ASUS P4P800 Deluxe

Datum objave 04.06.2003 - Ozren Žagmešter

ASUS P4P800 Deluxe

ASUS P4P800 Deluxe

Firing Squad je isprobao ASUS P4P800 Deluxe ploču za koju je iako na bazi Springdale chipseta ASUS tvrdio da podržava PAT (dotični press je maknut s ASUS stranica). Mi i u to ne sumnjamo. Zašto? Po najnovijim informacijama PAT uopće nije neka posebna tehnologija nego jednostavo kvaliteta silikona određuje da li neki chipset može raditi s agresivnijim (PAT) postavkama ili ne. Tako se PAT na P4P800 zove MAM, da se valjda ne zamjere Intelu. U svakom slučaju jedna opaka ploča koje se moramo dokopati za naš Springdale round-up!

Više... Vaš Komentar Top
Intel Pentium 3.20GHz izlazi krajem mjeseca

Datum objave 03.06.2003

Intel Pentium 3.20GHz izlazi krajem mjeseca

Intel već dulje vrijeme stoji na brzini 3.06GHz i iako još nema praktične potrebe za višim brzinama, oni su odlučili podići
granicu prije najavljenog roka. Njihov Pentium 4 3.20GHz bi se trebao
pojaviti već krajem Lipnja, točnije 23.6.2003. a ne, kako je
najavljivano, krajem trećeg kvartala ove godine. Zašto bi oni željeli
rušiti cijenu P4 na 3.06GHz ? Jednostavno zato što je prema planovima
Prescott 3.40GHz trebao izaći tek sljedeće godine, što se podudara s masovnim
dolaskom Athlona 64 zbog čega će Intel morati spustit cijene svojih
procesora. Dok s ovakvim rokovima Prescott s taktom od 3.40GHz izlazi već
krajem ove godine, te bi mu trebalo ostati nekoliko mjeseci lagane
prodaje. Cijena obaju procesora u vrijeme njihovog izlaska biti će oko 5000kn.

Više... Vaš Komentar Top
DFI Lan Party KT400a Motherboard

Datum objave 02.06.2003

DFI Lan Party KT400a Motherboard

DFI u svojoj “Lan Party” ponudi ima ploče s 3 različita chipseta. To su VIA KT400A, NForce2 i Intel875. Tech
Lounge u ovoj recenziji pokriva KT400a. U poslijednje vrijeme proizvođači su i sami
krenuli u modding svojih proizvoda, kako kućišta, tako i ploča i
ostalog hardveraja. DFI nimalo ne zaostaje, štoviše oni uvode
zanimljive novitete. Tako s ovom pločom dolazi FrontX koji omogućava
ukopčavanje I/O uređaja s prednje strane računala, te PC Transpo –
torba za nošenje PC-a i uređaja potrebnih za rad na njemu poput miša
i tipkovnice. Uz ploču dolaze i razni kablovi – rounded naravno, te
mnogi drugi korisni dodaci koji odlično izgledaju u bilo kojem dobro
moddanom kućištu. Sama ploča je odlična, a naziv Lan Party potvrđuju
i njena 2 onboard ethernet kontrolera. Više saznajte u ovoj više nego
opširnoj recenziji.

Više... Vaš Komentar Top
Zalman ZM-MFC1 Fan Controller

Datum objave 01.06.2003

Zalman ZM-MFC1 Fan Controller

Bacite oko na nešto na što će svi sliniti (ili barem skoro svi), a malobrojni će si to i priuštiti. Riječ je o modulu koji se postavlja u 5.25″ otvor, a služi za kontrolu okretaja ventilatora u kućištu. Tu su i (neizbježne) plave LED-ice.

Više... Vaš Komentar Top
ATi Radeon 9800 Pro 256MB

Datum objave 01.06.2003

ATi Radeon 9800 Pro 256MB

Iako su za sada rijetkost, te pripadaju samo ozbiljnim primjenama, grafičke kartice s 256MB polako se približavaju i masama. Istina, ne cijenom, već mogučnošću da se tolika količina memorije i može (smisleno) iskoristiti. Pročitajte kako se pokazala Radeon9800 Pro zvijerka s tolikom količinom memorije.

Više... Vaš Komentar Top
Windows 2000 SP4

Datum objave 01.06.2003

Windows 2000 SP4

Holdjorhorsis, nije još izašao, ali je najavljeno da će od 18.06.2003. biti dostupan za download s Microsoftovih stranica. Osobno, jedva čekam, jer sam jedan od “onih” koji nisu prešli na XP, već se i dalje drže Windows 2000 Pro OS-a.

