Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2006., 14:08   #1
chikavelja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Online store kupovina dojam...

Evo da podijelim s vama svoj dojam kupovine preko online shopa, konkretno radi se o http://www.memory-configurator.com/ .
Naime odlucio sam se za prosirivanje RAM-a, prijasnja memorija je bila OCZ EL Platinum rev2 2x512MB medjutim nije je bilo za kupiti po ducanima a naravno nitko nije lud da je proda. Tako sam ja bio dovoljno lud da se odlucim na kupovinu preko neta gorenevedenog shopa i u ponedjeljak sam narucio Mushkin Redline XP4000 2x1GB. Cijena je bila 241E (Bez VAT-a, oduzimaju ga odmah kada odaberete Croatia) + DHL Express 26E, dakle racunica je bila otprilike za gorenavedeno 2000kn. Memorija je u Zg stigla odmah slijedeci dan i tada su uslijedila natezanja sa DHL-om oko carine (procedura je popuniti neke papire pa potpisati i sl. za sto treba malo vremena, pa obraditi bala bla bla a ipak smo u Hrvatskoj gdje se nikome ne da raditi), tako sam se malo izivcirao da bi sve to bilo gotovo u cetvrtak (jucer) a onda je bilo ugodno iznanadjenje. Naime morao sam platiti carinu od samo 178kn racunao sam da cu platiti nekih 500-600kn (na cijenu robe 32% +- administracija, onako okvirno) tako da sam relativno brzo zaboravio na zivciranja oko rada ljudi u ovoj drzavi.
Memorija je u kompjukteru, sve stima (kucam o drvo), nabavio sam memoriju iste kategorije kao ona koju sam imao i prosao sam zacudjujuce jeftino (ukupan trosak mi je bio 2200kn) za tu kategoriju RAM-a (2GB).
Eto svima koji zele neku memoriju koju ne mozete bas nabaviti kod nas preporucujem gorenavedeni sajt za kupovinu!

Ako imate bilo kakvih pitanja slobodno pitajte bilo ovdje bilo na PM!

Pozdrav!
chikavelja je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 14:30   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,450
Zanimljivo, platio si kao da si uzeo u shopu na ruke. Kod nas si platio carinu jer mislim da se ne placa porez na informaticke djelove. Sve u svemu dobro si prosao!
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2006., 14:41   #3
chikavelja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Da, to me i jako razveselilo, u principu mislim da sam cak jeftinije prosao, mislim da bi ta memorija (da je ima kod nas) dosla jos i vise, nekako za usporedbu Corsair je u Linksu 2800kn (2GB).
Ne zelim niti spominjati da je vani A64 X2 4600+ na vikend akcijama 1300kn (Links, a i ostali samo uvijek spominjem Links jer volim kod njih kupovati a i u vecini slucajeva su i najjeftiniji) dodje +-2200kn, uracunaj carinu, postarinu (obavezno DHL, FedEx, UPS) i dodje te jeftinije.
FX60 vani 4000-4500kn (ovisi gdje i kada) kod nas oko 6500+kn.

Ne moram nastavljati. Jedini problem je sto nemaju svi shopovi dostavu u Hrv.
Najvise me to razocaralo za NewEgg jer su tamo stvari jednostavno prejeftine.
chikavelja je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 14:44   #4
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Ne kontam. Carina na informatičku opremu bilo koje vrste se ne plaća (kvragu, nisu ni meni naplatili za ciss i tintu za printer), a PDV bi trebao biti barem duplo od ovog kaj si naveo, da su neznamkak računali.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 22:30   #5
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
cekaj, jel se tu racuna i vodeno hladjenje? jer ja bi trebo narucit vodeno od otprilike 500$ (ovo iz siga i jos neke stvari) + oko 100$ shipping, kolko mogu racunat na carinu?
neka osnovna racunica mozda?
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 23:55   #6
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Kao što su rekli već, carine na informatičku opremu NEMA, nemogu vam to naplatiti. Već sam to provjeravao, čak zvao carinu, nema carine.
Ono što morate platit je PDV, a to je 22% pa si računajte.

