Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2016., 13:52   #20851
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Metnuli su mi moji mehaničari bubu u uho da spustim auto... Ako je pukla i prednja opruga, sve mi se cini da cu ga spustit jer tak i tak moram mijenjat sve. Samo kaj ce bit prenizak za centimetar za više rizole. :/

Osobno sam za sto vise policijskih patrola i zaustavljanja. Ali ne radi gluposti kao sto je prekoracenje brzine nakon kaj siđeš s autoceste na cestu koja izgleda kao autocesta s tri trake i van je naselja, ali ograničenje je 70km/h i slično.
Treba obavljati alkotestiranja ispred nocnih klubova, hvatanje prolazaka kroz crveno (ima ih stvaaaaarno koliko hoces, najopasnija radnja pri brzini po gradu) i slično. Samo da se napravi akcija hvatanja idiota koji prolaze kroz crveno, imam osjecaj da bi se jako brzo maknula najrizicnija skupina debila iz prometa.
Osobno čak i nebi puno zaustavljao aute u traženju prekršaja, al bi zato i za najmanje nezgode naplaćivao masno, plus dizanje osiguranja.
Imaš primjera vani, nakon par nesreća te više nitko neće osigurati.

Trebat će vremena (ako) da se promijeni stanje uma i shvati odgovornost svakog od nas za postupke.
Nebi htio zvučati pametan, al stvarno ne razumijem lokanje i voženje, uzmimo za primjer najmanju kaznu za alkohol 1000kn+100kn troškova, u roku 8 dana je 667kn+100kn troškova, plus zabrana minimalno 1 mjesec do max 6 mj.
Taxija ima sad već svukud, voze te za 25 kuna kam hoćeš. Ne moraš brinuti da će ti auto neko još pijaniji na parkingu potegnuti tam di su gužve itd
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 14:50   #20852
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ali ne radi gluposti kao sto je prekoracenje brzine nakon kaj siđeš s autoceste na cestu koja izgleda kao autocesta s tri trake i van je naselja, ali ograničenje je 70km/h i slično.
Treba obavljati alkotestiranja ispred nocnih klubova,
Zato sto tebi tako pase...
kao sto nekome pase popiti pivu dve nakon posla i otici normalno doma. "A da ni tebi ni njemu u tom 'prekršaju' ne bude ništa".
Za policiju i zaustavljanje ispred noćnih klubova... Očito slabo izlaziš. Nisu maštoviti u tom dijelu. I cijene u klubovima su takve da bi i sa 500 kn+ ostao suhog grla- što ... nema svatko. Realno, svi znamo gdje murijaci kempaju i čekaju. A cestica i uličica mali milijun da se i najpijaniji dovučeš doma (govorim za zg).
Jedino što mi smeta je "pecanje" na cesti u vožnji. Naprave hrpetinu prekršaja da bi ti bili uz bok, budu opako prozirni, ugrožavaju sve sa svojim radnjama na cesti da bi te pokušali navesti na prekršaj i na kraju zaustaviti pod rotirkama na totalno nepogodnom mjestu za stajanja.A razloga za to- NEMA (osim sto sam u tom trenutku bio najblizi njima).
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 15:02   #20853
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Automobili

Svatko iznad 24 ima pravo popit pivu-dvije. Zar nije tako?
Nisam rekao da zelim da uopce ne bude mjerenja brzine. Treba je biti tamo gdje je rizično.
Zato policija i treba biti po tim cesticama. Ljude treba biti strah da ce ih uhvatiti ako su pijani. Tu govorim za ove koji imaju muda sjest za volan sa 1.0+ promila. Nažalost, javna dnevna statistika nije dovoljno opširna da bi se vidjelo tko radi najviše gluposti i koliko je tu alkohola, brzine i nepažnje.
Kao i u svakom poslu i zanimanju ima idiota. I među doktorima, policajcima, pravnicima, gdjegod. Ne volim zaključivati na temelju pojedinca i generalizirati. Svi koji su me dosad zaustavili bili su profesionalni, pristojni, odlični. I nemam nijedan prekršaj. Doduše, jednom su mi oprostili 12km/h više od dozvoljenog i na mene je to djelovalo tako da još više pazim. Puno jače je djelovalo nego da sam platio kaznu.

Ja sam baš za te random provjere radi alkohola i slično. Ako nisi napravio nikakvo sranje, nemas se zasto brinuti.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 17.04.2016. u 15:08.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 15:16   #20854
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Istina, dokle god sam ja bio ljubazan sa policijom to sam dobio i natrag. Ali se ni ne izmotavam. Kad zaserem... zaserem pa priznam i sve ok. Nije policajac kriv sto mi mora napisati kaznu za brzu voznju. Aaaaa zadnji put su me oprali na prilazu baruna filipovica. Ogranicenje 50, a meni bilo fino na 83 (bili su mastoviti i ne predvidljivi)... Jedino sto me izvuklo je plaćanje unutar tri dana.
Od tad baš i ne idem preko 60
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 16:27   #20855
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
J da bi te pokušali navesti na prekršaj i na kraju zaustaviti pod rotirkama na totalno nepogodnom mjestu za stajanja.A razloga za to- NEMA (osim sto sam u tom trenutku bio najblizi njima).
Bez uvrede, ali KAKO netko tebe sa svojom blesavom vožnjom navesti da ti napraviš prekršaj?

