LUXA2 GroovyT Magic Boom Box
Datum objave 06.03.2014 - Krešimir Matanović

LUXA2 GroovyT Magic Boom Box
Ljepota je u jednostavnosti – barem tako tvrde tvorci branda LUXA2, a po proizvodima koje smo do sada vidjeli to su i dokazali. Sada predstavljaju novi GroovyT Magic Boom Box zvučnik kojem T u imenu znači Touch, što karakterizira način njegova rada putem NFC-a. Karakteristike zvučnika uključuju Angular sound vibration tehnologiju za bolji zvuk, do 5.5 sati autonomije putem ugrađene baterije, 3 sata do potpune napunjenosti te lagan i prenosiv dizajn. Zvučnik dolazi u crnoj i crvenoj boji, težak je 155 grama, a preporučena cijena mu je 15 USD.

Datum objave 06.03.2014
Kraj puta za Windows XP
Microsoft ukida službenu podršku za Windows XP operativni sistem:
“U subotu, 8. ožujka 2014., od 15 sati, Windows XP korisnici (koji koriste Home i Professional, a odabrali su primati vijesti via Window Update) početi dobivati službenu notifikaciju na svome desktopu putem Windows Update-a u kojoj će biti informirani da će podrška za Windows XP prestati 8. travnja 2014. Pop up prozor pojavljivat će se svakog 8. u mjesecu te će poruka biti prikazivana dok je korisnik ne onemogući. Ova notifikacija vodit će korisnike direktno na web stranicu za podršku.
Kao odgovor na povratne informacije potrošača koji žele lakši način da kopiraju svoje dokumente i postavke s Windows XP na moderniji Windows operativni sustav, najavljujemo da će besplatni migracijski alat biti dostupan krajem sljedećeg tjedna. Sklopili smo partnerstvo s Laplink-om kako bismo Windows XP korisnicima osigurali besplatni migracijski alat nazvan PCmover Express za Windows XP koji kopira dokumente i postavke s Windows XP PC-a na novi uređaj koji pokreće Windows 7, Windows 8 ili Windows 8.1. PCmover Express bit će dostupan za preuzimanje na engleskom jeziku krajem sljedećeg tjedna na www.windowsxp.com, a francuska, njemačka, talijanska, japanska i španjolska verzija dolaze kasnije u ožujku dok će korejska, kineska, ruska i brazilsko-portugalska verzija stići nakon toga.“

Datum objave 06.03.2014
ASUS osvojio čak 11 iF Product Design nagrada
ASUS je osvojio 11 prestižnih iF Product Design nagrada na ceremoniji održanoj u petak na BMW Welt Event forumu u Münchenu. Obuhvaćajući tri kategorije proizvoda, osvojili su više nagrada nego ijedna tvrtka do sad na iF Design ceremoniji dodjele nagrada.
U kategoriji računala su osvojili nagradu za dizajn za VivoMouse, Memo Pad HD 7, Transformer Book Trio, Zenbook NX500, Zenbook UX301, ASUSPRO PU seriju, ASUS ProArt PA seriju monitora, ASUS G10AC i Republic of Gamers (ROG) Maximus VI Formula matičnu ploču. PadFone mini je dobio nagradu u kategoriji telekomunikacija, dok je ASUS S1 mobile LED projektor osvojio nagradu u Audio / Video kategoriji.
iF Design dodjela nagrada je priznata u cijelom svijetu i predstavlja znak kvalitete proizvoda koji se ističu u određenim kategorijama uključujući kvalitetu dizajna, stupanj inovacije, funkcionalnost, ergonomiju i još mnogo toga. Žiri sastavljen od 50 stručnjaka iz cijelog svijeta procjenjuje proizvode i bira pobjednike.

Datum objave 05.03.2014
Tt eSPORTS SYBARIS osvojio “2014 iF Product Design Award”
Žiri sastavljen od svjetskih dizajnera je za 2014. dodijelio iF Product Design Award hibridnim slušalicama Thermaltakeovog eSports branda. Sybaris slušalice su se tako izdvojile među 3,249 prijava iz 55 zemalja. Kriteiriji za odabir su bili kreativnost, dizajn, praktičnost, funkcionalnost, primjena, univerzalnost dizajna i sigurnost.

