Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2005., 16:34   #1
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Koji 17" LCD? Pomagajte....

Biram izmedju:

14724 Mon. LCD 17" Acer AL1715msd 2.017,00
14925 Mon. LCD 17" Acer AL1715s 1.856,00
13890 Mon. LCD 17" BENQ FP71G 1.999,00
15271 Mon. LCD 17" BENQ FP737S 2.000,00
14727 Mon. LCD 17" LG FLATRON L1750S 2.078,00
14830 Mon. LCD 17" PHILIPS 170S6FS 1.999,00
13914 Mon. LCD 17" PRESTIGIO P179 1.822,00
9969 Mon. LCD 17" SAMSUNG SM 710V 1.985,00
8134 Mon. LCD 17" SONY SDM S73H 2.187,00
14336 Mon. LCD 17" XEROX X775i, DVI 2.210,00
14335 Mon. LCD 17" XEROX XA7-17i, crni 2.358,00
14297 Mon. LCD 17" NEC AccuSync 72VM 2.307,00
14805 Mon. LCD 17" SAMSUNG SM 713N 2.427,00


Koji od navedenih?

Mogu kupovati iskljucivo u HG Spotu, tako da je ovo izvadak iz cjenika. Kao sto vidite krajnja granica u novcu je 2500 kn. NE DAM VISE!

Namjena monitora je sve po malo, office, net, igre, filmovi... Tipican kucni monitor.

Zahvaljujem. Poz.
soda je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2005., 21:06   #2
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,952
crt samsunf 959 nf
al ak bas moras...iiyama ili xerox...
a sad malo o tome...lcd jos nije zazivio(ne glede kupovanja) nego glede perfomansa...covjek se koncentrira u sredinu ekrana(manje vise) i tam je lcd samo ostar..okolo je onak ko rastegnut...ko pod vodom...mutan jednostavno tako receno...i o tome je jako vazna brzina odziva...dakle kolko treba da promjeni iz bjele u crnu i opet nazad(sve boje da prode) pa sad sam odluci....ja jos ne kanim kupit lcd a ak ti os...slobodno
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2005., 23:13   #3
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Citiraj:
Originally posted by mc_fish
crt samsunf 959 nf
al ak bas moras...iiyama ili xerox...
a sad malo o tome...lcd jos nije zazivio(ne glede kupovanja) nego glede perfomansa...covjek se koncentrira u sredinu ekrana(manje vise) i tam je lcd samo ostar..okolo je onak ko rastegnut...ko pod vodom...mutan jednostavno tako receno...i o tome je jako vazna brzina odziva...dakle kolko treba da promjeni iz bjele u crnu i opet nazad(sve boje da prode) pa sad sam odluci....ja jos ne kanim kupit lcd a ak ti os...slobodno
Tebi super ako ti pase CRT, ali meni ga je vise dosta. Na poslu imam i CRT i LCD, kuci CRT i ne mogu ti opisati koliko su mi oci umornije na CRT-u. Probao sam jedno 7-8 LCD-a novije generacije i slika je varirala od dobre do fantasticne (po mojim mjerilima). Sto se tice odziva, probaj pogledati malo nove LCD monitore, ako vidis bilo kakav ghost, svaka cast! Ja ga ne vidim niti najmanje. Govorim o 12ms modelima. Cak i na 16ms modelima (ali pravih 16ms) ne vidim nikakav ghost. Tako da je odluka za LCD konacna i definitivna. Mislim da su se dovoljno usavrsili i da sadasnji modeli mogu biti vise nego dostojna zamjena CRT-u. Onome kome to jos nije, neka jos malo saceka...

Zahvaljujem. Poz.
soda je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2005., 23:23   #4
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Originally posted by soda
Tebi super ako ti pase CRT, ali meni ga je vise dosta. Na poslu imam i CRT i LCD, kuci CRT i ne mogu ti opisati koliko su mi oci umornije na CRT-u. Probao sam jedno 7-8 LCD-a novije generacije i slika je varirala od dobre do fantasticne (po mojim mjerilima). Sto se tice odziva, probaj pogledati malo nove LCD monitore, ako vidis bilo kakav ghost, svaka cast! Ja ga ne vidim niti najmanje. Govorim o 12ms modelima. Cak i na 16ms modelima (ali pravih 16ms) ne vidim nikakav ghost. Tako da je odluka za LCD konacna i definitivna. Mislim da su se dovoljno usavrsili i da sadasnji modeli mogu biti vise nego dostojna zamjena CRT-u. Onome kome to jos nije, neka jos malo saceka...