Najbolji su mi oni koji vele da ih je presretač natjerao da se brzo voze.
Kako je to moguće?
Ako ti netko dođe na par metara iza tebe i "guzi" se, desni žmigavac, kočnica i nek vozi dalje.

Policajac te može zaustaviti nasred ceste, stane iza tebe pod rotirkama. Za one koji se od iza zaletavaju, čl. 51. ZSPC-a piše da si dužan PREDVIĐATI situacije u prometu da bi na vrijeme mogao zaustaviti svoje vozilo pred nekom preprekom
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 16:45   #20856
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547



Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 17:51   #20857
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Bez uvrede, ali KAKO netko tebe sa svojom blesavom vožnjom navesti da ti napraviš prekršaj?
Mene nisu uspjeli, jer se vozim bez obzira na njihovo preticanje u raskrižju (isti smjer kretanja), skretanja iz izričito lijevih traka ispred/u raskrižju desno, guženja, preeeočite pratnje (bez rotirki ili povoda za time te vodim tri ulice u krug i gle nekim čudom si mi u guzici cijelo vrijeme).... ima toga, zato sam i počeo snimati. Što im je isto briga i kamera trn u oku. Jednostavno ti daje presing da se sjebeš (osjećaj sličan sjedenju ispitivača tebi za vratom u autoškoli, jer znaš da te prati i da te gleda). Netko ko nema toliko debele živce, ili je friški za volanom ili je malo pijaniji... slobodno dodajte još ilija, bi se malo teže iskontrolirao što je recept za sranje. Meni je to osobno smješno, ali ok. Vidim da si murijak, nemoj se ljutiti ali radite jako puno sranja po cestama.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 18:39   #20858
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
Istina, dokle god sam ja bio ljubazan sa policijom to sam dobio i natrag. Ali se ni ne izmotavam. Kad zaserem... zaserem pa priznam i sve ok. Nije policajac kriv sto mi mora napisati kaznu za brzu voznju.
Yes... Ni ja se nisam izmotavao. Za svoju vožnju kriv si ti sam i nitko drugi. Njihova dobra volja je bila oprostiti mi prvi put jer nisam imao ništa u registru kažnjavanja. Eto, vjerojatno nije po pravilniku niti je to smio napraviti ali je tako procijenio i imalo je više učinka nego da sam platio kaznu, samo kaj je proračun ostao zakinut.

Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
Meni je to osobno smješno, ali ok. Vidim da si murijak, nemoj se ljutiti ali radite jako puno sranja po cestama.
Vozio sam se i ja kraj presretača u A6 3.0TDI koji se je pravio važan na Heinzelovoj, ubrzao doooobro preko 110km/h (ja sam ostao na 60+10km/h) i skoro ubio dijete na zebri... Ali opet, ne generaliziram jer ni približno svi nisu takvi.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Bez uvrede, ali KAKO netko tebe sa svojom blesavom vožnjom navesti da ti napraviš prekršaj?

Najbolji su mi oni koji vele da ih je presretač natjerao da se brzo voze.
Kako je to moguće?
Ako ti netko dođe na par metara iza tebe i "guzi" se, desni žmigavac, kočnica i nek vozi dalje.
Točno to.

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Po opisanom zvuku je vjerojatno pukla opruga... barem je meni tako zvučalo kad su mi pukle obje prednje i najbolje je auto šlepom u servis ako možeš, ako ne onda probaj do servisa izbjegavati jebene ležeće policajce

Inače, ako si prije koji dan mijenjao gume na autu zima/ljeto pa su ti dizali auto, onda je pucanje opruge normalna posljedica imalo napuknute (šprungirane) opruge
Yup, mijenjao sam gume. Bumo vidli, sve je gore i gore. Nadam se da bude izdržao put do Karlovca u utorak da zamijene kompresor klime u garanciji i onda na popravak svega ostalog kod mojih... Samo se nadam da nije letva volana, ak i nju zamijenim onda budem doslovno zamijenio pol auta.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Prije da ti je pukla stabilizator štangica, to je nešto najkrhkije naprijed općenito. Pogotovo što ih od kraja devedesetih većinom rade sa plastičnim a ne od legure kuglama na krajevima.

Btw, neka te visina ne brine, ja vozim quattra koji je sa serijskim ovjesom stupidno nizak naprijed, branik je doslovno svučen s auta već nebrojeno puta, 80% rizola ovdje kod nas je preprevisoko za njega
Da nemam "sportske spojlerčiće", spustio bi ga jer bi bio previsok. Lijevi je već bio okinut prije dva mjeseca.



Niš nije ovak na oko puklo. Bio je preopak zvuk da bi bila "samo" kugla ili ove kugle na stabilizator štangici. Zvučalo je opako kao opruga. Sad dosta čujem amortizer kako "diše".