Datum objave 05.03.2014
Novi firmware za ADATA SSD-e
ADATA je izdala novu inačicu firmwarea za svoje SSD diskove s LSI SandForce kontrolerima serije 2200. Ova nova inačica primjenjiva je na modele SSD diskova s oznakama SX910/SX900/SP900/SP800/S511/S510/S396. Nova inačica firmwarea donosi optimizaciju ponašanja TRIM kompletiranja i SATA stabilnost, a također unaprijeđuje i sposobnost oporavka diska nakon nesigurnog ili neispravnog isključivanja.
Kupci koji žele instalirati novu inačicu firmwarea na svoje SSD diskove trebaju posjetiti njihovu stranicu, odabrati odgovarajući SSD proizvod, potom preuzeti zapakirani Firmware 5.2.5 fajl i naposljetku ga raspakirati. Nakon toga, potrebno je locirati izvršni fajl ADATA_SF_FieldUpdater i pokrenuti ga s administratorskim privilegijama.

Datum objave 04.03.2014
SAPPHIRE R9 280 3G GDDR5 Dual-X
Sapphire predstavlja R9 280 karticu opremljenu s Dual-X hladnjakom koji osigurava visoku efikasnost u hlađenju. Grafički procesor ima 1792 stream procesora koji rade na 940 MHz, a na kartici je 3GB GDDR5 memorije koja radi na 1250MHz (5.0GHz efektivno). Kartica ima DualBIOS, podržava TrueAudio i UltraHD (4K). Sa strane API-a podržava DX11.2 i OpenGL4.3.

Datum objave 04.03.2014
MSI R9 290X LIGHTNING
MSI predstavlja R9 290X LIGHTNING koja donosi veliki overclocking potencijal jer putem dva 8-pinska i jednim 6-pinskim PCIe Power konektorom može “potegnuti” čak 450W snage. Za efikasno se hlađenje brine masivan hladnjak sa tri ventilatora (TriFrozr), a ukoliko ju korisnik poželi hladiti tekućim dušikom tu je i specijalni LN2 BIOS. Kako bi se osigurali stablini naponi memorij i GPU-u brinu se Military Class 4 komponente napojne jedinice, a V-check nudi i mjerenje GPU, PLL te napona na memoriji. R9 290X GPU na ovoj kartici radi na visokih 1080 MHz, a 4GB memorije na okruglih 5 GHz. Kartica je dimenzija 302x131x55 mm.

Datum objave 04.03.2014
OCZ Z-Drive 4500 PCIe SSD
Tvrtka OCZ Storage Solutions je danas najavila dostupnost svoje Z-Drive 4500 PCI Express (PCIe) SSD serije. Novi Z-Drive 4500, donosi poboljšane performanse u odnosu na prethodnu Z-Drive R4 seriju, a prednost joj donose novi 19 nm MLC NAND moduli i rubusniji dizajn. 4500 serija će biti dostupna u 800GB, 1.6TB i 3.2TB verzijama, uz maksimalnu brzinu čitanja od 2,900 MB/s, zapisa od 2,200 MB/s, te random 4K performansi čitanja od 252,000 IOPS-a, te zapisa 76,000 IOPS-a.
Svaki je Z-Drive opremljen i s novim OCZ-ovim Windows Accelerator (WXL) softverom – flash menadžment i caching rješenjem za Microsoft Windows Server upotrebu. WXL softver omogućuje korištenje flash memorije niske latencije kao lokalnog flash diska, flash priručne memorije za tvrde diskove ili istovremenu kombinaciju jednog i drugog.

