Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2010., 12:37   #301
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
M SAN grupa PROFITER
KING ICT HEROJ

Vipnet PROFITER
T-mobile Hrvatska HEROJ
Iskon Internet PRAVEDNIK

vjerujem da je algoritam za kreiranje imiđa firme radio overtime... čak i preko noći
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 12:50   #302
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
koji proljev, hebali ih prosjeci, neka stave plaće po zanimanjima.

jer u t-mobile-u jedan manager na vecoj poziciji ima po 80-90000kn, a šljaker u uredu ima 3500-4000

da ne kazem u ovim informatičkim firmicama, gdje serviseri i prodavači imaju u prosjeku od 2500 do 3500 plaću...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 13:18   #303
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Ma nije to samo kod nas. IT nije ono što je bio. U USA najbolje plaćeni poslovi vezani su za kemijsku, farmaceutsku i naftnu industriju.
Naravno, samo što opet kao i svugdje drugdje, zavisi kakvu imaš poziciju - ako radiš u istraživanju ili imaš nekakvu menadžersku funkciju - plaća je odlična, a ako si tehničar ili šljaker u proizvodnji, plaća je osrednja.
Iako, ako radiš u istraživanju, svakako moraš biti vrhunska klasa i uložiti puno truda i muke da bi se dočepao takvog položaja (kao i drugdje ofc).
Ako si tehničar ili šljaker, plaća nije neka velika sreća.
Prosjeci nisu mjerodavni generalno gledajući, treba gledati prosjek unutar firme/grane po struci/poslu radnika.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 13:46   #304
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Cek, cek malo..to su place sa zavrsenim fakultetom??Pa HV, tj HRM sa srednjom skolom i cinom razvodnika ljudi imaju placu od cca 10,000.00 krznatih zivotinjica.Barem mi tako prica jedan poznanik...a siguran sam da me ne laze jer vidim kako zivi.
Nema vise od 5500-6000kn siguran sam, bolje sam informiran od tebe
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 13:53   #305
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,634
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Naravno, samo što opet kao i svugdje drugdje, zavisi kakvu imaš poziciju - ako radiš u istraživanju ili imaš nekakvu menadžersku funkciju - plaća je odlična, a ako si tehničar ili šljaker u proizvodnji, plaća je osrednja.
Iako, ako radiš u istraživanju, svakako moraš biti vrhunska klasa i uložiti puno truda i muke da bi se dočepao takvog položaja (kao i drugdje ofc).
Ako si tehničar ili šljaker, plaća nije neka velika sreća.
Prosjeci nisu mjerodavni generalno gledajući, treba gledati prosjek unutar firme/grane po struci/poslu radnika.
Vjerujem da si se zaposlio u struci pa bih ti želio postaviti par pitanja:

Da li se smije znati gdje ti radiš i kakva ti je plaća? Koja pozicija? Koliko dugo ti je trebalo da nađeš posao? Kakva je potražnja za kemičarima?

Namjeravam upisat kemiju na PMFu ili kemijsko inžinjerstvo, možda čak i farmaciju pa me zanima
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 14:05   #306
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Da li se smije znati gdje ti radiš i kakva ti je plaća?

Namjeravam upisat kemiju na PMFu ili kemijsko inžinjerstvo, možda čak i farmaciju pa me zanima
oho, budući kolega!
Ja sam student na kemijskom inženjerstvu i naravno, još nisam redovno zaposlen pa mogu prenijeti samo ono što znam ili sam čuo o budućoj struci.
Što se tiče plaća, plaće tehničara kreću se oko 4000-5000 kn u Hrvatskoj, ako radiš u laboratoriju kao inženjer možeš računati na 10 000 kuna, i više.
Sve zavisi o profilu tvrtke u kojoj radiš i što radiš, tako da je dosta nezahvalno govoriti o tome
O poslovima: Link

