Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2004., 11:12   #1
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Ima tko Hercules Prophetview 920 Pro DVI?

Ima tko gore navedeni monitor? Htio bi cut misljenja od ljudi koji ga imaju prije nego potrosim 500 eura

Cito sam reviewe i cini mi se da je monitor zbilja dobar izbor i postena zamijena na CRT, no vise cijenim misljenje nekog tko s takvim monitorom radi svaki dan, nego nekoga tko ga ima na stolu 2 sata dok ne zavrsi clanak
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2004., 19:49   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Jedino kaj ti mogu preporuciti (iz vlastitog iskustva) je Philips P serija LCDa. (P kao profesional). Boje su pune i realne, kontrast odlican (ne prejak kak to biva kod LCDa).

Od vulgaris LCDa ti preporucam samo Philipsa i Samsunga, i bolje modele od LGa (zato kaj su to zapravo Philipsi).

O Eizo-u sam cuo sve najbolje, ali samo cuo.

Hercules ne radi svoje matrice za LCDe, pa tko zna od koga uopce i nabavljaju.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2004., 21:00   #3
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Pajo, ak vec uzimas dobar LCD monitor uzmi Eizo Flexscan L557. Malo je ružan, ali LCD sa boljom slikom teško da ćeš nać.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2004., 21:05   #4
admin
Administrator
 
admin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: PC Ekspert
Postovi: 0
Ma gledo sam te Eizo monitore, to je sve kenjara od 25-40ms response time-a. A i ne vrijedi te novce.

Za Philips, prije ovog nisam jos nista pozitivnog cuo.

Samsung sam vidio, i od tog bjezim. Monitori su im ko i ostatak njihove elektronike, jeftini, vrijede te novce, al za nekog zahtjevnijeg korisnika su uzas. Na nijednom njihovom monitoru se nemres igrat, osim ak se ne najedes ludih gljiva prije pa ne primjecujes kakak ghosting ima

Dvoumim se izmedju Prophetview-a 920 pro i Imagequesta Q17. I nekak mi se Prophetview cini bolji. Nema razne kerefeke ko Q17, tipa USB hub ili zvucnici - nist od toga mi netreba, imaju isti ekran (HyDis) koji slovi za najbolji, a isto kostaju. Tak da racunam da su ipak vise vremena posvetili elektronici i kvaliteti nego bogatstvu paketa.

Treba mi monitor za svakodnevnu potrebu. Dakle nije mi dost ostra i bistra slika sa predivnim bojama, moram moc gledat DVD na tom monitoru i koji put se igrat. GTA3 i slicne igre su odlicna razbribriga bez koje ja vise nemogu
admin je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2004., 21:23   #5
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Kraj mene u BUG-u stoji doticni Eizov model i mogu ti rec da je doticni monitor najbolje od svega kaj sam ja tam vidio u ovih par mjeseci (a vidio sam puno).

Kaj se tice philipsa, bila su u tu neka tri komada - izgledaju fenomenalno, ali im je slika za kurac.

Eto bas sad gledam nekakav CTX sa web kamerom kraj ovog Eiza i opet izgleda ko govno. Jesi ti siguran da is vidio istog Eiza??
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2004., 22:53   #6
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Dodao bih samo da Philips nema toleranciju na mrtve pixele. Ako je i jedan mrtvi pixel sam LCD se moze zamijeniti/dati na servis unutar jamstvenog roka.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2004., 10:01   #7
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Trash
Dodao bih samo da Philips nema toleranciju na mrtve pixele. Ako je i jedan mrtvi pixel sam LCD se moze zamijeniti/dati na servis unutar jamstvenog roka.
To im je svakako dobar adut.
Na poslu imamo dva Philips LCDa: S i P serije. Ovaj S je normalan LCD, nista posebno. Onaj serije P je nesto genijalno, neusporedivo bolji od S serije i svih onih LCD monitora koje mozemo vidjeti posvuda.
Ne kazem ovo da bih nekoga reklamirao, vec samo napominjem da Philips ima dvije razlicite serije LCDa, a svi znamo samo za S.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na