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 17.04.2016. u 19:15.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 19:15   #20859
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova

Policajac te može zaustaviti nasred ceste, stane iza tebe pod rotirkama.
Točno, ali rekao bih da Željac nije na to mislio
Poanta je da policajac NE MOŽE I NE SMIJE zaustavit te na mjestu gdje činom zaustavljanja ugrožava sigurnost prometa. I vjeruj mi, iz prve ruke ZNAM da je to tako.
Dakle, na stranu kako bih ja to okarakterizirao, da se razumijemo, šalkanizmi i izd.kavanja nad klinčadijom od 18-19g i takva kaubojska zaustavljanja nasred ceste pod rotacijom kao da netko šverca drogu u pozamašnim količinama a ne 'vidio sam da ste pričali na mobitel' kad te zaustavi, nego kad te lik zaustavlja u pol zavoja, nepregledno s obje strane min 100m, i ostavi ti pol auta na cesti jer te nema gdje sklonit, pa ti nakon par minuta doslovno skačeš u kanal kraj ceste jer baja sa 25tona šleperom nema teoretske šanse da se mimoiđe sa autom iz suprotnog smjera, a kamoli još manje da se zaustavi. Takvi debilizmi se trebaju izbjeći.
Kulturno postoje ugibališta, parkinzi, sporedne slaboprometne ulice, pa zaustavljaj brate do mile volje, al da ja moram razmišljat oće mi neko pokupit dijete u autu kojeg je gospon nabrijani zaustavio da 'kontrolira promet' u pol zavoja, e ne bi išlo. I vjeruj mi, ne ide, odavno, bar ne kod nas. Kulturna prijava u unutarnju i načelniku postaje (bez obzira što smo frendovi) sa fotodokumentiranjem te i sličnih lokacija zaustavljanja, da vidiš kak se već par godina može zaustavljat na normalnim mjestima. I nitko nikada neće ništa reći niti ima pravo reći za to kad normalan policajac obavlja svoj posao na normalan i kulturan način.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 19:53   #20860
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Yup, mijenjao sam gume. Bumo vidli, sve je gore i gore. Nadam se da bude izdržao put do Karlovca u utorak da zamijene kompresor klime u garanciji i onda na popravak svega ostalog kod mojih... Samo se nadam da nije letva volana, ak i nju zamijenim onda budem doslovno zamijenio pol auta.
Ne znam koliko ima istine u tome, no meni su rekli na servisu da opruge najčešće puknu do kraja nakon dizanja auta na dizalici jer se onda opruge rastegnu do kraja i ako su šprungirane negdje na prvom zavoju koji je gore kod mulde, onda puknu skoro čim se auto spusti s dizalice ili vrlo brzo nakon toga.



Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova

Si ti vozio Avenijom Dubrovnik u petak ili subotu (prošli tjedan kad je bio Zgb Auto show) oko 18,45 u smjeru zapada (bila je očajna gužva)?... ako jesi, hvala za propuštanje prilikom mog prestrojavanja u krajnju desnu traku


Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Niš nije ovak na oko puklo. Bio je preopak zvuk da bi bila "samo" kugla ili ove kugle na stabilizator štangici. Zvučalo je opako kao opruga. Sad dosta čujem amortizer kako "diše".
Ako je puknuo na prvom ili eventualno drugom zavoju, onda se to ne vidi dok se auto ne digne i skine kotač jer je skroz gore pri muldi (i onoj šalici u koju sjeda)... što se tiče izgleda položaja kotača, to se baš izvana i ne vidi, pogotovo ako imaš tvornički sportski ovjes jer kotači ionako uvijek imaju negativni špur...
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 23:16   #20861
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Znam da je tako, nažalost. I sad se postavlja sljedeće pitanje - kako očekivati od bilo koga da se uopće zamara poštivanjem zakona kada stvari funkcioniraju tako kako funkcioniraju? Plus, zašto da netko uopće plati kaznu za npr. lagano prekoračenje brzine kada gore stvari prolaze nekažnjene - to kaj je netko (stvarno ili samo na papiru) bez love, to nije nikakav izgovor. To je kao da dobiješ dozvolu za ubijanje na bazi prijave kaj manjih prihoda. "Gospon, vi ste na minimalcu. Ove godine možete ubiti troje ljudi. Vi pak ste nezaposleni, vaša kvota za ovu godinu je pet."

Da nije tragično bilo bi smiješno. Po ovome ispadne da je bitnije da neka pijanica nije revoltirana sustavom, nego normalan građanin. Čista hrvatska logika - sve naopako.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Nažalost nevjerojatno je koliko olako se to kod nas shvaća. Problem je što su u biti kazne nenaplative, većina ih je nezaposlena tj. radi neprijavljen ili je prijavljen na minimalac.
I recimo zaustaviš pijanca kojemu je vozačka oduzeta radi alkohola i uhvaćen je s preko 1.5 promila. Ukupna kazna je 10000-30000kn.
Od čega i kako ćeš mu to naplatiti, pričamo o običnom smrtniku, ne odlikašu?

Trebalo bi razmisliti o drugim mjerama tipa trajnom oduzimanju auta.
To se u biti može i sad, ali samo dok traju razlozi do 12 sati, nakon toga opet po gasu.

