Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2003., 14:59   #1
dove_g
Premium
 
dove_g's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Usa
Postovi: 104
Crkla Abit KT7A Raid idem na Intel, koji?

Posto mi jucer crkla Abit KT7A Raid ploca, zezao me kom vec dobrih dva tjedna i stalno sam odlagao da dam na servis racunalo /(gasio se u radu, pa se nije htio upalit, pa istekavat iz struje zastekat pa se pali itd, brijem da su kondenzatori), sad posto smatram da je crkla (prvi kontakt iz servisa :-), a i dosta mi AMD-a i grijanja, molio bih dobru preporuku stovanih PC ekspertasa da me savjetuju:

1. maticna ploca mora biti stabilna i dobra (sa dobrim kondenzatorima :-)
2. dakle mora na nju ici Intel P4
3. ne smije imati nikakve dodatne ventilatore (buke mi dosta)
4. nikakvi dodatne pizdarije u setupu windowsa (recimo ko naprimjer Via4in1 itd...).

Hvala na preporukama za maticnu plocu, nemam ni jednu ISA karticu pa su 5xPCI dovoljni + AGP.

Sadasnja konfiguracija:
- G550 Matrox
- 40MB IBM
- 512MB Infinion SDRAM
- Egosys WaveTerminal 24/96
- itd...

P.S.
E znam da je glupo mozda pitat ali sto je sa Albatronom, naime cuo sam da je dobra i povoljna ploca, da nije srot posto ime ne govori puno? Jer sad vidim da zvucna imena ne znace ama bas sve ;-)
dove_g je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2003., 15:06   #2
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
albatron je nastal tak da je ekipa iz labosa gigabyte-a jednog dana popizdila i rekla: ma ko ih je..,sam nas nekaj kara..u,a mi im delamo profit,kaj smo tak bedasti da ne bi znali i sami prodavat?
i presli su decki vu drugo dvoriste i poceli prvo sa kopijama postojecih gb ploca,a sad vec cimaju i svoje zdelanke! topla preporuka za kupnju,jer im je omjer izmedju placenog i dobivenog dobar!!
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.06.2003., 15:46   #3
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
najveće pitanje - koliko novaca si spreman dati za matičnu?
albatron - mogu se naći i bolji proizvođači - al ako si kratak s budžetom - dobar odabir
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2003., 15:54   #4
dove_g
Premium
 
dove_g's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Usa
Postovi: 104
Pa kad sam kupovao Abit nisam štedio, pa neću ni sada, ali Abit definitivno neću.

Ne treba mi raid, treba mi ono kaj sam naveo, dobra, stabilna, da nema problema kad ima puno PCI kartica, da nema ventilator (da mi ne zuji ko zujalica) itd...

Moze bilo koja dobra preporuka MSI, QDI; Soltek, Gigabyte, Asus, bilo što da je dobro.
dove_g je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2003., 16:58   #5
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Od tih koje si naveo: MSI, ASUS, gigabyte
A za koji procesor?
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2003., 20:11   #6
Stipe
Head Of The Radio
 
Stipe's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 672
MSI 865P NEO-L ili GIGABYTE 8IPE1000MK to je i865PE čipset(800FSB) koštaju cca 820kn onak po ugledu bi trebale biti stabilne ja ih nisam probo al šta ćeš ak imaš više novaca onda definitivno ASUS P4P800 mašinetina od ploče cca 1100kn.
Stipe je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2003., 13:02   #7
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Crkla Abit KT7A Raid idem na Intel, koji?

Citiraj:
Originally posted by dove_g
Posto mi jucer crkla Abit KT7A Raid ploca, zezao me kom vec dobrih dva tjedna i stalno sam odlagao da dam na servis racunalo /(gasio se u radu, pa se nije htio upalit, pa istekavat iz struje zastekat pa se pali itd, brijem da su kondenzatori), sad posto smatram da je crkla (prvi kontakt iz servisa :-), a i dosta mi AMD-a i grijanja, molio bih dobru preporuku stovanih PC ekspertasa da me savjetuju:

1. maticna ploca mora biti stabilna i dobra (sa dobrim kondenzatorima :-)
2. dakle mora na nju ici Intel P4
3. ne smije imati nikakve dodatne ventilatore (buke mi dosta)
4. nikakvi dodatne pizdarije u setupu windowsa (recimo ko naprimjer Via4in1 itd...).

Hvala na preporukama za maticnu plocu, nemam ni jednu ISA karticu pa su 5xPCI dovoljni + AGP.

Sadasnja konfiguracija:
- G550 Matrox
- 40MB IBM
- 512MB Infinion SDRAM
- Egosys WaveTerminal 24/96
- itd...

P.S.
E znam da je glupo mozda pitat ali sto je sa Albatronom, naime cuo sam da je dobra i povoljna ploca, da nije srot posto ime ne govori puno? Jer sad vidim da zvucna imena ne znace ama bas sve ;-)
E sad, ono sto si napomenuo pod 4., nes se toga rijesiti niti na P4. Naime, tu imas posebno drivere za chipset, pa jos i drivere za IDE kontroler.

