Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2003., 20:34   #46
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Ako imate bilo koji Intenso medij stariji od godinu dana ODMAH GA BACKUPirajte, meni su se počeli odljepljivati sami od sebe kao mutavi. Doslovno se nanos odlijepi kao seloteip, ma da se trudiš nemreš ga tako lijepo odlijepiti. A ja mislio da Made In Germany još uvijek neki Q znači
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2003., 21:29   #47
Stipe
Head Of The Radio
 
Stipe's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 672
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Ako imate bilo koji Intenso medij stariji od godinu dana ODMAH GA BACKUPirajte, meni su se počeli odljepljivati sami od sebe kao mutavi. Doslovno se nanos odlijepi kao seloteip, ma da se trudiš nemreš ga tako lijepo odlijepiti. A ja mislio da Made In Germany još uvijek neki Q znači
Ma i meni tako neki Sonyji se odjepljuju užas inače sam ih također dobio iz Germany od tetke
Stipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2003., 22:35   #48
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,960
uf, drago mi je da sam uvijek kupovao CDe bez ikakvog tiska. imam tu neku briju da taj dodatni nanos nije savršeno centriran, pa destabilizira cijeli disk. a to je nekako bitno kada se disk vrti na 160 o/sekundi (48x)! ipak, pokazalo se da to nije uvijek pravilo....

uzeo sam tokom tjedna puno CDa snimljenih u mnogo različitih writera u zadnjih pet godina, što mojih, što od frendova što su mi donijeli, te uz pivu i pizzu sa svima njima i provlačio ih kroz sve testove u WSESu. ideja je bila vidjeti koliko su dobri pojedini writeri, te koliko dobro optimiziraju lasersku zraku. u igri su bile 4 Yamahe, 2 Mitsumija, 2 LGa, 2 LiteOna, 4 Plextora, 6 Teacova, te 1 MSI. Sveukupno, oko 60CDa, te dva puna dana mučenja mog LiteOna...

iz aviona je vidljivo po onim grafovima da su Teac i Plextor najstabilniji writeri. Plextor je generalno malo bolji od Teaca na nekim CDima, dok je na nekima lošiji, dok je Teac nekako ujednačen. zanimljivo je da Plextor odlično snima na šrot medije, osim na Princa, dok brand medije poput Verbatima ne sprži baš kao Teac :confused:

najstabilniji laser je imao Teac 55S SCSI (4x/12x). "Error-free" disk sa samo 4 C1 greške na cijelom disku (!!!!) je Traxdata Gold 8x (Ritek) koju je spržio Teac 56S na 6x prije tri godine.

Na većini Ritek diskova, Plextori su imali 10-15% manji C1 error rate nego Teac recorderi, osim spomenute Traxdate Gold 8x i još par bisera koje je Teac spržio sa neobjašnjivo malim C1 error rateom. Uglavnom, stari Plextori 4x i 8x su užasno loše snimali Princo medije.

Yamahe - loše. To je jedino što ih opisuje. Užasno nestabilno i kao da poludi na drugoj polovici diska. Općenito, problemi sa različitim medijima.

Mitsumi - jako voli stari TDK X-Reflex, pogotovo stari 2x IDE Mitsumi. Ostale diskove prži solidno. Niti loše, ali niti posebno dobro. Nema C2 grešaka. Stabilni writeri i svi se odlično snalaze sa različitim medijima.

LG - izvrsni writeri, ako spustite brzinu snimanja, recimo na 24x ili još niže.

LiteOn - čudna biljka. Neki CDi ispadaju bolje ako se snimaju na velikim brzinama :confused: (ovo prvi puta vidim u životu), a neki ispadaju bolje ako se snimaju na nižim brzinama. Moj combo zasere svaki disk koji snimim na 4x. Nadam se da će dečki to riješiti sa nekim novijim firmwareom.

