Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2008., 13:12   #1
kolani
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
cpanelX

Trebao bi neku dobru dušu da mi ukratko objasni neke stvari oko ovog poslužitelja, vjerujem da nije teško...al su za k napravili tutorial. Vjerojatno su pretpostavljali da tko se u to upušta da zna već što je mysql,i sve kako funkcionira...itd.
AKO ima neki dobar user guide, bio bi zahvalan.
kolani je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 13:27   #2
kolani
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Sve što bi htio napraviti je dakle stranica sa slikama, uz koje bi bila cijena produkta sa slika. Znači vrlo jednostavno sučelje.
Što bi trebao od navedenih alata koristiti.
Stranicu bi izradio u ms frontpage.
kolani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2008., 14:00   #3
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
Preko cpanela radis malo naprednije stvari, a sam upload sadrzaja napravis preko FTPa. Naravno nakon sto napravis stranicu preko Frontpagea, Dreamweavera, Photoshopa itd...

Mozes uploadati i preko cpanela (file manager/legacy file manager), ali meni osobno nije prirakticki. Radije koristim CoreFTP i sa njime podizem materijal web stranice gore, dakle pripadajucer html dokumente, grafiku itd...

Ako radis samo jednostavnu web stranicu, html i nesto grafike, mysql za baze ti nece niti trebati.

Preko CPanela si mozes urediti i mail accounte ako ces koristiti uopce mail na toj domeni (user@domain.com). Na toj sekciji cpanela mozes provjeravati mail, a i naravno pogledati koji su ti pop/mail serveri za podesavanje maila u nekom klijentu tipa Outlook.

Ne znam...pucaj sa konkretnim stvarima pa cu ti objasniti, ovako sam ti smao u grubo rekao sto, kako i gdje, tek sam dio obuhvatio...
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 01:15   #4
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Citiraj:
Autor kolani Pregled postova
Sve što bi htio napraviti je dakle stranica sa slikama, uz koje bi bila cijena produkta sa slika. Znači vrlo jednostavno sučelje.
Što bi trebao od navedenih alata koristiti.
Stranicu bi izradio u ms frontpage.
Želiš li i mogućnost dodavanja artikala u taj katalog kroz nekakvu administraciju? Ako ti ne trebaju dinamičke stranice, imao bi puno puno manje gradiva za savladati
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 07:48   #5
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
Ako mu to i treba, u roku od odmah preko CPanela i Fantastica instalira Joomlu, a na netu se moze naci prilicno puno templateova koji bi odgovrali njegovim potrebama.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na