Znači uzeti trajno ono što imaš pred sobom u trenutku prekršaja.
Oduzimanje vozačke većini niš ne znači.
Kazna zatvora je problem, nemreš ga radi toga (samo prekršaja, ne izazivanja nesreće) srpati spravim kriminalcima, a light "zatvore" za takve specifične slučajeve nemaš.

Iako svako od onih kojemu je sudac odredio zatvor makar 3-5 dana, radi vožnje pod zabranom ili recidivista po alkoholu, malo si je zamislio.

Ak zatvoriš nekog šljakera na par dana radi toga, dobit će otkaz tamo gdje je radio i opet imaš socijalni slučaj i lika koji je revoltiran sustavom.

Koliko puta smo zatvorili lika pod zabranom i alkoholom i onda dobi neku mizernu novčanu kaznu ili ga sudac pusti jer mu je prvi put?
Možeš mu napisati novčanu kaznu 50 000kn, al sudac ima zadnju riječ i to počevši od cifre od 300kn koliko je najmanje što može odrediti.

Ovaj s kvatrića je ubio dvoje ljudi, svjesno se je doveo u alkoholizirano stanje, čćisto sumnjam da ga je netko drugi napio na silu.
Ide mu kazneno djelo izazivanja prometne nesreće sa smrtno stradalim osobama za što može dobiti uvjetnu kaznu, ako mu je prvi put, a sigurno da je.
To kazneno djelo iz prometa nema veze sa kaznenim djelom ubojstva iz nehaja ili slično, što u biti bi i moglo biti, zato se i takvi slučajevi ne shvaćaju "ozbiljno"
Dok neće biti ko u Americi gdje se već prolaz kroz crveno smatra pokušajem ubojstva, a auto je sredstvo počinjenja-možda bi bilo drugačije

Zadnje izmijenjeno od: ozren. 17.04.2016. u 23:40.
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 23:23   #20862
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Uuuum...
Sad sam se vozio po zelenom valu i nakon Zrinjevca kad sam prelazio prugu (sa 55km/h) nekaj mi je gadno puklo u autu, u prednjem lijevom dijelu što sam osjetio i na volanu. Skroz metalan zvuk, kao da sam pokupio čeličnu kuku na cesti koja mi je udarila u dno auta ili kao da je netko čeličnim maljem lupio po poluosovini. Ljudi su se već krenuli okretat jer su mislili da još netko izlijeće na nogostup. Auto vozi normalno (nisam silio jer ne znam kaj se desilo), preko većih rupa ili preko više rupa za redom se čuje neko zveckanje naprijed lijevo.
Kaj bi to moglo puknut? :/ Dio opruge (zadnja mi je već puknuta na kraju, to mijenjam sljedeći tjedan)?

Jebemti ovakve zagrebačke ceste, sve je puno rupe za rupom.

Auto ide u utorak kod ovlaštenog na popravak klime u garanciji jer je riko kompresor, nakon toga ide kod ovih mojih mehaničara da zamijene ostatak hrpe stvari koje treba zamijeniti i da vide kaj se desilo.

Meni na Astri je bio stabilizator. Midlim da ti je to to. Preko lezecih i rupa i slicno..
Sretno
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 05:37   #20863
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Yes... Ni ja se nisam izmotavao. Za svoju vožnju kriv si ti sam i nitko drugi. Njihova dobra volja je bila oprostiti mi prvi put jer nisam imao ništa u registru kažnjavanja. Eto, vjerojatno nije po pravilniku niti je to smio napraviti ali je tako procijenio i imalo je više učinka nego da sam platio kaznu, samo kaj je proračun ostao zakinut.



Vozio sam se i ja kraj presretača u A6 3.0TDI koji se je pravio važan na Heinzelovoj, ubrzao doooobro preko 110km/h (ja sam ostao na 60+10km/h) i skoro ubio dijete na zebri... Ali opet, ne generaliziram jer ni približno svi nisu takvi.



Točno to.



Yup, mijenjao sam gume. Bumo vidli, sve je gore i gore. Nadam se da bude izdržao put do Karlovca u utorak da zamijene kompresor klime u garanciji i onda na popravak svega ostalog kod mojih... Samo se nadam da nije letva volana, ak i nju zamijenim onda budem doslovno zamijenio pol auta.



Da nemam "sportske spojlerčiće", spustio bi ga jer bi bio previsok. Lijevi je već bio okinut prije dva mjeseca.


Niš nije ovak na oko puklo. Bio je preopak zvuk da bi bila "samo" kugla ili ove kugle na stabilizator štangici. Zvučalo je opako kao opruga. Sad dosta čujem amortizer kako "diše".
Ne zajebavaj se sa tim i ic s takvim autom bilo kuda jer ne daj boze da moras imati neku naglu reakciju, kocenje, manevar.

Odi kod prvog mehanicara ili vulkanizera da dignu auto gore, skinu kotac i vide sto je.

Voznja sa puknutom oprugom je iznimno opasna.

