Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2013., 23:27   #1
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
Problem mreža Win7-Winxp

Pozdrav kolege!

Imam jedan specifičan problem, koji nažalost ne mogu riješiti pa molim Vas iskusnije da mi pomognete oko toga.
Naime, imam malu kućnu mrežu, 2 računala sa WinXP i jedan noviji sa Win7. Svi su spojeni preko switcha i kabla (100 mbit mreža=. Sad, ta računala trebaju razmjenjivati podatke ta imaju share-ane foldere. Između winxp računala dijeljenje radi odlično, sve ide oko 8-9 mb/s i tu nema problema. Između win7 i winxp je problem. Dok 7-ice vuče podatke tj poteže sa winxp računala i to brzo ide. No problem nastaje kad winxp računalo hoće nešto skinuti sa win7 računala.
To ja jaaaako sporo, i treba dugo čekati da uopće otvori folder, a tek onda ide kopranje file-a koje ide brzinom od cca 15kb/sec.
Firewall je isključen, antivirus isto, share-anje na 7-ici je složeno kao što sam složio na 20-ak računala do sad i nije bilo problema. Stavljeni su u home grupu, dijeljenje je uključeno, folderi su podijeljenji sa "everyone" i više ne znam što napraviti, polako sam lud. Sporo je do bola
Ploča sa win7 je http://www.intel.com/content/www/us/...rd-dh77eb.html i pokušao sam gledati parametre LAN kartice ali nisam našao ništa pametno s čime bi riješio problem.
Čak razmišljam da stavim staru realtek karticu gore, možda je driver na ovoj Intel mušićav pa zeza konekciju, ne znam...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2013., 00:05   #2
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Na Windows 7 PC-u odi na Properties od Local Area Connection, pa Configure (od mrežne kartice), pa Advanced i tu potraži Large Send Offload i stavi na Disable.
U dosta slučajeva to rješava problem.
mahoona je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2013., 00:27   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
probao sam tu opciju ali nazalost nije pomoglo. To sam vidio na microsoftovom site-u
Hvala na pokusaju

mogao bih probati ovo, mozda bi pomoglo?!?
http://www.elitesecurity.org/t440116-0
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2013., 23:15   #4
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
da li ima jos koji pametan savjet, sto pogledati, sutra bih trebao pokusati otkloniti kvar tj taj problem. Svaka pomoc je dobrodosla
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2013., 23:41   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,672
Prođi stare teme sa istim problemom, poznati M$ biser, prođi kroz share opcije na W7 - treba aktivirsti "stariji tip" - ne mogu se sjetiti točne formulacije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na