Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2009., 16:08   #1
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
MaxADSL + MaxTV + torrent = loše?

Pozdrav,

u zadnjih cca tjedan dana sam primjetio (bar na području Osijeka) da bilo tko koga sam pitao da ima maxtv i maxadsl, kada stavi skidati nešto preko torrenata (bilo privatni ili javni trackeri) da je malo veći broj konekcija u pitanju odmah internet zamre totalno (a.k.a. ne može se ništa od stranica otvoriti), a torrenti se vuku po cca 20-tak kb/s za down i ispod 10 kb/s za up.

Isto tako sam skontao da kad se mjeri brzina na speedtest.net download ode do cca 600 kb/s i naglo padne na 200 kb/s što ukazuje na neki način limitiranja.
A naravno, kad se preko torrenata ništa ne skida, download je sasvim normalan.

E sad, zanima me koliko ima takvih slučajeva jer ja sam prijavio smetnju za to iako su u SZ odbijali prijaviti jer se mjerenjem brzine bez torrenata dobiju normalne vrijednosti. Nakon razgovora sa serviserom smo dogovorili da će on u nedjelju (?!?!) doći sa svojim laptopom da to provjerimo.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 19:18   #2
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Hm, može bit da ko neki strani provideri ograničavaju promet torrenta...
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2009., 19:27   #3
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,022
A može bit da routeri/modemi koji se koriste za adsl i maxteve nisu u stanju podjet toliko opterečenje?
NHF ali ako se dešava samo raji koja ima maxteve onda drugog odgovora i ne može bit.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 20:54   #4
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
A može bit da routeri/modemi koji se koriste za adsl i maxteve nisu u stanju podjet toliko opterečenje?
NHF ali ako se dešava samo raji koja ima maxteve onda drugog odgovora i ne može bit.
Sve to ok, ali na istim routerima je svima radilo sve do neki dan i odjednom jedan dan svima problemi. Ja sam čak u međuvremenu mijenjao modem stari za novi i opet isto, tako da ne bih rekao da ima veze sa routerom.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 22:26   #5
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Kruze neke glasine da ce 1.3. podignuti brzine neta, pa moze biti i do toga. Cackaju nesto.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 23:41   #6
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor pipe Pregled postova
Kruze neke glasine da ce 1.3. podignuti brzine neta, pa moze biti i do toga. Cackaju nesto.
Kad bi to bio razlog, to bi bilo super

Inače, pričao sam sa serviserom koji je rekao doći u nedjelju i koji je rekao da će nešto resetirati (štogod to bilo) i sada torrenti idu relativno loše (može i do torrenata biti (malo čudno jer je sve donedavno radilo bez imalo problema, pa onda više ljudi imaju iste probleme, al ajd), ali bar internet više ne crkne kada se skida preko torrenata nešto, iako i dalje brzina užasno oscilira.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 10:48   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
navodno je T-com ogranicio broj konekcija ... na njuzama se ljudi zale oko toga..

ja sam na t-comu i vec dugo vremena imam problema sa skidanjem ali vise neznam sta pridjeliti t-comu a sto opterecenju rutera zbog velicine moje lokalne mreze
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2009., 21:58   #8
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
navodno je T-com ogranicio broj konekcija ... na njuzama se ljudi zale oko toga..

ja sam na t-comu i vec dugo vremena imam problema sa skidanjem ali vise neznam sta pridjeliti t-comu a sto opterecenju rutera zbog velicine moje lokalne mreze
pa ono, ovakvo ponašanje pri skidanju sa torrentima očito pokazuje na ograničenje broja konekcija. E sad, s obzirom da oni tvrde da ništa ne ograničavaju, ja sam zatražio pismeno od njih da mogu sve potkrijepiti kad prekinem ugovor.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2009., 02:31   #9
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Pa onak, net mi je uvijek zamro s većim brojem konekcija, imao ja Optimu ili T-Com. Winsi XP SP2 i više imaju granicu na 10 konekcija ako ne staviš neki patch, kojim na kraju otkljucas do 50 konekcija. Dok je upload blizu maksimuma isto sve umire.

Inače evo upravo skidam jednu seriju max brzinom, limitirao sam upload na 10 kb i spojio sam se na 118 seedova i 103 leechera i surfam normalno, a imam ADSL + MaxTV. Skidam s privatnog trackera i s njima nikad nemam problema.
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2009., 14:41   #10
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor velorien Pregled postova
Inače evo upravo skidam jednu seriju max brzinom, limitirao sam upload na 10 kb i spojio sam se na 118 seedova i 103 leechera i surfam normalno, a imam ADSL + MaxTV. Skidam s privatnog trackera i s njima nikad nemam problema.
Imat ćeš problema, prije ili kasnije.
ivanr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2009., 14:50   #11
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Ne brinem se, imam RatioMaster :P
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 09:10   #12
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
u zadnje vrijeme sam i ja primjetil to, samo ja sam na voljatelu.. i veza je loža do bola, a do neki dan bilo sve u redu.. i s torentima, maxtvom i netom..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na