Ako te još nešto zanima, pitaj tu ili na PM
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 18:01   #307
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Gx25 Pregled postova
Nema vise od 5500-6000kn siguran sam, bolje sam informiran od tebe
placaje je tolika, ali koliko sam mu vidio na odresku od place ima jos neke dodatke,za posebene uvjete rada (mislim da je u pitanji smjenski rad i neki dodatak za zracenje jer radi na radaru ), pa na to jos odvojeni zivot i putne troskove.Tako da sve ukunpo dodje 10.000,00 kuna
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 10:02   #308
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,758
Molio bih za misljenje: da li ima smisla upisivati tecajeve i ganjati certifikate sa ciscove i/ili microsoftove akademije uz titulu dobivenu nakon zavrsene vise skole bacc.ing.tech.inf?
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 10:09   #309
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
ak te to zanima upisi. poslodavcu pokazuje tvoje podrucje interesa. a ak to zelis upisat sam da imas onda radje tih 6-7kkn potrosi negdje drugdje
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 10:33   #310
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Molio bih za misljenje: da li ima smisla upisivati tecajeve i ganjati certifikate sa ciscove i/ili microsoftove akademije uz titulu dobivenu nakon zavrsene vise skole bacc.ing.tech.inf?
Naravno da ima smisla. Svako dodatno obrazovanje dobro dođe kod zapošljavanje jer ti daje prednostt.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 11:15   #311
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,758
Radi se o tome sto 'stručni/a prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) inženjer/inženjerka informacijske tehnologije', iliti skraceno bacc. ing. techn. inf. podrazumijeva ovo:

Poslovi održavanja računalnih sustava:

* izrada optimalnih konfiguracija osobnih računala za različite poslove
* odabir i konfiguriranje programske potpore prema zahtjevima poslovnog procesa
* podrška projektiranju i izradi programske podrške
* održavanje baza podataka
* konfiguriranje i održavanje računalnih mreža
* konfiguriranje i održavanje operacijskih sustava
* nadzor nad sigurnosti računalnog sustava i podataka (zaštita od neovlaštenog pristupa, planiranje izrade sigurnosnih kopija podataka)
* konfiguriranje i održavanje računala za nadzor i upravljanje industrijskim, energetskim i drugim procesima

Poslovi podrške korisnicima:

* obuka korisnika za rad na računalu i uporabu različitih aplikacija
* postavljanje i konfiguriranje operacijskog sustava i aplikacija na računalima korisnika


Titula ing. je ipak malo jaca od bilo kojeg tecaja ili certifikata, pa razmisljam da li je svrsishodno ici dalje ulagati u certifikate microsofta ili cisca nakon svega ovoga.
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 11:20   #312
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Ceritfikati MS/CISCO ti daju specifično znanje koje nećeš dobiti na faxu. Ovo ne govorim iz vlastitog iskustva nego prenosim riječi prijatelja koji je završio FER i sada je otišao na CISCO.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 11:38   #313
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Radi se o tome sto 'stručni/a prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) inženjer/inženjerka informacijske tehnologije', iliti skraceno bacc. ing. techn. inf. podrazumijeva ovo:

Poslovi održavanja računalnih sustava:

* izrada optimalnih konfiguracija osobnih računala za različite poslove
* odabir i konfiguriranje programske potpore prema zahtjevima poslovnog procesa
* podrška projektiranju i izradi programske podrške
* održavanje baza podataka
* konfiguriranje i održavanje računalnih mreža
* konfiguriranje i održavanje operacijskih sustava
* nadzor nad sigurnosti računalnog sustava i podataka (zaštita od neovlaštenog pristupa, planiranje izrade sigurnosnih kopija podataka)
* konfiguriranje i održavanje računala za nadzor i upravljanje industrijskim, energetskim i drugim procesima

Poslovi podrške korisnicima:

* obuka korisnika za rad na računalu i uporabu različitih aplikacija
* postavljanje i konfiguriranje operacijskog sustava i aplikacija na računalima korisnika