Pa koliko je star taj megane da ima.toliko.popravaka?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 07:55   #20864
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Točno, ali rekao bih da Željac nije na to mislio
Poanta je da policajac NE MOŽE I NE SMIJE zaustavit te na mjestu gdje činom zaustavljanja ugrožava sigurnost prometa. I vjeruj mi, iz prve ruke ZNAM da je to tako.
Dakle, na stranu kako bih ja to okarakterizirao, da se razumijemo, šalkanizmi i izd.kavanja nad klinčadijom od 18-19g i takva kaubojska zaustavljanja nasred ceste pod rotacijom kao da netko šverca drogu u pozamašnim količinama a ne 'vidio sam da ste pričali na mobitel' kad te zaustavi, nego kad te lik zaustavlja u pol zavoja, nepregledno s obje strane min 100m, i ostavi ti pol auta na cesti jer te nema gdje sklonit, pa ti nakon par minuta doslovno skačeš u kanal kraj ceste jer baja sa 25tona šleperom nema teoretske šanse da se mimoiđe sa autom iz suprotnog smjera, a kamoli još manje da se zaustavi. Takvi debilizmi se trebaju izbjeći.
Kulturno postoje ugibališta, parkinzi, sporedne slaboprometne ulice, pa zaustavljaj brate do mile volje, al da ja moram razmišljat oće mi neko pokupit dijete u autu kojeg je gospon nabrijani zaustavio da 'kontrolira promet' u pol zavoja, e ne bi išlo. I vjeruj mi, ne ide, odavno, bar ne kod nas. Kulturna prijava u unutarnju i načelniku postaje (bez obzira što smo frendovi) sa fotodokumentiranjem te i sličnih lokacija zaustavljanja, da vidiš kak se već par godina može zaustavljat na normalnim mjestima. I nitko nikada neće ništa reći niti ima pravo reći za to kad normalan policajac obavlja svoj posao na normalan i kulturan način.
Naravno.
AL ne treba zaboraviti da za razliku od "običnih" vozača, policajac za učinjeno odgovara i redovno prekršajno i disciplinski, što je još gore i nedajbože otkazom-gdje će se zaposliti nakon što je dobio otkaz iz državne službe.

S druge strane, naki mali prekršaji su minorizirani i ljudi se čude da se za to nekgo kazni, žmigavac je to odavno, polako je već i mobitel i pojas isto.

Opet, nemaju svi auti kamere da bi se nešto dokumentiralo, neposredno uočavanje isto spada u načine utvrđivanja prekršaja.

Zamisli jedan primjer.
Voziš ofarbani policijski auto po ograničenju,nemaš kameru, kraj tebe projuri i pretekne te auto koji se kreće 3 puta brže od tebe. Taj brzi te je prešao preko isprekidane, vozi se sredinom trake, uglavnom tijekom vožnje ne napravi niti jedan prekšaj, čak da i žmigavac, osim brzine.
Kraj škole u koje ide recimo tvoje dijete, gdje je ograničenje 40km/h prođe 150km/h.
Ti se voziš za njim 170 kroz naselje s rotirkama, dostigneš ga, on te vidi i stane, iako ga nisi niti krenuo zaustavljati. Čovjek vezan, trijezan, nema droge.
Koju kaznu i koji prekršaj ćeš mu napisati?
Da li ćeš krenuti uopće za njim?
Nema niti jedne patrole u njegovom smjeru kretanja da bi javi da ga sačekaju, niti presretača koji bi ga sustigao jer je na drugom kraju županije.
Obijesna vožnja neće proći samo prema tvojoj izjavi
Da je i bila patrola u njegovom smjeru kretanja, koja zaustavlja kraj ceste, nema lasera ili drugog mjerača brzine, da ga oni zaustave, što će mu pisati?
Kad ga zaustaviš, okolni ljudi vele, je znamo ga mi, svaki dan se tako vozi.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 09:15   #20865
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Zamisli jedan primjer.
Znas sto, nemoj se ljutiti, ali ova prica je cisti socijalizam, a zivimo u 2016.

Imate li vi policajci kakav sindikat? Cuje li se vas ikada u medijima osim po losem? Jeste li ikada nastupili kao ZAPOSLENICI, sto i jeste? Krivica je golemim dijelom i vasa, jer eto, osim gdjekojeg kukanja po forumu iza nicknamea, nisam jos vidio da se policija (i tu mislim na djelatnike, ne na funkcionere) javno zali.

I znas sto to onda stvara? Licemjerje i osjecaj represije. To je veliki dio razloga zasto ljudi policiju krivo percipiraju. A ono sto policija zaboravlja je da ju narod placa, i to ne iz kazni.

Naravno da je sve sto si napisao u potpunosti tocno. Niti imas zakonske metode, niti imas tehnicka sredstva. I to je OK kao cinjenica. Ali nemoj zaboraviti da ti isti gradjani koje ŠTITIŠ misle da ti postojis samo zato da ih KAŽNJAVAŠ.

A to je krivica kolektivne svijesti i inercije djelatnika. Neces me uvjeriti da su svi "murjaci" supljoglavi idioti koji nisu uspjeli nigdje drugdje u zivotu pa su otisli u policiju (ili ako se zelis vratiti 40 godina u proslost - vojsku ili popove... a onda u konacnici instruktore voznje).

