Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2002., 04:43   #1
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Post Novi nero i *.mp4 format

Muzika me baš previše ne interesira ali ovo sam morao probati. Ahead je poznat po onome: «svaki tjedan nero jedan» ali ovaj Božić su nadmašili i sami sebe; novi nero 5.5.10.0, novi InCD 3.51.91 (za paketno pisanje Cda (UDF)), novi NeroVision Express 1.042 (za prebacivanje u VCD i SVCD i DVD), novi NeroMix 1.3.0.39. Valjda su se ljudi zaželjeli godišnjeg pa sve napravili odjednom. OK, stvar je da sa novim nerom 5.5.10.0 dolazi *.mp4 plug-in za kodiranje zvuka, pa mislim mp3, mp3PRO, wma, pa sada mp4. Pa rekoh da sad i to probam. Nemojte mi sada držati govore o AudioGraberu, ExactCD Copy, OGGu i ostalom, subjekt testa je mp4 i nero.
Zagrabih sa police neki origigi CD i idemo kodirati iz nera sa svim plug-inovima za zvuk koje imam na najbolje što mogu (VBR, Highest, Ultra, najbolje što ide):
*.wma = 18 minuta = 25% CPU time i dobio 67Mb
*mp3PRO = 18 minuta = 50% CPU time i dobio 67 Mb
*.mp4 = 27 minuta = 95% CPU time ali bez obzira na vrijeme i to što je ubio proc (Tualatin 1300) dobio sam 58,5Mb ili Vam 8,5Mb manje tj. 12,5% manje. Nemam ja neko savršeno uho pa molim uzeti slijedeću izjavu sa rezervom ali ovo zvuči isto kao mp3PRO (ako ne i bolje) i mislim bolje od wma. Hajde neka to proba netko tko zna više o zvuku i muzici od mene pa neka da komentar.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 07:23   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Novi nero i *.mp4 format

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Muzika me baš previše ne interesira ali ovo sam morao probati. Ahead je poznat po onome: «svaki tjedan nero jedan» ali ovaj Božić su nadmašili i sami sebe; novi nero 5.5.10.0, novi InCD 3.51.91 (za paketno pisanje Cda (UDF)), novi NeroVision Express 1.042 (za prebacivanje u VCD i SVCD i DVD), novi NeroMix 1.3.0.39. Valjda su se ljudi zaželjeli godišnjeg pa sve napravili odjednom. OK, stvar je da sa novim nerom 5.5.10.0 dolazi *.mp4 plug-in za kodiranje zvuka, pa mislim mp3, mp3PRO, wma, pa sada mp4. Pa rekoh da sad i to probam. Nemojte mi sada držati govore o AudioGraberu, ExactCD Copy, OGGu i ostalom, subjekt testa je mp4 i nero.
Zagrabih sa police neki origigi CD i idemo kodirati iz nera sa svim plug-inovima za zvuk koje imam na najbolje što mogu (VBR, Highest, Ultra, najbolje što ide):
*.wma = 18 minuta = 25% CPU time i dobio 67Mb
*mp3PRO = 18 minuta = 50% CPU time i dobio 67 Mb
*.mp4 = 27 minuta = 95% CPU time ali bez obzira na vrijeme i to što je ubio proc (Tualatin 1300) dobio sam 58,5Mb ili Vam 8,5Mb manje tj. 12,5% manje. Nemam ja neko savršeno uho pa molim uzeti slijedeću izjavu sa rezervom ali ovo zvuči isto kao mp3PRO (ako ne i bolje) i mislim bolje od wma. Hajde neka to proba netko tko zna više o zvuku i muzici od mene pa neka da komentar.
pa to ripanje je malo presporo...i za mp3 i ostalo...ne znam koji komp imas i cd-rom/przilicu ali svejedno..

nisam ja vec godinu dana ripao ali i onda je bilo puno brze..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 30.12.2002., 13:38   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citaj pa pitaj