Titula ing. je ipak malo jaca od bilo kojeg tecaja ili certifikata, pa razmisljam da li je svrsishodno ici dalje ulagati u certifikate microsofta ili cisca nakon svega ovoga.
Titula nazivno je jača, ali cjelokupan gornji opis mi apsolutno ništa ne znači. To što je sve navedeno je apsolutno smiješno, u praksi je potpuno nedefinirano i (skoro pa) neupotrebljivo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 12:01   #314
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ceritfikati MS/CISCO ti daju specifično znanje koje nećeš dobiti na faxu. Ovo ne govorim iz vlastitog iskustva nego prenosim riječi prijatelja koji je završio FER i sada je otišao na CISCO.
Kako koji fax. ja sam na TVZu pa smo u jednom predmetu cak i konfigurirali CISCO routere. Nismo ih imali fizicki nego smo to radili u BOSON-u (software za kreiranje mreza), ali je bio CLI od CISCA.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 12:09   #315
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Da pogodim jedan semestar si to radio? CCNA traje sedam mjeseci tako da nije za usporedbu. No sve je na tebi. Ako želiš dodatna znanja upiši, ako ne želiš nemoj upisati. Vrlo jednostavno.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 12:49   #316
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,758
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Titula nazivno je jača, ali cjelokupan gornji opis mi apsolutno ništa ne znači. To što je sve navedeno je apsolutno smiješno, u praksi je potpuno nedefinirano i (skoro pa) neupotrebljivo.
Ajde molim te malo pojasni svoj odgovor. Sto je tu neupotrebljivo?

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Da pogodim jedan semestar si to radio? CCNA traje sedam mjeseci tako da nije za usporedbu. No sve je na tebi. Ako želiš dodatna znanja upiši, ako ne želiš nemoj upisati. Vrlo jednostavno.
Ok, za cisco mi je razumljivo ici na dodatno obrazovanje jer se ipak radi o njihovoj tehnologiji koja se iskljucivo radi na njihovoj akademiji.

Ako neki faks i ima nesto njihovo u programu onda je to kao sto je kolega rekao vise da se spomene, ne radi se na njihovoj opremi itd., i naravno da se ne moze usporediti sa gotovo cijelom skolskom god rada na akademiji.

Dobro, sto je sa MS-om i njihovim certifikatima? Koliko se bas certifikat cijeni kod poslodavaca? Svi smo culi hrpu prica o ekipi koja ima certifikate a misli da je dvdrom drzac za kavu, tako da ono...
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 12:53   #317
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Da pogodim jedan semestar si to radio? CCNA traje sedam mjeseci tako da nije za usporedbu. No sve je na tebi. Ako želiš dodatna znanja upiši, ako ne želiš nemoj upisati. Vrlo jednostavno.
Vise se ne sjecam , al znam da smo radili isto sto se i radi na CCNA u prvom dijelu (Network Fundamentals).

Ti za svaki certifikat od CISCO-a mozes kupiti knjigu u algoritmu koja dodje oko 1500kn i uciti doma na packet tracer-u i ici polagati certifikat, jedino sta neces raditi na zivoj opremi.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 12:53   #318
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Ajde molim te malo pojasni svoj odgovor. Sto je tu neupotrebljivo?
Potpuno sve.

Ovakav opis točaka što si dao ne daje apsolutno nikakvu informaciju o konkretnom znanju. Da ne govorim o bizarnim glupostima od "izrada optimalnih konfiguracija osobnih računala za različite poslove" preko "konfiguriranje i održavanje računalnih mreža" do "nadzor nad sigurnosti računalnog sustava i podataka (zaštita od neovlaštenog pristupa, planiranje izrade sigurnosnih kopija podataka)".

Prestrašno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 13:15   #319
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Titula nazivno je jača, ali cjelokupan gornji opis mi apsolutno ništa ne znači. To što je sve navedeno je apsolutno smiješno, u praksi je potpuno nedefinirano i (skoro pa) neupotrebljivo.
ma to je samo opis studija (vjerojatno c/p sa stranice od faksa), a na malo kojem faksu se nauci nesto radit.. evo ja sam jucer isto postao bakalar, pa neznam stvarno sto bih ja s tim mogao radit, osim davat instrukcije. ono sto ces radit, ces naucit tek kad to pocnes stvarno i radit.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 13:19   #320
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,758
@Iggy - znaci, primjerice, znati osmisliti i osposobiti mrezu u nekoj firmi od recimo 50tak radnih stanica je tebi neupotrebljivo?
Znati preporuciti optimalne kanfiguracije za obavljanje određenog posla je bezveze, a prestrasno je znati upravljati svom tom mreznom opremom i napraviti zastitu + recimo nekakav server gdje ce se spremati backup?