Ali krajnje je vrijeme da se stvari nazovu pravim imenom. I to ne vrijedi samo za javni organ policije, isto je u zdravstvu, vatrogastvu, skolstvu ili bilo gdje drugdje.

Nazalost, realnost je takva da je narod u mind setu "brigo moja prijedi na drugoga". Strajk u skolama? Nikad bio, neko brabonjanje, malo kuknjave i par kamera dan ili dva i pojeo vuk magare. Znas sto je strajk? Kada se danas ujutro u cijeloj hrvatskoj NITI JEDAN PROFESOR ne pojavi na radnom mjestu, bez iznimke.

Kada bi problem koji si ti opisao bio video-dokumentiran, izasao u svim novinama, i tako u kontinuitetu par mjeseci, netko bi se od foteljaša u MUP-u (ili nekom drugom tijelu odgovornom za druge grane) draufnuo jer bi se kolektivna svijest pocela mijenjati.

Da, ne budes to sam. Da, ne zelis riskirati posao, obitelj. Ali hej, do kada? Dok takav manijak ne pregazi tvoje dijete i onda ga ustrijelis kao psa i unistis zivot sebi i obitelji, ono malo sto je ostalo?

Pojedinac apsolutno nema nikakvu moc i riskira samo sebe. Ali onaj trenutak u kojemu ce jedna postaja/jedinica/sluzba ili sto vec reci "dosta" bi mogao biti presudan i za sve ostale.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 09:31   #20866
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,019
Potpis na Bubbu.
Kod mene konkretno nemoš proć normalno kroz centar grada radi nepropisnog parkiranja, i to baš pored osnovne škole, a parking je dva metra dalje i to se ne sankcionira.
S druge strane znam punktove koji su doslovno u šumi da se policija s njih ne miče, jer eto prekoračenjem od 20km/h na tom mjestu se ugrožava velebitska degenija.
U takvoj situaciji raja i ne može percipirati policiju nego kao represivni aparat koji služi da država namakne još para.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 09:32   #20867
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Baš gledam već nekoliko dana npr Audije A4 klasične i Avant verzije i ne vjerujem kako im se cijene kreću od nekih 45000 do 65000kn za npr 2002 a nijedan ispod 200000km

Isss dajte mi recite jesam li ja noob koji misli da je 200k km puno za 50k kuna ili ti strojevi traju i traju.

Iskreno izgledaju mrak, ali čovjeće da dam 50k kuna za nešto što je prošlo više od 200000 halooo??
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 10:02   #20868
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,476
policijski apsurd je na nivou svugdje, recimo nedavno sam 1000kn dobio za prebrzu vožnju, ok vozio sam 90 a treba 50 (zG, Mihaljevac ona fina ravnina), ali objašnjenje je bilo da je školska zona, a 3 ujutro, mislim nasmijao sam se u sebi i platio pola, još sam malo i fufljao namjerno da pušem, naravno napuho sam 0 a on je potrošio ampulu, ko ga jebe
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 10:05   #20869
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
policijski apsurd je na nivou svugdje, recimo nedavno sam 1000kn dobio za prebrzu vožnju, ok vozio sam 90 a treba 50 (zG, Mihaljevac ona fina ravnina), ali objašnjenje je bilo da je školska zona, a 3 ujutro, mislim nasmijao sam se u sebi i platio pola, još sam malo i fufljao namjerno da pušem, naravno napuho sam 0 a on je potrošio ampulu, ko ga jebe
Krsis zakon, platis kaznu. Sve pet. Ima jos sijaset razloga zasto si se tamo usred noci trebao voziti 55-60 a ne 90, za pocetak jer je grad. Ja nemam nista protiv toga. Ali imam protiv toga da si se drapao 150 po zelenom, dakle samo koji kilometar nize, sve dok ne ubijes nekoga nitko nikada ne bi znao (a prolazis par metara od policijske uprave). I u tome lezi cijela poanta moje price.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 10:42   #20870
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,541
Itekako ima normalnih policajaca, moja su iskustva uglavnom pozitivna.
Možda dijelom i zato što se ne idem svađat kad znam da sam kriv
Štoviše, ako ne radiš neka velika sranja, često su skloni oprostiti i samo upozoriti.

Što se njihovih problema tiče, Bubba je u pravu, ako se ne organiziraju iznutra kako treba, ništa se po njih neće promijeniti.

A za ove pijance koji divljaju po gradu, šta više reći. Uzet auto, trajno oduzimanje vozačke i društveno koristan rad.