Ovo je ripanje sa nerom, ne ripanje sa AudioCatalistom ili takvim nećim. Nije pitanje brzine ovdje u pitanju već *.mp4 format.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 14:54   #4
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
uf! dosta je to 27 min.
dali se vidi bas neka razlika?
__________________
xxx
Lignja je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 15:10   #5
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Vi i minute

OK, 1x je jednako 150 kb/s, dakle ako stavim nešto da se rippa u quadu dakle 4x = 600 kb/s, CD ima 650 MB = 1024 x 650 = 665600 kb / 600 (quad speed) = 1109 sec odnosno 18 minuta. OK, Vam sad jasno zašto je to bilo ripano 18 minuta, dakle u mp3PRO i wma ide u realnom vremenu sa gore navedenom upotrebom procesora. U mp4 je potrebno više vremena jer se očito puno više vremena provodi na kodiranje. Inače za one koji vole sitnice rippao sam sa TEAC 532E (32x CD). Sada se vratite na ono bitno, da li netko se dovoljno kuži u muziku da vidi je li ovo uistinu bolje i manje (ovo manje je dokazano)
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 21:34   #6
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
kaj nije *.mp4 isto što i *.mpeg???
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 21:43   #7
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Ne, nije

Citiraj:
Originally posted by Xan
kaj nije *.mp4 isto što i *.mpeg???
Ne, nije *.mpeg ti je format za video i ima ih nekoliko, službeno *.mp4 format nitko nije uzeo i tako da su ga ovi uzeli za novu verziju audio formata. Ti si vjerojatno mislio na MPEG4 koji ima mislim M$ za audio video kao kokurencija DiVXu koji se predstavlja kao *.avi mada se mislim i MPEG4 isto tako predstavlja.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2002., 14:49   #8
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Re: Ne, nije

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Ne, nije *.mpeg ti je format za video i ima ih nekoliko, službeno *.mp4 format nitko nije uzeo i tako da su ga ovi uzeli za novu verziju audio formata. Ti si vjerojatno mislio na MPEG4 koji ima mislim M$ za audio video kao kokurencija DiVXu koji se predstavlja kao *.avi mada se mislim i MPEG4 isto tako predstavlja.
baljezgarije
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2002., 15:36   #9
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Question Molim

Citiraj:
Originally posted by greg SE
baljezgarije
Bi pojasnio nama ne upućenima, zašto. Ako ti nije pre teško. Jer *.mp4 ja sada službeno audio format.:confused:
Čuj u mom selu se (planet zemlja) *.m1v = mpg, *.m2v = mpeg2 ili MPG group = *.mpg, *.mpeg i to su Movbie formati, ne video kao *.avi. A ako na ogradi piše pič.. i ti gurneš pa se našpranjaš nisam ti ja kriv. Jer MPEG4 video Codec ima i DiVX MPEG4 u imenu i M$ MPEG4 i XviD i MPEG4 svi oni su *.avi, a *.mp4 je audio format. Dakle lijepo piše za pismene (oni koji znaju u exploreru staviti views details ili već odavno koriste Windows/Total commander pa vide extenzije) da je *.mp4 sada audio format i gle službeno se zove MPEG4 Advanced Audio Coding (AAC). Ma vidi opet taj MPEG4. Pa sada molim koliegino uvaženo mišljenje o tome. Jedno je codec, drugo je format, treće je ... ono na ogradi

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 31.12.2002. u 16:07.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2003., 10:03   #10
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Re: Molim

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Bi pojasnio nama ne upućenima, zašto. Ako ti nije pre teško. Jer *.mp4 ja sada službeno audio format.:confused:
Čuj u mom selu se (planet zemlja) *.m1v = mpg, *.m2v = mpeg2 ili MPG group = *.mpg, *.mpeg i to su Movbie formati, ne video kao *.avi. A ako na ogradi piše pič.. i ti gurneš pa se našpranjaš nisam ti ja kriv. Jer MPEG4 video Codec ima i DiVX MPEG4 u imenu i M$ MPEG4 i XviD i MPEG4 svi oni su *.avi, a *.mp4 je audio format. Dakle lijepo piše za pismene (oni koji znaju u exploreru staviti views details ili već odavno koriste Windows/Total commander pa vide extenzije) da je *.mp4 sada audio format i gle službeno se zove MPEG4 Advanced Audio Coding (AAC). Ma vidi opet taj MPEG4. Pa sada molim koliegino uvaženo mišljenje o tome. Jedno je codec, drugo je format, treće je ... ono na ogradi
a sta znaci mp u mp3 ili 4 molim te????
to sto su drugacije ekstenzije je iz jednostavnog razloga - da bi tukci znali sta je audio a sto video...........
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 01.01.2003., 17:19   #11
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Ovo je odgovor na sta?

