NEDJELJU!!!!) "

Znači, dodali ju i taj kanal u full paket. Kompletni treninzi, kvalifikacije i utrka u HD-u.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2012., 20:09   #437
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
mislim da je taj F1 ukljucen u standardni paket
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2012., 20:12   #438
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,206
Jok, makar ja nevidim nigdje, nego samo promotivno razdoblje.

Dobijete ta dva kanala tak da ugasite-upalite STB, ak netko slučajno nezna.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2012., 10:49   #439
Kretino
Premium
 
Kretino's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: 21
Postovi: 63
I kako ste zadovoljnim tim HD signalom i kakva je kavliteta SD kanala?
Trebam si uzeti O2 paket pa provjeravam iskustva
Kretino je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2012., 12:54   #440
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Neznam koji tumplek u Optimi je postavio nakon 5 godina drugaciju numeraciju kanala.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2012., 16:14   #441
dr.sheldon
Registered User
Moj komp
 
dr.sheldon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Ima tko kakvu info za područje Jarun / Kružna / Drašnička ulica nema ničeg već 48h sve je ugašeno i t com i optima jel ima tko još problema?
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php?faq=new_faq_item#faq_faq_osnovna_pravila
dr.sheldon je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2012., 18:28   #442
Sk0rpi0n
Premium
Moj komp
 
Sk0rpi0n's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: vpz
Postovi: 72
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Neznam koji tumplek u Optimi je postavio nakon 5 godina drugaciju numeraciju kanala.
Bome ne znam, ja za to nisam ni znao dok mi susjed nije doso i pito da mu dojdem vidit sta mu je s tv-om, kaze ide prvi drugi treci i od jednom na 50 , ja zvao vele oni da su dodali par kanala i da ce nam ovako bit lakse i preglednije
__________________
Sk0rpi0n je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2012., 11:20   #443
hrc777
Registered User
 
hrc777's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 31
Imao sam OPTI.TV dvije godine, ugovor mi istekao, ja prešao na H1. I sada dva mjeseca nakon prelaska na H1 me zove lokalni tehničar iz Optime i kaže da ima nalog za demontažu IPTV opreme.
Imaju li oni meni sada pravo uzeti OPTI TV PRIJAMNIK (koji doduše sada skuplja prašinu na ormaru) obzirom da sam ja uredno odradio svojih 2 godine ugovorne obveze? Hoće li mi naplatiti štogod ako odbijem predati prijamnik tehničaru?

Npr. moj tast je prešao s T-Coma na H1 i nikada nisu došli iz t-coma po max tv prijamnik.
hrc777 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2012., 11:51   #444
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Da, STB je u vlasništvu Optime te ti je bio u najmu. Možeš si ga ostaviti ali moraš platiti iznos STB-a(ne znam točno, ali dosta je). Isto je tako i u HT-u, sad je STB u njihovom vlasništvu, odnosno iznajmljuju ti ga.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2012., 12:33   #445
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 450
Potvrđujem ovo što je Mislav napisao, vrati ti to njima, ionako nemaš nikakve koristi od toga, ne možeš ga baš za ništa koristiti (osim kao skupljača prašine). Inače vrijednost im pada nakon 2, 3 i više godina, ali ipak je to previše bilo (ne sjećam se cijena, negdje je za optimu bilo i to objavljeno). Jedino će ti možda ruter ostavit, ali IPTV prijemnik ne. Sjećam se da je novi daljinski 120 kn. MaxTV je jedino (ako se dobro sjećam) ostavljao one Sci. Atlanta prijemnike, kako je sada neznam.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2012., 13:01   #446
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
U 1. mj. kao dodatni STB mi je došao Scientific Atlanta i lijepo je na kutiji pisalo "IMOVINA HT-a", te je tehničar rekao kako je u najmu sada.

Optima ostavlja modeme, modem je u korisnikovom vlasništvu
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 18:11   #447
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
Jel moguće imati 2 telefonske linije i optitv?
amerix je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 21:07   #448
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,023
Usluga HHH + TV. Tri linije, net i TV
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2012., 15:18   #449
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor amerix Pregled postova
Jel moguće imati 2 telefonske linije i optitv?
Moguće je imati kao što je kolega iznad rekao sad ovisno o karakteristikama dsl paketa slijedeći su paketi:

OptiTV Halo Halo Halo start cijena je 266,38 Kn sa PDV-om.

-OptiTV Halo Halo Halo start podrazumijeva: Halo Halo Halo (s bilo kojim odabranim tarifnim paketom) + OptiDSL do 3072/384 Kpbs + osnovni paket internet
prometa od 2 GB + digitalna televizija (IPTV s osnovnim paketom televizijskih programa – više od 75 TV programa) te instalaciju od strane OT tehničara bez
naplate troškova instalacije.


OptiTV Halo Halo Halo Surf cijena je 297,11 kn sa PDV-om.

-OptiTV Halo Halo Halo surf podrazumijeva: Halo Halo Halo (s bilo kojim odabranim tarifnim paketom) + OptiDSL do 5120/512 Kpbs + FlatRATE paket
internet prometa + digitalna televizija (IPTV s osnovnim paketom televizijskih programa – više od 75 TV programa) te instalaciju od strane OT tehničara bez
naplate troškova instalacije.


HHH paket ima 3 telefonske linije od kojih su dvije MSN.

Eto nadam se da je pomoglo.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 19:06   #450
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
Hvala!
zvao sam szk danas i pričao o svemu tome malo detaljnije ali sam zaboravio pitati da li moram potpisivati ugovor opet s njima? predpostavljam da ću morati platit opremu za optitiv ako ne potpišem ugovor? (istekao mi je prije više od pola godine..)
amerix je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na