Samo čekam kad će netko uzeti pravdu u svoje ruke. Navodno se s ovim likom na Ilici netko htio obračunati na licu mjesta, ali je brzo došla policija.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 18.04.2016. u 10:49.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 11:02   #20871
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Sve to nije u redu al ja se ne čudim ni malo,jer oni kaj donose zakone se ponašaju kak hoće i ne poštuju ih,onda to vide i drugi ljudi i boli ih ona stvar za sve

Meni su trenutno fascinantni dušebrižnici koji čim dođe datum za stavljat zimske gume,ak ih nisi odma montirao seru kvake da kršiš zakon i da si antikrist na cesti,a sad kad treba stavit ljetne voze se na zimskima i bulazne da to nije strašno,vozi to uredno do iduće zime
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 11:03   #20872
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
@ ivosimec

Ponekad nije bitno koliko je auto prešao nego način kako ga se vozilo i održavalo što i je najbitnije(dakle od izmjene guma,redovnih servisa, koji su propisani servisnim intervalima).
Dakako uvijek vjećna dilema kupiti takvo vozilo u RH(ali samo ako je od vlasnika ili prijatelja/poznanka i uredno održavan što je jako teško) ili zaputiti se u Dojčland po takva kolica

Sad glede dileme u Dojčlandu gdje su vozila to godište 2001-2004 npr. Audi A3 pet vrata kojeg sam dovezao prije 5 dana Audi 1.9Tdi(74kw) 2003god i ima cca 250.000km uredno održavan glede motora i radi kao švicarski sat naravno papiri uredni od privatne osobe,malo hrđe i sitnih felera dakle uloga u te popravke cca 250ojra isti je plaćen 2.000ojra (gorivo,put,tablice,davanja) dakle još 1.500ojra otprilike+rega ispada oko 4.000ojra ali auto se vozi kao po špagi i stvarno ide bezprijekorno,2 seta felgi i guma koje mogu još 2-3 sezone bez problema te za osobnu upotrebu više nego prihvatljivo i svaka PREPORUKA.

Cijene takvih vozila su malo više i otprilike za dobar model cca 2.500ojra prema gore ali kao što je vidljivo zna se naći i jeftinije tko zna svoj posao.JA ne prodajem aute da nebi bilo inih upita, ali savjet mogu dati.

Glede takvih vozila kod nas je teško naći da nije lupan,oštećenja inih na svim razinama,upitno održavanje sa servisnim intervalima,skidanje kilometraže pri prodaji(redovito i skoro uvriježeno pravilo,naravno čast iznimkama) teško da može proći sa manjom kilometražom to godište ako razmišljanmo na naćin kupnje dizelaša(cca 30.000km godišnje pa i 25.000km a da neprićamo više, jer ih ima po njuškalu sa 5god sa tom kilometražom) glede isplativosti i razlici u cijeni benzin/dizel jer tko prelazi 15.000km godišnje i nerazmišlja o dizelu(valjda)
Dakako ovo nemora vrijediti ako je auto od poznate osobe i nije iz uvoza te ima uredne papire glede servisa i nisu rađeni kod susjeda u šupi

Dovezao sam puno vozila iz Dojčlanda i vozio(dakle nisam ih štedio,jer sam razmišljao ako treba krepati bolje na putu nego ini problemi sa kupcima) i nikada nisam imao ni jedan feler glede vožnje cca 1.200km dugog puta voženih u svim uvijetima,dakako uvijek je bilo sitnijih popravaka na limariji i uredno kemijsko čišćenje i pranje vozila i kad me netko pita moj glas je da za vozila koja dođu cca 5.000ojra i više odu u Dojčland i budu sigurniji u kupnju takvog vozila nego slićno dovezenih(pa naknadno skinutih kilometara jer se drugačije voze i većinom po autobanu te isto rijetko sa manje od 250.000km pa i bliže 3000.000 ili iz Italije.
Velika većina kupljenih ima uredne papire i ovjerene servisne intervala u ovlaštenim servisima kao velika prednost i sigurnost glede kupovine.NIJE kao prije 5god. i tamo je sad teže naći dobar i povoljan automobil ali AKO se traži za osobnu upotrebu ima ih podosta,jer naši dileri traže jeftinije za bolju zaradu, AKO ih plate puno onda nema isplativosti i dobre zarade
Manja vozila(Clio,Fabia,Ibiza,polo) cijenovno ista kao i kod nas dakle skoro neisplativa,dok najbolje kotira srednja klasa i niža srednja klasa(pogotovo za preprodaju).
Dakako bolje opremljena nego isti pandani u RH i moja iskustva su samo pozitivna,istina da ima i nezadovoljnih kupaca ali..... tako je sa polovnim stvarima i uvjek je kupnja "mačka u vreći" moguća i nije iznimka ali u puno manjoj mjeri nego od naših dilera(skidanje kilometraže obvezatno)

Netreba izbjegavati vozila sa puno kilometara ako se zna vlasnik ili pouzdana kupnja osobno iz Dojčlanda(ali preporuka otići sa nekim tko zna materiju i pozna jezik jer se uvijek može zakomplicirati i onda nastaju problemi i naknadni troškovi).
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 11:05   #20873
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Sve to nije u redu al ja se ne čudim ni malo,jer oni kaj donose zakone se ponašaju kak hoće i ne poštuju ih,onda to vide i drugi ljudi i boli ih ona stvar za sve

Meni su trenutno fascinantni dušebrižnici koji čim dođe datum za stavljat zimske gume,ak ih nisi odma montirao seru kvake da kršiš zakon i da si antikrist na cesti,a sad kad treba stavit ljetne voze se na zimskima i bulazne da to nije strašno,vozi to uredno do iduće zime
Kad nema testova koliko je zimska guma losija od ljetne po ljeti
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 11:06   #20874
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,476
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Krsis zakon, platis kaznu. Sve pet. Ima jos sijaset razloga zasto si se tamo usred noci trebao voziti 55-60 a ne 90, za pocetak jer je grad. Ja nemam nista protiv toga. Ali imam protiv toga da si se drapao 150 po zelenom, dakle samo koji kilometar nize, sve dok ne ubijes nekoga nitko nikada ne bi znao (a prolazis par metara od policijske uprave). I u tome lezi cijela poanta moje price.


