Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2003., 18:04   #1
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Masovno rikavaju JNC napajanja

Nisam bas vise tolko aktivan na forumu pa ne znam jer netko ovo vec potegao no u zadnjih par mjeseci JNC napajanja rikavaju masovno ... kod mene na poslu 10-15 strojeva, burazu doma, frendu doma, ispred mojih ociju dva. Cuje se prasak, napajanje se zadimi, komp ne mora biti ni upaljen, posto se ja u to nis ne kuzim moj sef veli da su to elektroliti, on je dr. sc. elektrotehnike pa valjda znaj kaj prica uglavnom nes rikne, ako imate srece ode napajanje ak ne ode ploca, cdrom, dvd, kartice kako kad.
Dakle moja preporuka vam je ako imate JNC - van odmah.

razlo je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2003., 02:55   #2
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Re: Masovno rikavaju JNC napajanja

Citiraj:
Originally posted by razlo
Nisam bas vise tolko aktivan na forumu pa ne znam jer netko ovo vec potegao no u zadnjih par mjeseci JNC napajanja rikavaju masovno ... kod mene na poslu 10-15 strojeva, burazu doma, frendu doma, ispred mojih ociju dva. Cuje se prasak, napajanje se zadimi, komp ne mora biti ni upaljen, posto se ja u to nis ne kuzim moj sef veli da su to elektroliti, on je dr. sc. elektrotehnike pa valjda znaj kaj prica
John C. Dvorak u jednoj svojoj kolumni u Bugu spominjao probleme s elektrolitima - kao, neki tip je prodao krivu formulu za elektrolit, a dok su ovi skuzili kondenzatori nakon nekog vremena propadnu (nesto kao da nabubre - sto se dalje s njima dogadja, ne znam), vec je bilo kasno - vec su napravili dosta kondenzatora i stavili ih na/u komponente. E, sad, svi znamo na kakvom glasu je JNC - ne bih se cudio da su po ultra-niskim cijenama pokupovali takve kondenzatore koji jos nisu bili stavljeni u komponente. BTW jedno moje JNC napajanje se upalilo, na racunalu sada starom 3 godine (mislim da je otislo prije godinu i pol).

Citiraj:
Dakle moja preporuka vam je ako imate JNC - van odmah.

Trenutno, i u svom novijem racunalu imam JNC napajanje - ovaj tjedan ga mijenjam - kupio sam 400W DTK silent napajanje za 400 kn.
MaxB je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 27.10.2003., 09:00   #3
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
To znam od prije

Prije cca 2 godine spalio 2 JNC 400 W napajanja i to na čuda naćin - upalio comp

Nakon toga JNC ili išta takovog ne ide u moj comp
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2003., 09:36   #4
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
nesto kao da nabubre
E tako nesto se desi.
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2003., 21:11   #5
Dragutin
Premium
 
Dragutin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 528
GRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Zadnje izmijenjeno od: Dragutin. 08.02.2007. u 20:30.
Dragutin je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2003., 11:52   #6
Garfield
Dezurno Smetalo
Moj komp
 
Garfield's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Meni je prije na celeronu 300a otislo napajanje, mislim daje isrto jnc bio, ptije toga je grmilo pa smo okrivili grom za to
__________________
Who is this general failure and why is he reading my disk?
Garfield je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2003., 03:32   #7
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Kad sam prosli tjedan zamijenio napajanje, malo sam se iznenedio. Otvorim ja lijepo svoje originalno () JNC kuciste, povadim komponente van (stavljao sam i novu maticnu) i dodje red na napajanje - izvadim ga, a ono nije JNC, vec MS! Inace sam imao problema s kompjuterom kad sam ga kupio (prije godinu i pol), valjda su mislili da je uzrok napajanje pa su ga promijenili. No, sad su ta vremena iza mene - moje racunalo sad napaja metalik-plavo aluminijsko DTK napajanje s dva ventilatora... A sad si razmisljam da bih morao kupiti i novo kuciste...
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2003., 07:24   #8
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Da, DTK mi se stvarno čini odličnim. Evo moje napaja cijelu ergelu hardvera bez problema. A 300W je. I ne treba više.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2003., 09:30   #9
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Originally posted by Rivi-[Seti.hr]
Da, DTK mi se stvarno čini odličnim. Evo moje napaja cijelu ergelu hardvera bez problema. A 300W je. I ne treba više.
Nebih htio prizivat vraga medjutim u zadnjih 2 mjeseca vidio sam 5 spaljenih DTK napajanja, nadam se da ej to bla samo losa serija
marac je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2003., 12:04   #10
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
A evo, moj je već 2 godine u kućištu i radi. Svemu jednom dođe kraj, samo ne bi bilo dobro da ako on umre od starosti, nešto drugo ne doživi infarkt...od tuge.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2003., 12:37   #11
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
DTK napajanja se griju. To je njihov problem. Neka imaju i čisti fan pa se manje grije. Prašina ubija.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2003., 13:01   #12
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
eh, pred jedno godinu dana se podosta pricalo o katastrofi s kondenzatorima iz kine. naime proizvodni proces im nije bas hvale vrijedan, rade najjeftinije kondenzatore na svijetu, i nisu bas kvalitetni. to sve nebi bio problem da ljudi nisu skuzili da ti kondenzatori masovno rikavaju (procure, eksplodiraju i sl.)