Zahvaljujem. Poz.

BenQ ili Xerox

Meni je super Ilyama, ali je ne vidim na popisu? 2300kn a jeben monitor.

Inače i ja sam jedan od onih koji i dalje tupe CRTe.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 00:15   #5
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,952
hey nisam te mislio uvrijedit ni nis... ja ti sam reko kaj valja...
za benq neznam tu cu ti vjerovat na rijec fleks
i istina je da crt umara...znam samkad radim12 sati dnevno na kompu ponekad... inache nisam mislo na gohsting i shadowning...nego je jednostavno slika bila mutna...a probao sam i ibio 17" fujitsu simens monitor i to je pila...to je valja jedini lcd koji mi je pasao ono boja ko na crt-u,osvjetljenje super,kut gledanosti dost velik...dakle rekoh ti tvoja odluka inache pogledaj i iiyamu u linksu...mislim da se isplati jer mi se cini boljom(nikad nsiam imao 2 lcd-a jedan pokraj drugog pa ti nemrem 100% rec koji je bolji)ali medu boljima su iiyama i xerox...a benq ti je preporucio fleks
sretno
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 00:52   #6
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ovako. Ilyamu sam videl kod treka i fakat je dobra za jedan LCD. Benq mi ima stari na poslu, neznam koj točno model i nisam igro igrice na njemu, ali slika, kut vidljivosti mu je u rangu ilyame bez zafrkancije. Xerox mi je mental jednom prilikom nahvalio.

NO ja i dalje ostajem da je CRT i dalje puno bolji izbor od LCDa. Jedino u uredima di je jedino kaj se radi na PCu piskaranje u officu.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 08:25   #7
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Citiraj:
Originally posted by mc_fish
hey nisam te mislio uvrijedit ni nis... ja ti sam reko kaj valja...
za benq neznam tu cu ti vjerovat na rijec fleks
i istina je da crt umara...znam samkad radim12 sati dnevno na kompu ponekad... inache nisam mislo na gohsting i shadowning...nego je jednostavno slika bila mutna...a probao sam i ibio 17" fujitsu simens monitor i to je pila...to je valja jedini lcd koji mi je pasao ono boja ko na crt-u,osvjetljenje super,kut gledanosti dost velik...dakle rekoh ti tvoja odluka inache pogledaj i iiyamu u linksu...mislim da se isplati jer mi se cini boljom(nikad nsiam imao 2 lcd-a jedan pokraj drugog pa ti nemrem 100% rec koji je bolji)ali medu boljima su iiyama i xerox...a benq ti je preporucio fleks
sretno
Koliko pive, sline mi krenule... Nisam ni najmanje uvrijedjen, svako misljenje cijenim! Sto se tice kupovine u Linksu, to mi ne ide nikako. Mora biti HG Spot, jebiga... Ako pogledam sve monitore onako stilisticki, Xerox mi je nekako najljepsi, ali ga nikad nisam vidio kako radi. Volio bih da mi netko, ako ima, kaze kakav je iz prve ruke zato sto mi se jako svidja. Mislim, vecina ljudi kupuje ili LG, ili Samsung, tako da sam vecinom takve monitore gledao. Valjda zbog imena ili stogod. Ne vjerujem da su ti monitori toliko bolji od ostalih. Sto vi kazete? Imam jos par dana za odluku, pa pucajte...

Zahvaljujem. Poz.
soda je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 12:25   #8
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,952
kaj ne vidis da sam igrao krizic kruzic sa i smilicima
sala
iiyama je oduvijek bila jako dobra (crt ili lcd) to ti mogu dat pismeno(tj vec jesam )lg i samsung imaju jako spore monitore...igranje ti koma na njima...osim nekog bjelog samsunga koji je imao mrak sliku(neznam koji) sony-a nikad nisam vidio u akciji...xeroxa sam vidio i radio na njemu par dana(na praxi) i to je bila zabava radit na najemu...a benq-a isto nisam vidio,al zato vjerujem fleksu
ako moras hg....bi ti svakako preporucio 12ms xeroxa(jer ti fizicki,opticki izgleda dobro)
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 13:53   #9
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,193
to su ti sve zakon monitori,ali ja bih ti preporučio Samsung 710N,bio je u jednom PCexpert testu mislim,i dobar je,ako hoćeš,skukni do arhive recenzija pa potraži ali ako kupuješ u HG-u onda niš....imali su ga nedavno,a sad su ga valjda rasprodali.odluka je tvoja
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 16:06   #10
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Hvala svima na odgovorima, jako su mi pomogli. Samsunga 710N sam i ja gledao, ali ga, kao sto kazes, vise nema. Onda je definitivan izbor Xerox. E sad koji?