MSI - premalo iskustva da napišem nešto o njima. Ali nevjerojatno je kako se malo griju. Nakon pola sata iživljavanja na 48x, diskovi iz tog writera jedva da se topli :confused:

nažalost, WSES radi pod DOSom, a zaboravio sam prije njega učitati Screen Thief, pa nisam snimio neke grafove. budući da testovi za jedan CD traju oko 25min, nije mi se to dalo ponavljati... a čekaju me još dva ispita, a ja testiram CDe....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 29.06.2003. u 22:59.
medo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2003., 10:52   #49
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Ej, medo daj se zaposli u nekoj firmi koja proizvodi medije.Svaka čast!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2003., 23:48   #50
Fbr1
Registered User
 
Fbr1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 29
Dobro Medo shvatio sam da se na PCekspert okupljaju "strućnjaci" koji pričaju gluposti i cigane se za neke CD-e na štapu.

Prestanite čitat PCchip PCplay i ta ostala s..nja jer ljudi od njih počmu svašta umišljat i prave besmislene testove a što se pameti tiče ne pravim se pametan, pametan sam.
Fbr1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2003., 01:00   #51
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Fbr1
...ne pravim se pametan, pametan sam.

Salim se..moro sam
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2003., 09:14   #52
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Intenso cd-e sam kupio cim su se pojavili, tek toliko da vidim kakvi su, i nisu nista valjali, em su bili lose citljivi nakon snimanja, em su bili lose napravljeni - unutrasnji krug sloja bio je lose nanesen, umjesto da je pravilna kruznica na jednom mjestu kao da se razlila boja (i tako svih 50kom.). Ove godine sam trebao 99min. cd-e i kupim intenso jer sam jedino te nasao i u jos jednom navratu uzeo sam 10 kom. u softpacku i onoj plasticnoj kutiji (trebala mi plast. kutija ) , sto se tice citljivosti opet problemi...hm, nema vise teorije da kupim intenso cd-e.

Jucer sam hitno trebao 90min. cd-e, skoknem do Kvarka i kupim SmartBuy cd-e, provjera sloja...unknown disc ID , dobro, nema veze idem przit i snimim 2 cd-a sa Teacom 16/10/40 na 8X, dodjem doma i Teac 40x ima problema s citanjem...bah

Po meni, jedini cd sto valja a da je jeftin je Traxdata 80min 24X, snimio sam ih gro i nikad nikakvih problema.

IMHO najbolji cd-i ikad bili su Kodak gold i Traxice gold (kodakov sloj)...to su bili dani
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2003., 13:01   #53
Amt98
Registered User
 
Amt98's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Originally posted by Nik
Jucer sam hitno trebao 90min. cd-e, skoknem do Kvarka i kupim SmartBuy cd-e, provjera sloja...unknown disc ID , dobro, nema veze idem przit i snimim 2 cd-a sa Teacom 16/10/40 na 8X, dodjem doma i Teac 40x ima problema s citanjem...bah

Po meni, jedini cd sto valja a da je jeftin je Traxdata 80min 24X, snimio sam ih gro i nikad nikakvih problema.
Frend ima Teac 40x i SmartBuy mu radi (doduše probao je samo 5-6 CD-a).Probaj Infinity medije, mislim da bi ih trebao čitati bez problema.
__________________

A64 X2 5000+, Gigabyte MA78GM-S2H, AMD 780G, 1GBMB DDR2, Seagate 250 & 160GB, LG DVDRW 18x, fortron 350W
Amt98 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2003., 16:13   #54
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Ako imate bilo koji Intenso medij stariji od godinu dana ODMAH GA BACKUPirajte, meni su se počeli odljepljivati sami od sebe kao mutavi. Doslovno se nanos odlijepi kao seloteip, ma da se trudiš nemreš ga tako lijepo odlijepiti. A ja mislio da Made In Germany još uvijek neki Q znači
Moji 16x Intenso snimani na 4x-video se još uvijek fino drže...
Da to nema veze sa onim kaj si ti jedamput rekao da loše podnose izlaganje direktnom sunčevom svjetlu ???
Jelc je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na