Datum objave 04.03.2014
AMD predstavio novu AM1 platformu
AMD je danas objavio uvođenje svoje AM1 platforme koja četvero i dvojezgrene AMD „Kabini“ APU-e donosi u kanal komponenti za proizvođače sistema. U kombinaciji sa matičnim pločama vodećih proizvođača, nova AM1 platforma donosi „Graphics Core Next“ (GCN) arhitekturu i AMD „Jaguar“ CPU jezgre, a nosi AMD Athlon i AMD Sempron APU brand-ove. Ovo će stvoriti ekosistem fleksibilnih i nadogradivih platformi po privlačnim cijenama, sa podrškom za USB 3.0 i SATA 6GB/s na microATX i miniITX matičnim pločama, te će omogučiti kreiranje elegantnih i energetski efikasnih kompaktnih PC računala. Pojava „Kabini“ baziranih desktop računara i komponenti u dućanima širom svijeta planirana je za 9. travanj.
AMD AM1 platforma mainstream tržištu donosi balansirane računalne sposobnosti sa podrškom za DirectX 11.2 i Windows 8.1. Osim toga, proizvođači matičnih ploča, uključujući ASRock, ASUS, BIOSTAR, ECS, Gigabyte i MSI spremni su isporučiti niz desktop matičnih ploča nove generacije zasnovanih na FS1b podnožju. Ove matične ploče namijenjene AMD Athlon i Sempron APU-ima za AM1 platformu podržavati će najnoviju specifikaciju za USB 3.0 i SATA 6GB/s.

Datum objave 04.03.2014
HTC One osvojio iF Gold Product Design Award
HTC je dodao još jednu prestižnu nagradu – iF Gold Product Design Award – na popis globalnih priznanja koje je osvojio HTC One. Kao dio elitne grupe proizvoda prepoznatih na ovogodišnjem natjecanju, svaki dobitnik nagrade, uključujući HTC One, dobiva poznati pečat odobrenja iF za kvalitetu dizajna – međunarodno prepoznati simbol izuzetnog dizajna. Žiri je ocjenjivao ukupno 4.615 prijavljenih proizvoda, odabravši 75 proizvoda koji po njihovom mišljenju najbolje predstavljaju izvrsnost u dizajnu.
Forum
Objavljeno prije 2 minute
Linux OS - info, how-to, pitanja, novosti, savjeti, problemi...Objavljeno prije 2 minute
Električni romobili i bicikliObjavljeno prije 5 minuta
Koji mobitel kupiti? - 2. dioObjavljeno prije 10 minuta
Problemi s Intelovim 13/14gen procesorima (oksidacija, degradacija, nestabilnost...)Objavljeno prije 29 minuta
Koji mi kupiti ?Novosti
Kako odabrati pravi računalni miš
Odabir odgovarajućeg računalnog miša ne utječe samo na radne performanse, već i na udobnost te dugoročno može pomoći u prevenciji bolova u zapešću i ruci. Donosimo vam detaljne upute koje će vam pomoći da kupite miš koji najbolje odgovara v... Pročitaj više
Jednokratno plaćanje za Office 2021 Pro i Win OS od 13,55 €! Idealno mjesto za nadogradnju računala za mala poduzeća! Više ključeva, veća ušteda!
Softverska industrija je u posljednjem desetljeću prošla kroz značajnu promjenu poslovnog modela. Sada tradicionalne licence za jednokratnu kupnju i modeli temeljeni na pretplati koegzistiraju. Što se tiče prikupljenih informacija, model je... Pročitaj više
Samsung predstavio nove sklopive telefone – ali Kina postavlja pravila igre
Samsung je na događaju Galaxy Unpacked predstavio najnoviju generaciju svojih sklopivih telefona — Galaxy Z Fold7 i Galaxy Z Flip7. Ovi uređaji dolaze s poboljšanjima poput tanjeg i lakšeg dizajna, manje vidljivih nabora na zaslonu i nešto... Pročitaj više
Pokretanje aplikacije za razmjenu poruka Bitchat - trenutno dobiva veliku pozornost korisnika
Jack Dorsey – suosnivač Twittera (sada X) upravo je pokrenuo jedinstvenu aplikaciju za razmjenu poruka pod nazivom Bitchat, koja korisnicima omogućuje razgovor bez interneta. Temeljena u potpunosti na Bluetooth povezivanju, ova aplikacija o... Pročitaj više
Kad AI postane haker: Microsoft Defender poražen nakon samo nekoliko treninga
Utrka između napadačke i obrambene umjetne inteligencije je počela. Ako umjetna inteligencija može samostalno naučiti izraditi i sakriti zlonamjerni kod od antivirusnog softvera — tko uistinu kontrolira vaše računalo? Kad umjetna inteligenc... Pročitaj više
Sve novosti