Ako bi presao na P4, a vidim da imas SDRAM, imas li ideju koristiti SDRAM na novoj ploci, ili ces mjenjati memoriju?
Takodjer, ako nemas napajanje s dodatnim 12V prikljuckom (ATX 2.03), tada ces morati i mijenjati napajanje.

Iako bi ti sada najradije svo ovdje preporucili i865/i875 maticnjak, mozda ti to uopce ne treba.

Ako ne pucas na novo-novo, ja ti mogu ponuditi svoju plocu iz siga (AOpen AX4B Pro-533, i845E chipset, AGP, 6x PCI, LAN i zvuk o/b) i 2x 256MB PC266 (ne ovaj Corsaire iz siga) za 1000kn.
Iako ces morati prodati svoj SDRAM, ipak ces dobiti za njega nekoliko stotina kuna.
Inace, doticna ploca bila je i kod nas na testu:
http://www.pcekspert.com/articles/87-1.html
Stabilnost nikada nije bila upitna kod ove ploce.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2003., 13:10   #8
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by Stipo
MSI 865P NEO-L ili GIGABYTE 8IPE1000MK to je i865PE čipset(800FSB) koštaju cca 820kn onak po ugledu bi trebale biti stabilne ja ih nisam probo al šta ćeš ak imaš više novaca onda definitivno ASUS P4P800 mašinetina od ploče cca 1100kn.
MSI ploca koju si naveo mislim da nije 865PE bazirana nego 865P (nije podrzan FSB od 800). Inace, MSI 865PE Neo2 koju smo isprobali (za Springdale roundup) je odlicna ukoliko neces ocat ni mhz... ako zelis OC, to je najvece smece od ploce...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2003., 13:13   #9
Stipe
Head Of The Radio
 
Stipe's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 672
Citiraj:
Originally posted by ozren
MSI ploca koju si naveo mislim da nije 865PE bazirana nego 865P (nije podrzan FSB od 800). Inace, MSI 865PE Neo2 koju smo isprobali (za Springdale roundup) je odlicna ukoliko neces ocat ni mhz... ako zelis OC, to je najvece smece od ploce...
Moja isprika.Preporuka je ASUS P4P800 tj I865PE(iako je bilo nekakvih gluposti da varaju s PATom)
Stipe je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2003., 14:31   #10
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Nije da varaju nego su uspjeli osposobiti PAT na 865 chipsetu, tako da dobiješ marginalno slabije rezultatr od 600tinjak kuna skuplje 875 ploče
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2003., 15:31   #11
Stipe
Head Of The Radio
 
Stipe's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 672
Ne,neto već da su recenzentima dali 865 sa ugrađenim PATom a raji bez
Stipe je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2003., 16:08   #12
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Pa eto ja prodajem neku konfu pa ako očeš možemo pazarit.doduše nije 865 neh 845 ali ide čistem dobro
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2003., 18:20   #13
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
Citiraj:
Originally posted by Stipo
Ne,neto već da su recenzentima dali 865 sa ugrađenim PATom a raji bez
ali su to odmah rijeslili novim biosom 1007
__________________
xxx
Lignja je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2003., 16:08   #14
dove_g
Premium
 
dove_g's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Usa
Postovi: 104
Ploca ipak nije rikla.
Promijenjenji svi isuseni kondenzatori na njoj, nisat. Nakon promjene sa iste ploce BIOS (chip) ploca proradila.

I sad opet ista stvar, masina radi ali samo odjednom crkne i ne zeli se upalit. Nakon nekog vremena opet radi, ali samo nakratko po 30-60 min.

Sto bi moglo biti, naime inace zamijenio sam i sa novim napajanjem, a izgleda nije ni to?!!!

Sto napraviti, da spasim komp?

Hvala.

Mozda neki test software cijelog hardware, ima li takvo sto da mi moze rec gdje bi mogao lezat problem u hardware-u? Imam WinXP SP1.

Hvala.
dove_g je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2003., 16:45   #15
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
to zvuci ko da se nesto previse grije (radi pa se ugasi i neko vrijeme nepali dok se to nesto neohladi).probaj ga pustit da rai pa kad se sam ugasi prst-testom isprobat jel nesto uzareno
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2003., 19:36   #16
dove_g
Premium
 
dove_g's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Usa
Postovi: 104
Citiraj:
Originally posted by greg SE
to zvuci ko da se nesto previse grije (radi pa se ugasi i neko vrijeme nepali dok se to nesto neohladi).probaj ga pustit da rai pa kad se sam ugasi prst-testom isprobat jel nesto uzareno
Moguce, dosta mi je vise AMD-a i zagrijavanja. Uzeo AMD pristedio pri kupnji procesora a onda kupio vent za 80Kn, pa poslije jos jedan za 300-400 Kn, ne mogu se sjetiti. I gdje sam usetio, izgleda nigdje :-) Sad imam neku Alphu i procesor mi je sa slabim radom (surfanje i tako sitne stvari vec na 53°C (jel to puno), ja mislim da je, kuciste je sad 42°C. Istina da je vruce ali dosta visoke temperature.

Opet za sada sve OK radi, ma nemam pojma sta je moguce stvarno da je sada sve OK, samo se nesto pregrijava.
dove_g je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na