Nisam skuzio ovo za 150. Ovih mojih 90 je klasika na toj ksaverskoj cesti, tam prek dana kad je guzva svi deru blizu toga, imas semafora nisu zgrade samo livade pa nije ugrozenost pjesaka il nesto, al eto nasla se policajka i mos se jebat, draze mi je kad me muski zaustavi, nekako je lakse s njima
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 11:41   #20875
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,235
Ovako na autu imam Hankook gume DOT 22/10, vjerojatno su na autu od kupnje. Zanima me ovako od vas sa iskusnijim okom, u kakvom su stanju moje gume, jel to ok jos za sezonu dvije, ili treba mjenjati. Inace ne vozim puno, pravim oko 4-5k km godisnje. Hvala.

Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 11:52   #20876
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,883
Kako ti se ponašaju na cesti? Vjerojatno su pale performanse na mokrom, ali ako guma ne pokazuje nikakve znakove slabosti (npr. "bruh"), možeš još voziti. E sad, koliko će točno još izdržati, sve ovisi.

Npr. moje su u sličnom stanju i po suhom su relativno ok, ali po mokrom treba pripaziti. Imao sam u planu sad kupiti nove, ali s obzirom na situaciju, mislim da ću to prolongirati za koji mjesec.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 12:00   #20877
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Može ta guma sigurno još 1 sezonu odgurati bez problema s obzirom koliko km prelaziš nemoraš se brinuti.A onda s obzirom na km razmisli o cjelogodišnjoj gumi npr. Climalite od Mishelina koja bi bila više nego dostatna za to što trebaš.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 12:10   #20878
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Još ovo ljeto otfuraj, samo bez need for seed/fast and furios egzibicija i OK si.
... ma daj, pa gume su dušu dale za Tokyo Drift

Šalim se ... ako auto nema puno KS i gume nisu u nekoj divljoj dimenziji i ako voziš unutar ograničenja, a poznavajući ceste na potezu BM-Bilje-OS (ako ti je to zona kretanja ili su ceste slične) i kako domaći ljudi tamo voze... dobre su.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 12:13   #20879
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,476
Goranbm

Imaš u sredini gume šaru, u kojoj se svako toliko nalazi malo gumeno ispupčenje, ako to ispupčenje još ne dira cestu znači da još možeš vozit
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 12:29   #20880
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,235
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Kako ti se ponašaju na cesti? Vjerojatno su pale performanse na mokrom, ali ako guma ne pokazuje nikakve znakove slabosti (npr. "bruh"), možeš još voziti. E sad, koliko će točno još izdržati, sve ovisi.

Npr. moje su u sličnom stanju i po suhom su relativno ok, ali po mokrom treba pripaziti. Imao sam u planu sad kupiti nove, ali s obzirom na situaciju, mislim da ću to prolongirati za koji mjesec.
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Još ovo ljeto otfuraj, samo bez need for seed/fat and furios egzibicija i OK si.
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
Može ta guma sigurno još 1 sezonu odgurati bez problema s obzirom koliko km prelaziš nemoraš se brinuti.A onda s obzirom na km razmisli o cjelogodišnjoj gumi npr. Climalite od Mishelina koja bi bila više nego dostatna za to što trebaš.
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
... ma daj, pa gume su dušu dale za Tokyo Drift

Šalim se ... ako auto nema puno KS i gume nisu u nekoj divljoj dimenziji i ako voziš unutar ograničenja, a poznavajući ceste na potezu BM-Bilje-OS (ako ti je to zona kretanja ili su ceste slične) i kako domaći ljudi tamo voze... dobre su.
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Goranbm

Imaš u sredini gume šaru, u kojoj se svako toliko nalazi malo gumeno ispupčenje, ako to ispupčenje još ne dira cestu znači da još možeš vozit
Ma ja sam jedan od onih koji voze do ograničenja i dosta, hehe. Ne radim neke egzibicije, a ni driftat još nisam naučio, hehe.

Nisam ga još vozio po mokrom, tako da tu situaciju ne znam, ali ovako po suhom držanje je ok. Imam onu ludu dimenziju 195/55R15 i trenutno si ne mogu priuštiti baš 1600+ kuna za neke dobre gume, a ne bi sad uzimao neki drk. Tako da budem onda još ovu sezonu vozio pa nagodinu uzmem nesto drugo

@mamutarka budem pogledao bas za ta ispupčenja.

Hvala na savjetima.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na