14336 Mon. LCD 17" XEROX X775i, DVI 2.210,00
14335 Mon. LCD 17" XEROX XA7-17i, crni 2.358,00

Zahvaljujem. Poz.
soda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2005., 16:29   #11
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,952
oba izgledaju isto?ma ne to je opet hgspot...

evo razgledao sam se(hg ih je cak i krivo nazvao...)uglavnom razlike su sitne i nestos itno ti je bolji X775i jer ovaj drugi nema dvi(ako sam dobro to skuzi i gledao)
uglavnom osi sam jos jednom na xerox.com i pogldaj sretno
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 16:41   #12
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,193
well,vidim ako je točno to što piše da ovaj prvi ima DVI naj lakše ćeš znati koji je bolji ako upišeš ime u google i dodaš ''review'',bez navodnika ofkors, i onda malo prošvrljaš po onome što je nađeno tako sam ja sebi sastavio neovi komp
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 21:43   #13
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,432
XA je noviji model. Inače meni je taj xerox slabiji od Ilyame, gledao ih jednog do drugog. i XA-19 je daleko bolji od XA-17. samo košta 3300kn
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je online   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 22:17   #14
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,952
Citiraj:
Originally posted by Renesis
XA je noviji model. Inače meni je taj xerox slabiji od Ilyame, gledao ih jednog do drugog. i XA-19 je daleko bolji od XA-17. samo košta 3300kn
pa gdje si do sad da se javis?
ma nema do iiyame to znam...al opcenito mi je veci gust imam 19" crt nego lcd...a kad zatreba si ga ubodem renesis tnx na postu
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 22:42   #15
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,458
Citiraj:
Originally posted by mc_fish

iiyama je oduvijek bila jako dobra (crt ili lcd) to ti mogu dat pismeno(tj vec jesam )lg i samsung imaju jako spore monitore...igranje ti koma na njima...osim nekog bjelog samsunga koji je imao mrak sliku(neznam koji)
Pogledaj moj sig...IMHO jedan od najboljih 17"LCD-a proizvedenih. Prije 8 mjeseci kad ga je bilo moguce kupiti u Hrvatskoj kostao je 4100Kn (ja ga platio oko 3800).
Nestoji ti u potpunosti ta tvrdnja za Samsung...odredeni Samsungovi modeli su u svojim cijenovnim razredima sam vrh ponude! Model 710 necu komentirati, opcenito nevolim Samsungovu 7xx seriju, za razliku od 172X ili 173P...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 22:57   #16
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Onda ovaj definitivno...

14336 Mon. LCD 17" XEROX X775i, DVI 2.210,00

Trenutno drugog Xeroxa i nema, tako da je i ovo jedini moguci izbor. Nadam se da sa njim necu pogrijesiti...

A sto se tice tocnog modela probao sam na googlu sa X775i i svakave varijacije, ali nista ne nadjem. Moze netko reci koji je ovo tocno model?

Hvala puno. Poz.
soda je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2005., 23:44   #17
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Kupio sam monitor...

Stavio sam na stol Xeroxa, LG, Samsunga, Avixe, i probao na svojim ocima.

Te sam monitore imao u poslovnci, pa sam birao izmedju njih.

Mogu reci da sam bez po muke odabrao monitor. Samsung 713n.

Monitor je odlican! Ghosta nema niti malo, vidiljivi kut lijevo-desno je odlican (gore-dole je bi mogao biti bolji, ali to mi niti najmanje ne smeta). Boje su super, kontrast... ma monitor mi stvarno pase.

Napominjem, ovo je cisto moje opazanje. Sve u svemu prezadovoljan sam.

Hvala svima. Poz.
soda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na