Više... Vaš Komentar Top
Epox 4PCA3+

Datum objave 31.05.2003

Epox 4PCA3+

Ova Epoxica bazirana je na i875P chipsetu i predstavlja trenutni vrh Epoxove ponude za Pentium4 procesore. Od konkurencije ju razlikuje i integrirani “HighPoint HPT374″ kontroler, te na taj način nudi dodatna 4 IDE kanala i RAID mogučnosti na njima. Ili baš i ne vjeruju da će se SATA diskovi početi masovno prodavati tako skoro, ili se moraju riješiti “HighPoint HPT374″ kontrolera s lagera.

Više... Vaš Komentar Top
ABIT NF7-S V2.0

Datum objave 31.05.2003

ABIT NF7-S V2.0

Test ploče s nForce2 Ultra 400 chipetom. Ista Abitova ploča dolazi i u v.1.0, v.1.1, te v.1.2 verzijama (što prvenstveno ovisi o southbridgeu), ali v.2.0 je prva verzija koja i službeno podržava Athlone na 400MHz DDR sabirnici.

Više... Vaš Komentar Top
PowerVR Series 5

Datum objave 31.05.2003

PowerVR Series 5

Beyond3D i x-bit labs su našli zanimljivu knjigu o Pixel i Vertex Shaderima 3.0 u kojoj se kao autori između ostalog pojavljuju i developeri tvrtke PowerVR. Tako postoji šansa da PowerVR sprema nešto novo, tj. već prije najavljeni Series 5 GPU. Uglavnom, možda se PowerVR vrati u boj na polju grafičkih kartica.

Više... Vaš Komentar Top
Neispravni diskovi!

Datum objave 30.05.2003

Neispravni diskovi!

Seagate, Maxtor i Toshiba povlače između 12.000 i 15.000 svojih diskova namijenjenih za prodaju u Tajvanu. Koliko je tih diskova otišlo u svijet, još se točno ne zna. Naime, sva tri diva otkrili su neugodnu količinu novih neispravnih diskova veličina 40GB i 80GB, a svi ti diskovi dolaze iz njihovih tvornica u Kini. Navodno da proizvodni procesi nisu bili dovoljno dobri pri prelasku na nove tehnologije.
Glasnogovornik Maxtora izjavio je da ne vidi neuobičajen postotak neispravnih (osobno se uopće ne čudim toj izjavi), dok je glasnogovornik Seagatea potvrdio da će svim vlasnicima neispravnih diskova biti omogućena zamijena. Toshiba se za sada nije izjasnila o ovom problemu. WD nije pogođen tim problemom, jer nema pogone u Kini.

Više... Vaš Komentar Top

Forum

Objavljeno prije 9 minuta

Stari hardware za kojim se slinilo

Objavljeno prije 33 minute

Automobili

Objavljeno prije 39 minuta

M: Logitech Z407 za slican setup

Objavljeno prije 52 minute

PlayStation 5

Objavljeno prije 1 sat

A1 i ekstremna potrošnja baterije

Novosti

Digital Realty u Hrvatskoj dobitnik priznanja Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike za unapređivanje zaštite na radu

Digital Realty (NYSE: DLR), najveći globalni pružatelj rješenja za data centre, kolokacije i međusobno povezivanje neovisnih o oblaku i operatoru, dobitnik je još jednog priznanja za unapređivanje zaštite na radu. Riječ je o godišnjem prizn... Pročitaj više

Posljednji dani rasprodaje za Praznik rada! Doživotni Office 2021 Pro već od 35,24 €! Iskoristite najbolju cijenu za Microsoftove licence odmah!

Kolege već koriste XLOOKUP kako bi ubrzali rad s podacima dok ste vi zaglavljeni s ručnim filtriranjem. Dok se drugi opuštaju tijekom blagdana, vješti profesionalci već su iskoristili Godeal24 rasprodaju za Praznik rada kako bi nadogradili... Pročitaj više

Facebook testira "degradiranje" nekorisnog sadržaja

Meta trenutno testira gumb Downvote na nekim računima kako bi smanjila nekorisne komentare na Facebooku. Kada više ljudi pritisne gumb Downvote na komentaru posta, bit će manje vidljiv. Predstavnik Mete rekao je da je za razliku od prethodn... Pročitaj više

FBI nudi nagradu od 10 milijuna dolara za hakersku skupinu Salt Typhoon, navodno povezanu s Kinom

FBI nudi 10 milijuna dolara za informacije o hakerskoj skupini Salt Typhoon – evo zašto je to velika stvar. Američki FBI nedavno je ponudio nagradu do 10 milijuna dolara za informacije koje bi dovele do identifikacije ili uhićenja članova h... Pročitaj više

Huawei tiho razvija moćne AI čipove unatoč pritisku SAD-a

Prema Wall Street Journalu (WSJ), Huawei ubrzava razvoj svojih moćnih AI čipova, s očekivanjem zamjene dijela Nvidijinih vrhunskih čipova. Ovaj potez nastavlja pokazivati otpornost kineske industrije poluvodiča na napore Sjedinjenih Država... Pročitaj više

Sve novosti