doticni se koriste u milijunima elektronickih komponenti na svijetu. od napajanja, grafickih, maticnih...

ovdje na forumu smo postali hrpu linkova na slike s ostecenim komponentama gdje je uzrok bio elektrolit u kondenzatoru. sigurno ih se da naci preko search-a.

navodno se problem ne pojavljuje odmah, nego nakon nekog vremena.. mozda su jnc napajanja konacno prosla rok trajanja

enivej, ima na netu i popis "sigurnih" tvornica kondenzatora, naime sve sto dolazi iz japana sigurno je. tajvanske i kineske tvornice su "kontaminirane", a rekao bih da znam od kud jnc kupuje svoje kondice
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2003., 13:07   #13
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2003., 15:04   #14
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by RAK
DTK napajanja se griju. To je njihov problem. Neka imaju i čisti fan pa se manje grije. Prašina ubija.
Hm... Ovo koje sam kupio se ne grije bas nesto - onako je, blago toplo - zrak koji puse van je pomalo cudan - cini ti se da je istrovremeno i topao i hladan. Inace ima dva "cista" ventilatora - ne znam da li si primijetio, ali prakticki sva kvalitetnija napajanja (i neka nekvalitetna) imaju ciste maske ispred ventilatora.

Jedino, to napajanje je nazivno 400W - kombinirano 3,3+5V daje max. snagu 210W, a to je malo premalo - toliku snagu, pa i vecu, daju kvalitetna 350W napajanja poput Antecovog.


Citiraj:
Originally posted by marac
Nebih htio prizivat vraga medjutim u zadnjih 2 mjeseca vidio sam 5 spaljenih DTK napajanja, nadam se da ej to bla samo losa serija
To su bila nova ili novija napajanja? Koje snage?
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2003., 21:03   #15
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
nemojte mi DTK. dobri su oni... ova plava DTK su Fortron.
općenito mi kod DTK smeta samo jedna sićušna činjenica... nemaju dobro napravljene otvore na stražnjoj strani (usis zraka je premali), i još jedna sićušna, (može biti dobro ili loše) što imaju male nazivne snage u odnosu na konkurenciju. to je OK, jer ne brandaju bezveze kao ostali nego pišu pravu snagu, ali ipak... 450W zvuči mnogo bolje od 300W, zar ne?
i još jedna glupost... ne ostavljaju nijednu "šminkersku" stvar od origigi napajanja... npr: enlight uvede nekaj novo, a DTK uzme to napajanje od njih, ali izbaci sve điđe. i normalno da im ostane sasvim ok napajanje koje mogu ponuditi samo u kućištima, jer se škvadra pali na glittering prizes... ko yahooi iz gullivera.