Sad kako su tebi taj PDV tako malo naplatili nije mi jasno, al briga te, dobro si prosao.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2006., 00:57   #7
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 698
meni se čini da je njemu naplaćena carina (10%) ali PDV ne. (!?)
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2006., 18:09   #8
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
narucit cu ja napajanje (iz siga) od Frozen-a pa cu vidit kaj mi dodje, nadam se da cu imat srece pa ne dobit ni taj PDV
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2006., 00:45   #9
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
GSKILL ddr500 3,3.2.8 2X1 gb je oko 1900 kn sa PDV-om. U hr bi bio sigurno oko 3000 kn.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2006., 13:34   #10
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Dal netko zna jel moze bit problema ako u imenu i prezimenu/ imenu ulice imam slova č,ć,š,ž a na online site napisem c,z,s umjesto njih, jel moze bit problema pri shippingu il se to zanemari? mislim jel ima rizika da mi zbog tog ne dodje roba? samo zelim provjerit...
fala na pomoci
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2006., 13:41   #11
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,450
Nebi trebalo biti problema, frendu je DHL-om iz njemacke stigo paket na adresu, a u imenu ulice i svom prezimenu ima hr dijakriticke znakove (č,ž,š..).
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 12:02   #12
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Nebi trebalo biti problema, frendu je DHL-om iz njemacke stigo paket na adresu, a u imenu ulice i svom prezimenu ima hr dijakriticke znakove (č,ž,š..).
thnx na odgovoru
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 19:44   #13
jjd37
Premium
 
jjd37's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 241
Citiraj:
Autor marauder16 Pregled postova
Dal netko zna jel moze bit problema ako u imenu i prezimenu/ imenu ulice imam slova č,ć,š,ž a na online site napisem c,z,s umjesto njih, jel moze bit problema pri shippingu il se to zanemari? mislim jel ima rizika da mi zbog tog ne dodje roba? samo zelim provjerit...
fala na pomoci
Ako misliš plačati karticom OBAVEZNO moraju biti naši znakovi (kao što piše na kartici) jer inače banka ili kartična kuča odbija autorizaciju (probao- 3x mi je odbijena autorizacija a da ni onima na kartičnom help desku nije bilo jasno zašto- tek kad sam uspio upisati naša slova autorizacija je prošla -kartica MasterCard). Probaj na formularu za plačanje prvo odabrati državu dakle:Croatia(Hrvatska) ili kako već piše pa tek onda upisati ostale podatke (tako sam ja uspio).: cheers2
jjd37 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 21:18   #14
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Citiraj:
Autor jjd37 Pregled postova
Ako misliš plačati karticom OBAVEZNO moraju biti naši znakovi (kao što piše na kartici) jer inače banka ili kartična kuča odbija autorizaciju (probao- 3x mi je odbijena autorizacija a da ni onima na kartičnom help desku nije bilo jasno zašto- tek kad sam uspio upisati naša slova autorizacija je prošla -kartica MasterCard). Probaj na formularu za plačanje prvo odabrati državu dakle:Croatia(Hrvatska) ili kako već piše pa tek onda upisati ostale podatke (tako sam ja uspio).: cheers2
ne, sa placanjem nije bilo problema, placo sam platnim nalogom, nego me brine shipping, kuzis ak ja napisem npr. kaciceva, a ne kačićeva hoce li bit problema? nino5 kaze da necem ja se isto nadam da nece, al vidjet cemo... : sweating
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 23:18   #15
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor marauder16 Pregled postova
ne, sa placanjem nije bilo problema, placo sam platnim nalogom, nego me brine shipping, kuzis ak ja napisem npr. kaciceva, a ne kačićeva hoce li bit problema? nino5 kaze da necem ja se isto nadam da nece, al vidjet cemo... : sweating
Nema ti nikakvih problema s tim.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2006., 11:27   #16
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
Nema ti nikakvih problema s tim.
thnx, ok sad ste me uvjerili : goood :
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2006., 17:53   #17
jjd37
Premium
 
jjd37's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 241
Citiraj:
Autor marauder16 Pregled postova
ne, sa placanjem nije bilo problema, placo sam platnim nalogom, nego me brine shipping, kuzis ak ja napisem npr. kaciceva, a ne kačićeva hoce li bit problema? nino5 kaze da necem ja se isto nadam da nece, al vidjet cemo... : sweating
Za to nemaš brige, mene su uspjeli nači čak i na drugoj adresi a ne samo da nisu gledali kvačice i crtice na slovima (roba dolazila iz Engleske s DHLom). Poslije gledao na kutiji i vidio da adesa nije bila ni čitljiva (umjesto naših slova kockice i znakovi) nego je samo bio napisan broj telefona pa su preko njega našli drugu adresu. : cheers2
jjd37 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na