Citiraj:
Originally posted by greg SE
a sta znaci mp u mp3 ili 4 molim te????
to sto su drugacije ekstenzije je iz jednostavnog razloga - da bi tukci znali sta je audio a sto video...........
Vidi gore, pitanje je bilo: "kaj nije *.mp4 isto što i *.mpeg???" i ja (to su mom selu ekstenzije) sam čovjeku dao lijepo najkrače moguće objašnjenje, pa na tvoju izjavu sam dao malo proširenje istog. Ali još ovaj tukac nije dobio objašnjenje zašto je to objašnjenje baljezganje.
A ako sam ja krivo skužio pa recimo ti ne znaš šta je MPEG odnosno zašto mp3, mp4. Onda da ti objasnim: MPEG dolazi od Moving Pictures Standards Group koja je dio ISO (ekipa koja stvara standarde). E i sada ide ono što je većinu kao i tebe zbuniolo: postoje MPEG 1,2 i 4 koji se odnose na audio i video zapis. MPEG 3 nije zaživo u dio njega je završio u MPEG 4. ALI OVO JE VAŽNO: MPEG 1,2 i 4 NEMAJU NIKAKVE VEZE SA AUDIO MPEG LAYERima 1,2,3 i sada 4. koji se (layeri) odnose isključivo na zapis audio signala unutar MPEG standarda. Da bi se izbjegla konfuzija trebala se koristiti oznaka sa rimskim brojevimaza audio (a i koristi se) ali opet uvijek pa se javljaju žrtve te konfuzije, a ti si očito isto jedna od njih par milijuna i toga se ne treba sramiti.
A sada dosta pametovanja, je li netko tko ima razvijeniji sluh poslušao stvar kodiranu u *.mp3 i istu u *.mp4 koji je manji i od *.mp3 i *.mp3PRO i da li je uistinu taj *.mp4 i bolji osim što je manji.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2003., 04:35   #12
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
aha, i evo nas opet na startu
da vidimo, dakle mp1 nema veze s mpegom 1 i tako dalje
mp1 je opet layer necega.i opet. mpeg kompresira video i zvuk a mp1 samo zvuk a uz to je i layer necega.
mislim da bi leonard nimoy i van duznosti rekao da je samo jedna stvar u svemu logicna.koja?razmisli duboko
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2003., 12:42   #13
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Red face Budem ja pricekao

Citiraj:
Originally posted by greg SE
aha, i evo nas opet na startu
da vidimo, dakle mp1 nema veze s mpegom 1 i tako dalje
mp1 je opet layer necega.i opet. mpeg kompresira video i zvuk a mp1 samo zvuk a uz to je i layer necega.
mislim da bi leonard nimoy i van duznosti rekao da je samo jedna stvar u svemu logicna.koja?razmisli duboko
Kad bolje razmislim, ipak je bolje da ja pričekam da tvoja mama i tata naprave greg XP, taj će valjda biti napredniji od greg SE pa će valjda i skužiti.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2003., 19:01   #14
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Re: Budem ja pricekao

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Kad bolje razmislim, ipak je bolje da ja pričekam da tvoja mama i tata naprave greg XP, taj će valjda biti napredniji od greg SE pa će valjda i skužiti.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2003., 19:53   #15
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Nego, ko je Nero? Jel' u nekoj rodbinskoj vezi s Neronom?
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2003., 01:56   #16
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Re: Ne, nije

Citiraj:
Originally posted by greg SE
baljezgarije
GREG IS BACK!!!!!
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na