i još nešto... svako malo im puhne pa imaju katastrofalnu seriju napajanja (lako ih je prepoznati po masi (težini, ne elektrodi)) zadnji takav kiks im je bio s 400W napajanjima, ali su se brzo ispravili pa se za iste novce može naći 2 izvana identična napajanja s istom naljepnicom i razlikom u masi od dobrih pola kile-kilu
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2003., 00:10   #16
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Horza
nemojte mi DTK. dobri su oni... ova plava DTK su Fortron.
sad cu ja opet biti picajzla ali je neko prije mjesec dana rekao da sumnja u kvalitetu fortrona!!! i kako ne vjeruje dok ih ne vidi...i jesi li promjenio religiju?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2003., 02:02   #17
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by Horza
nemojte mi DTK. dobri su oni... ova plava DTK su Fortron.
Mislis, ova plava DTK napajanja? Jesi li siguran da su to Fortronova? Ne bih bas rekao - Fortronova napajanja snage 350W kombinirano 3,3+5V daju vecu snagu nego ovo 400W napajanje. Sifra DTK-ovim napajanjima pocinje s VP i u uputstvima pise da se tako zajednicki nazivaju firme Andertek Informatics, CHS Plus Enterprise i Sunrise Elec. - frend koji radi u servisu veli "Victor Power". Na netu sam nasao firmu Action Media koja prodaje/proizvodi? to napajanje, na kojem pise upravo Victor Power, a imam idendicnu ovakvu kutiju i napajanje: .
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2003., 19:25   #18
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
E... Zaboravio sam spomenuti. Vratila se u frendov servis jedna ECS KT333 maticna ploca koja, eto, vise ne zeli raditi. Ono sto se na njoj uocava jest da se gornji dio kondenzatora "napuhao", odnosno vrh kondenzatora vise nije ravna ploha vec malo zaokruzen (nije jos kao sfera, ali...).
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2003., 20:38   #19
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by MaxB
E... Zaboravio sam spomenuti. Vratila se u frendov servis jedna ECS KT333 maticna ploca koja, eto, vise ne zeli raditi. Ono sto se na njoj uocava jest da se gornji dio kondenzatora "napuhao", odnosno vrh kondenzatora vise nije ravna ploha vec malo zaokruzen (nije jos kao sfera, ali...).
ne mislim na to plavo napajanje. nisam niti znao da postoji. lijepo je znati. Nemam više nijedno tak da ne znam koji mu je serijski, ali i njega i fortron sam otvoril i isti su.
ECS KT333? 'ebate ćuk imaš komponente ko da si ih kupil od mojih.

svrtan: nemoj mi izvrtati riječi jer ja ne hranim trolove. nisam rekao da sumnjam u fortron nego da sumnjam u sve i da mi je fortron jedan od boljih. ja nemam religiju... vjerujem svojim očima. ovo je zadnje kaj ću reći po tom pitanju.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2003., 00:14   #20
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Horza
ne mislim na to plavo napajanje. nisam niti znao da postoji. lijepo je znati. Nemam više nijedno tak da ne znam koji mu je serijski, ali i njega i fortron sam otvoril i isti su.
ECS KT333? 'ebate ćuk imaš komponente ko da si ih kupil od mojih.

svrtan: nemoj mi izvrtati riječi jer ja ne hranim trolove. nisam rekao da sumnjam u fortron nego da sumnjam u sve i da mi je fortron jedan od boljih. ja nemam religiju... vjerujem svojim očima. ovo je zadnje kaj ću reći po tom pitanju.


Prva stvar koju ćemo zamijetiti na ovom napajanju je da nema stražnji ventilator, već samo 120mm LED ventilator na donjoj strani. Vidimo da ovakav sustav postaje trend i izgleda da će ga svi početi koristiti. No Fortron nije stao na tome, nego je na stražnju stranu napajanja stavio i potenciometar za regulaciju brzine okretaja ventilatora. Dakle, paket je dobar, no ostaje pitanje kvalitete samog napajanja.



Vrlo stabilan napon, aluminijsko kućište, brdo korisnih konektora, 2 ventilatora odičnog izgleda i potesivog broja okretaja, kewl izgled i relativno niska cijena čine ovo napajanje vrhunskim proizvodom. Naravno da ni ono ne zadovoljava svačije potrebe, no svakako ga treba uzeti u obzir pri kupnji. Njegova cijena od samo 50USD ga nameće kao vrlo zanimljiv proizvod.


nekako mi se iz ova dva teksta cini da vise preferiras allied od fortrona...


posto ti ne zelis komentirati neka drugi kazu...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2003., 22:35   #21
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
hmmm... fakat si u pravu. evo sad kažem: fortron mi je mnogo bolji od allied. (kao firme, ne želim uspoređivati napajanja)
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2003., 01:46   #22
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Horza
hmmm... fakat si u pravu. evo sad kažem: fortron mi je mnogo bolji od allied. (kao firme, ne želim uspoređivati napajanja)
OK
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na