Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2005., 22:45   #1
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Za sve koji pmaju problema s Asusovim pločama

Asusove ploče se distribuiraju za hrvatsku iz mađarske te zato većina korisnika asusovih proizvod ima problema.Sve tvrtke koje prodaju asusove proizvode nabavljaju iz mađarske jer im je jeftinije i lakše zarađuju npr.Hgspot,Links itd.Sve moje sumnje da roba nije orginalna je istinita bilo kome da sam na forumu odgovorio i to svaka 3 asusova ploča nevalja jer je tko zna gdje napravljena a kupci plaćaju paprenu cijenu za ''lažnu'' robu
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2005., 22:50   #2
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
A ja sam čuo da intel ne proizvodi svoje proceve nego odkupljuje škart od amd-a
Jel to rekla-kazala ili možeš nečime i potvrdit?
MRKONJA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2005., 23:01   #3
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Razgovarao sam s čovjekom koji radi u hgspota i on mi je pokazao papire na kojima uredno piše,pošto je ista firma za sve distributer,da je roba iz mađarske.Pokušat ću kopirati te podatke pa ih staviti na forum ali ništa ne obećajem
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2005., 10:29   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Za sve koji pmaju problema s Asusovim pločama

Citiraj:
Originally posted by maxtor
Asusove ploče se distribuiraju za hrvatsku iz mađarske te zato većina korisnika asusovih proizvod ima problema.Sve tvrtke koje prodaju asusove proizvode nabavljaju iz mađarske jer im je jeftinije i lakše zarađuju npr.Hgspot,Links itd.Sve moje sumnje da roba nije orginalna je istinita bilo kome da sam na forumu odgovorio i to svaka 3 asusova ploča nevalja jer je tko zna gdje napravljena a kupci plaćaju paprenu cijenu za ''lažnu'' robu
Zanimljivi su mi ti panicno-senzacionalisticki izljevi.
Asus se kupuje u M-Sanu i njegovim maloprodajama, jer njihov Asus ne dolazi sa sumljivih trzista. Asus koji kupis npr. u Kingu i HG-Spotu nije isti. Iako HG-Spot dio robe uzima u M-Sanu, ocito Asusa sam uvozi iz "drugih izvora".
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2005., 12:31   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Citiraj:
Asus se kupuje u M-Sanu i njegovim maloprodajama
Ovo stoji.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2005., 05:07   #6
SunBlade
Registered User
 
SunBlade's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: -
Postovi: 368
Re: Re: Za sve koji pmaju problema s Asusovim pločama

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Zanimljivi su mi ti panicno-senzacionalisticki izljevi.
Asus se kupuje u M-Sanu i njegovim maloprodajama, jer njihov Asus ne dolazi sa sumljivih trzista. Asus koji kupis npr. u Kingu i HG-Spotu nije isti. Iako HG-Spot dio robe uzima u M-Sanu, ocito Asusa sam uvozi iz "drugih izvora".
Na svu sreču moj P4C800 Deluxe je kupljen preko M-Sana i nikada do sada nisam imao nikakvih problema sa pločom.
A i ovo rekla-kazala baš i ne vjerujem.
SunBlade je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2005., 08:49   #7
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Ne vjerujem da si Asus dopušta proizvodnju ploča koje ne podliježu njegovim standardima...
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2005., 10:40   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
ASUS-a je jedno vrijeme bilo moguče kupiti u HG spotu kao bulk pakiranje, ploča sama u vrečici, bez ičega. I to ne govorim o jeftinijim modelima, nego o deluxe (za socket A). I te ploče su bile _KATASTROFA_. Tako da da, sve je moguče.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2005., 14:12   #9
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,130
HG Spot kupuje u M Sanu, Links kupuje Asus-a vani jer 100% nijedna od ovih LE-ica nije kupljena u M Sanu...
Uostalom, nije važno di tko kupuje i to nema veze s kvalitetom. To je jednostavno igra između distributera u raznim zemljama da više prodaju na drugim tržištima osim svoga. Smanje cijenu i prodaju veću količinu robe brokerima koji onda dilaju di god stignu....
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2005., 17:13   #10
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
zna se ko je glavni i generalni distributer i zastupnik asusa u hrvatskoj...

M-SAN...i gotovo...

dakle, ako kupuješ asusa, kupuješ u kingu ili u onim firmama koje uzimaju od m-sana...

ja sam svoju ploču kupio u RAJ-u za 1800kn priije malo više od 2 godine...NE DA NEMA PROBLEMA, NEGO NEMA!!!!!
masni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2005., 19:53   #11
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by LorD ClockaN
Ne vjerujem da si Asus dopušta proizvodnju ploča koje ne podliježu njegovim standardima...
Pogledaj to malo realnije: ne postoji idealna proizvodnja i uvijek dolazi do gresaka (ma koliko minorne bile). Kad neki proizvod ne prodje test kvalitete u potpunosti, onda se ona prodaje po nizoj cijeni i s 3-6 mjeseci jamstva, pa cak i bez ikakvog jamstva. Problem je sto neki takve proizvode prodaju po punoj cijeni i kofol daju punu garanciju. Ako je neki veci kvar, zamijenit ce ti plocu (i jos uvijek zaraditi). Ako je nesto "finije" (neobjasnjiva rusenja sistema - tu obicno uskacu s "pa kad nemate legalan OS i software" spikama), onda se mozes zaliti vodovodu ili cak dimnjacarima, nema ti pomoci.

I nije to problem iskljucivo Asusa, niti je problem samo naseg trzista.

Neki proizvodjaci to rijesavaju malo drugacije. Uzmimo npr. Philips i njivovu proizvodnju LCD-a: sve sto prodje u potpunosti njihove testove kvalitete, prodaje se kao Philips. Ono sto ne zadovoljava u potpunosti, prodaje se kao LG (koji je u vlasnistvu Philipsa). Sve ono sto ne prolazi niti standarde LG-a, prodaje se ostalima, i tako imamo Neovo, Belinea i ostale LCD-e.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na