@rodney - da, napravio sam c/p sa stranice od faksa, to su sluzbeni hrvatski nazivi, slazem se da zvuci pomalo pompozno i preseravajuce ali tako je kako je, bitno je znanje iza toga
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 13:28   #321
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
ma to je samo opis studija (vjerojatno c/p sa stranice od faksa), a na malo kojem faksu se nauci nesto radit.. evo ja sam jucer isto postao bakalar, pa neznam stvarno sto bih ja s tim mogao radit, osim davat instrukcije. ono sto ces radit, ces naucit tek kad to pocnes stvarno i radit.
Znam, to je ono tragično, zato se i tako "nisko" u mnogim okruženjima gledaju VSS diplome jer ima "nazivno teoretsko" znanje (i to poprilično široko), a s druge strane je to poprilično neupotrebljivo u praksi jer, ako se i radi o praćenju nekih industrijskih certifikata (npr. Cisco) u većini ozbiljnih okruženja neće biti prihvaćeno kao dovoljno dobro (da ne govorim što se zbiva ako firma ima HP, Nortel, Juniper itd.).

Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
@Iggy - znaci, primjerice, znati osmisliti i osposobiti mrezu u nekoj firmi od recimo 50tak radnih stanica je tebi neupotrebljivo?
Da, to nije neko posebno znanje.

Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Znati preporuciti optimalne kanfiguracije za obavljanje određenog posla je bezveze, a prestrasno je znati upravljati svom tom mreznom opremom i napraviti zastitu + recimo nekakav server gdje ce se spremati backup?
Od nekog s "onakvim" znanjem se ni u jednom ozbiljnom sustavu ne očekuje da radi sve to, dapače, ako poznaje donekle sve to a ne poznaje ništa dovoljno detaljno ima status najobičnijeg rukija koji još ima puno škole ispred sebe.

Svaki od navedenih poslova traži bar jednog cijelog čovjeka, veći dio stvari dva pa naviše, a miks svega može samo tražiti firmica od par ljudi + loš šef.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 13:37   #322
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Dobro, sto je sa MS-om i njihovim certifikatima? Koliko se bas certifikat cijeni kod poslodavaca?
Ako ideš tražiti posao kod Đure koji se voli rukovati "po lički" čisto sumnjam da će cijeniti/znati kaj je to MCSA/MCSE itd..

No dosta ajmo reći "renomiranih" poslodavaca zna o čemu se radi i cijene znanje.

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Vise se ne sjecam


Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
jedino sta neces raditi na zivoj opremi.
Nekako bi rekao da je ovo malo veći nedostatak. Ne znam postoje li simulatori na kojima možeš odrađivati konfiguriranje routera?

@iggy...gledaš sa svoje pozicije. Trebaš se spustiti kojih 10-20.g isustva/znanja dolje.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 13:42   #323
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,758
Da, to su ugl dosta siroki pojmovi.

No dobro, nitko ti zapravo ne daje garanciju da ces sa faksa izaci kao ekspert za sve to, to naravno nije moguce, shvacam da si teski rookie sa papirom u ruci bez prakse i stvarnog rada... vidjeh situaciju-dvije pa znam.
Netko je u sigu tu na forumu imao nesto u stilu: diploma ti je samo potvrda da razumijes o cemu dva eksperta zapravo razgovaraju.

Ono sto je mene zanimalo je da li bi bilo dobro nakon sve ove teorije prikupiti i jos pokoji certifikat, tipa MCSA/MCSE ili nesto tako od ms-a, ili bi oni pored ovoga ing. bili nebitni.
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 13:46   #324
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Kao bacc. ing. nisi ing. u starom smislu i mnogi poslodavci ne znaju kako to vrednovati, je li to nešto kao završena viša ili...
Certifikat nije loša stvar, može ti pomoći pri zaposlenju, ako imaš love za to i ako te to zbilja zanima.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 13:53   #325
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova

Nekako bi rekao da je ovo malo veći nedostatak. Ne znam postoje li simulatori na kojima možeš odrađivati konfiguriranje routera?
packet tracer ima sve CISCO routere i sve se da lijepo iskonfigurirati isto ko i na zivoj opremi

jedan video sta se sve moze sa njime

Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Ono sto je mene zanimalo je da li bi bilo dobro nakon sve ove teorije prikupiti i jos pokoji certifikat, tipa MCSA/MCSE ili nesto tako od ms-a, ili bi oni pored ovoga ing. bili nebitni.
vec ti je hamm rekao par postova prije. da ti svi certifikati daju znanje koje nisi pokupio na faxu jer na faxu ucis o svemu po malo, a ovo ucis bas nesto konkretno i odredjeno.

ak te zanima sys administracija onda ces ici na MCSA, ak te zanimaju mreze, konfiguriranje istih i troubleshoting onda ces ici na CISCO.

i naravno da kada to zavrsis imas ponovo nadogradnju tih certifikata sa kojima se jos vise mozes specijalizirati za neko podrucje.

DA se vratimo on topic.

U kojim firmama placaju te sve silne certifikate i kada se polozi neki od njih dali se sugladno i znanju i utrosenome trudu to vidi i na placi?
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 13:56   #326
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
@iggy...gledaš sa svoje pozicije. Trebaš se spustiti kojih 10-20.g isustva/znanja dolje.
To geldam iz pozicije profesionalca / voditelja / nekoga tko povremeno odlučuje o zapošljavanju.
I borim se s tim problemima.
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
No dobro, nitko ti zapravo ne daje garanciju da ces sa faksa izaci kao ekspert za sve to, to naravno nije moguce, shvacam da si teski rookie sa papirom u ruci bez prakse i stvarnog rada... vidjeh situaciju-dvije pa znam.
Netko je u sigu tu na forumu imao nesto u stilu: diploma ti je samo potvrda da razumijes o cemu dva eksperta zapravo razgovaraju.
Možda ako razgovaraju o nekim osnovama.
Diploma mi je, osobno, samo potvrda da si dovoljno uporan, želiš učiti, imaš neka bazna znanja i slično. Znači, ne da znaš kako dizajnirati (ili čak konfigurirati), primjerice, neki backup sustav već da bar znaš razliku između RAID-a, backupa i arhive.
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Ono sto je mene zanimalo je da li bi bilo dobro nakon sve ove teorije prikupiti i jos pokoji certifikat, tipa MCSA/MCSE ili nesto tako od ms-a, ili bi oni pored ovoga ing. bili nebitni.
Moje osobno mišljenje, itekako. Još osobnije, nemoj se bazirati isključivo na "standardnim" CCxx i MCxx certifikatima, certifikata ima milijun, ali su ovi najpoznatiji. Recimo, nešto o linuxu, pa VCP, itd...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 14:00   #327
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
DA se vratimo on topic.

U kojim firmama placaju te sve silne certifikate i kada se polozi neki od njih dali se sugladno i znanju i utrosenome trudu to vidi i na placi?
Sve "ozbiljne" firme šalju ljude i plaćaju im, problem je današnje tržište rada koje je malo "zakompliciralo" stanje.
Mesi su firme do sada plaćale raznih školovanja u iznosu koji je adekvatan poprilično velikom stanu u Zagrebu.
I da, često se vidi i na plaći, nisu blesave uložiti u nekog tko će im odlepršati...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 14:44   #328
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,758
Ugl, Iggy, Hamm i ostali, koristan mali razgovor, hvala na odgovorima
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 23:44   #329
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 884
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
packet tracer ima sve CISCO routere i sve se da lijepo iskonfigurirati isto ko i na zivoj opremi
Packet Tracer je dobar program za pocetnike, ali nazalost ogranicen sto se tice odredjenih komandi pa za malo naprednije korisnike preporucujem Dynamips/Dynagen i neki Cisco IOS image, npr. od Cisco 7200 serije. Ne moze zamijeniti pravi router, ali sto se emulacije routera tice bolji je od Packet Tracera.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2010., 14:09   #330
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor jopcx Pregled postova
bacc. je isto što i prije 4 godine visokog obrazovanja, tj. isto što i prije diploma, a ako nastaviš studij poslije bacc. onda si magistar.
nije tocno. trebas razlikovat magistra struke i magistra znanosti...
tj. 5 godina po bolonji ti je isto sto i stara diploma.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na