Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2003., 14:09   #1
breach
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Question Spori Celeron?

Nabavio sam stari komp sa Celerom 900, 128 Mb, 20 Gb, i stavio GeForce2 MX 200. Na testu ostvaruje 700 3DMarka na rezi 800x 600 x 16, po defaultu ne može završiti test. Zanima me da li je to zaista tako ili nešto nije u redu. Računalo je inaće DTK sa FIC pločom, iz serije Hoću internet. Molim nekog da komentira. Hvala!
__________________
ARMS OF DARKNESS EMBRACE ME IN MADNESS.
breach je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2003., 14:27   #2
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Pa Gforce2 mx200 je vec fakat pregazilo vrijeme,za 3dMARK nisam siguran, napravi update drivera,ako je via chipset obavezno stavi nove via-vgart AGP drivere (VIA 4in 1) i direct X 8.1. KOd N-vidie najnoviji driver nije nuzno i najbrzi driver , pa kreni sa onim sto si dobio uz karticu, ako ima problema skini noviji.
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2003., 14:49   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Re: Spori Celeron?

Citiraj:
Originally posted by breach
FIC pločom, iz serije Hoću internet. Molim nekog da komentira. Hvala!
Mislim da je komentar suvišan. Imao sam prilike sjesti za jedno takvo "računalo". Katastrofa- ta matična nije dovoljno dobra ni za digitron.
Ako hočeš nešto napraviti s tim, poslušaj savjet izdnad.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2003., 22:42   #4
breach
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Hvala. Chipset je sis630, DirectX 8.1., Nvidia 23.11., AA isključen, a sve je sporije 2x od Durona 800 sa Via kt133 chipsetom. Fast write je supported ali disabled, u BIOS-u ga ne mogu postaviti. Ne znam da li bi pomoglo.
__________________
ARMS OF DARKNESS EMBRACE ME IN MADNESS.
breach je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2003., 18:50   #5
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Ma matična najvjerojatnije nije pogodna za 3D - ipak su svi browseri 2D

Je da grafička nije nešto, ali za taj procesor je to premalo (ipak i CPU ima utjecaja u 3DMarku) - trebalo bi barem duplo

Jesi probao PCMark 2002 ??
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2003., 20:14   #6
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by CyberLord
Ma matična najvjerojatnije nije pogodna za 3D - ipak su svi browseri 2D

nemoj tako nisu svi....imao sam neki mediadome, virtualni disko po kojem su monitori na koje kliknes kad zelis na net, savrseno za one koji imaju 24 satnu vezu i po cijeli dan slusaju mjuzu
sto se tice 700 odova - ma nije to do FIC ploce ni do chipseta.....prije su u tim paketima dolazile ausove ploce s via chipsetom, imali su i neke s drugim plocama ali jedno im je svima zajednicko - bile su shit.pretpostavljam da se radi o skart serijama koje se nabavljaju " na sleper" pa onda iz toga sklapaju nesto.u mojoj staroj skoli su bili takvi s asusovim plocama i stvar je bila ocajna....primjera radi PC133 je unutra imao bandwithe od 300 mb !!!isto tako su imali neke integrirane graficke koje su bile bas super - kad instaliras drivere da je ti u njima neku jednostavnu 3d animaciju radi nastimavanja postavki (inace dobra fora da odmah vidis sta se desi ako....)
animacija je trzala (velicine je bila cca 256x256)....sumljam da bi proizvodjac chipa stavio animaciju koja ce trzat...
isto tako su se rusili ko sam vrag.........
izdresirao sam djecu da svaki put kad se neki komp srusi naglas kazu "Hvala ti HT, hvala"
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2003., 20:35   #7
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Ma neznaju oni u HT da postoje 3D browseri .. vidio sam jednog, ali mi se ipak više sviđaju ovi prozori.

Naravno da će HT kupit 1000 šrot matičnih ploča i drugih komponenti i onda to prodavat skupo (sjetite se onog - jedna rata samo 350 kn) - pa sve je to s ciljem zarade (koju HT dobro upražnjava - pogledajte samo pretplate na telefon) Baš bi mi bilo drago da se pojavi neka druga telefonska kompanije pa uzdrma HT na području analog/ISDN/DSL telefonije kao što je VIP potresao Cronet.
Te matične ploče koje nastaju u podrumu nekog tajvanca su najgore- nemreš OCat, spore su, nemaju nikakve dodatke - ali su zato jeftine pa ih HT prodaje.
Ali niti HT nije sam - koliko trgovina prodaje takve/slične konfiguracije i tako se vrtimo u krug
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2003., 23:31   #8
breach
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Znači valja zamijeniti matičnu da bi PC ipak vrijedio nešto. Inaće, Pc je sastavio Senso- " najveći proizvođač računala u RH". ploča je originalno FIC, ali je valjda posebna isporuka za Senso, kao sastavljača. Dijagnostički programi krivo očitavaju tip ploče i nema oznaku tipa na samoj ploči, nego neka nalijepnica s brojem. slao sam mail u FIC, a oni su me uputili na proizvođača računala, jer nisam dovoljno dobro opisao ploču, a tip je bio krivi. To što sandra očitava kao tip je zapravo neka prastara ploča koja ne podržava celer.
breach je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2003., 23:38   #9
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Citiraj:
Originally posted by breach
Znači valja zamijeniti matičnu da bi PC ipak vrijedio nešto. Inaće, Pc je sastavio Senso- " najveći proizvođač računala u RH". ploča je originalno FIC, ali je valjda posebna isporuka za Senso, kao sastavljača. Dijagnostički programi krivo očitavaju tip ploče i nema oznaku tipa na samoj ploči, nego neka nalijepnica s brojem. slao sam mail u FIC, a oni su me uputili na proizvođača računala, jer nisam dovoljno dobro opisao ploču, a tip je bio krivi. To što sandra očitava kao tip je zapravo neka prastara ploča koja ne podržava celer.
Inače ako hočeš točnije nazive s imenom matične i chipseta i mnogo više http://www.aida32.hu/aida-download.php?bit=32
tor je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2003., 16:46   #10
Djoleb
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: bosna
Postovi: 1
Pa ja imam celerona 900MHz na FIC FA15T, 128 MB SDRAM, 20GB HDD i Ge Force 2 200MX sa 32 MB RAM-a.U rezoluciji 1024x768x16 ostvarim 2180 marka u 3DMark2001 SE
Djoleb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na