Verbatim na CeBIT-u 2014.

Datum objave 06.03.2014 - Krešimir Matanović

Verbatim na CeBIT-u 2014.

Verbatim na CeBIT-u 2014.

verbatim_folio_air

Smješten na štandu K18 u paviljonu 14, Verbatim će demonstrirati inovacije koje korisnicima olakšavaju upotrebu prenosivih uređaja u pokretu, uključujući MediaShare Wireless – lagani uređaj koji se spaja na do pet tableta ili pametnih telefona putem Wi-Fi veze i omogućuje korisnicima da pregledavaju i pohranjuju slike, filmove i glazbu istovremeno, na bilo kojem mjestu.

Nudeći korisnicima pametnih telefona i tableta više načina da ostanu uključeni dok su u pokretu, Verbatim predstavlja i niz prijenosnih punjača proširenih novim modelima, uključujući kompaktni Ultra-Slim 4200mAh power pack. Nakon elegantnog redizajna prošle godine, Verbatimova serija pouzdanih punjača koji se jednostavno koriste uključuje modele AA Power, Portable Power, Dual USB i Ultra-Slim, svaki u različitim kapacitetima.

Na CeBIT-u će se moći vidjeti i Verbatimova atraktivna kolekcija futrola dizajniranih da pomognu zaštititi tablete, e-čitače i pametne telefone pri svakodnevnom korištenju. Popularne futrole uključuju Folio Flex za iPad te Folio Mini Case s Bluetooth tipkovnicom, kao i mnoge druge.

Za korisnike koji žele ubrzati i olakšati prijenos podataka između uređaja bez korištenja računala, Verbatim će prikazati nedavno predstavljene microSD kartice i Nano USB Drive s Micro USB adapterom Nano OTG.

Verbatimov Vx450 je vanjski SSD pogon visokih performansi, idealan za back-up i pohranu velikih datoteka kao što su HD videozapisi. Elegantan, kompaktan i lagan, ovaj uređaj je 65% manji i 70% lakši od tipičnog vanjskog tvrdog diska. Dolazi s USB 3.0 kabelom i softverom Nero Back It Up. S visokom brzinom prijenosa podataka do 450 MB/s, četiri puta je brži nego eksterni USB 3.0 disk i trideset puta brži nego USB 2.0 memorija.

Pored prikazivanja uređaja za pohranu podataka sa zamjenjivim medijima i LED zamjenskih žarulja koje proizvodi Verbatimov vlasnik, tvrtka Mitsubishi Chemical Corporation (MCC), Verbatim će također prikazati svoj ulazak u područje materijala za 3D ispis, tržište s eksplozivnim potencijalom koje će do kraja 2014. dostići vrijednost od 669 milijuna USD, prema Gartneru. MCC je razvio DURABIO, proziran i trajan, bio-baziran plastični materijal prikladan za 3D ispis i druge primjene. Materijal ima izvrsna optička svojstva i visoku otpornost na udarce, UV zrake, plamen i ogrebotine. Pored flesibilnosti, brzog stvrdnjavanja, otpornosti na uvijanje i ekoloških prednosti koje nudi PLA plastika, DURABIO također nudi čvrstoću koja se povezuje s ABS plastikom, popularno korištenom u 3D pisačima.

Više... Vaš Komentar Top
LUXA2 GroovyT Magic Boom Box

Datum objave 06.03.2014

LUXA2 GroovyT Magic Boom Box

 LUXA2 GroovyT

Ljepota je u jednostavnosti – barem tako tvrde tvorci branda LUXA2, a po proizvodima koje smo do sada vidjeli to su i dokazali. Sada predstavljaju novi GroovyT Magic Boom Box zvučnik kojem T u imenu znači Touch, što karakterizira način njegova rada putem NFC-a. Karakteristike zvučnika uključuju Angular sound vibration tehnologiju za bolji zvuk, do 5.5 sati autonomije putem ugrađene baterije, 3 sata do potpune napunjenosti te lagan i prenosiv dizajn. Zvučnik dolazi u crnoj i crvenoj boji, težak je 155 grama, a preporučena cijena mu je 15 USD.

Više... Vaš Komentar Top
Kraj puta za Windows XP

Datum objave 06.03.2014

Kraj puta za Windows XP

Windows XP End

Microsoft ukida službenu podršku za Windows XP operativni sistem:

U subotu, 8. ožujka 2014., od 15 sati, Windows XP korisnici (koji koriste Home i Professional, a odabrali su primati vijesti via Window Update) početi dobivati službenu notifikaciju na svome desktopu putem Windows Update-a u kojoj će biti informirani da će podrška za Windows XP prestati  8. travnja 2014. Pop up prozor pojavljivat će se svakog 8. u mjesecu te će poruka biti prikazivana dok je korisnik ne onemogući. Ova notifikacija vodit će korisnike direktno na web stranicu za podršku.

Kao odgovor na povratne informacije potrošača koji žele lakši način da kopiraju svoje dokumente i postavke s Windows XP na moderniji Windows operativni sustav, najavljujemo da će besplatni migracijski alat biti dostupan krajem sljedećeg tjedna. Sklopili smo partnerstvo s Laplink-om kako bismo Windows XP korisnicima osigurali besplatni migracijski alat nazvan PCmover Express za Windows XP koji kopira dokumente i postavke s Windows XP PC-a na novi uređaj koji pokreće Windows 7, Windows 8 ili Windows 8.1. PCmover Express bit će dostupan za preuzimanje na engleskom jeziku krajem sljedećeg tjedna na www.windowsxp.com, a francuska, njemačka, talijanska, japanska i španjolska verzija dolaze kasnije u ožujku dok će korejska, kineska, ruska i brazilsko-portugalska verzija stići nakon toga.

Više... Vaš Komentar Top
ASUS osvojio čak 11 iF Product Design nagrada

Datum objave 06.03.2014

ASUS osvojio čak 11 iF Product Design nagrada

Asus Padfone Mini

ASUS je osvojio 11 prestižnih iF Product Design nagrada na ceremoniji održanoj u petak na BMW Welt Event forumu u Münchenu. Obuhvaćajući tri kategorije proizvoda, osvojili su više nagrada nego ijedna tvrtka do sad na iF Design ceremoniji dodjele nagrada.

Asus_Transformer_Book_Trio

U kategoriji računala su osvojili nagradu za dizajn za VivoMouse, Memo Pad HD 7, Transformer Book Trio, Zenbook NX500, Zenbook UX301, ASUSPRO PU seriju, ASUS ProArt PA seriju monitora, ASUS G10AC i Republic of Gamers (ROG) Maximus VI Formula matičnu ploču. PadFone mini je dobio nagradu u kategoriji telekomunikacija, dok je ASUS S1 mobile LED projektor osvojio nagradu u Audio / Video kategoriji.

Asus_Vivo_Mouse

iF Design dodjela nagrada je priznata u cijelom svijetu i predstavlja znak kvalitete proizvoda koji se ističu u određenim kategorijama uključujući kvalitetu dizajna, stupanj inovacije, funkcionalnost, ergonomiju i još mnogo toga. Žiri sastavljen od 50 stručnjaka iz cijelog svijeta procjenjuje proizvode i bira pobjednike.

Više... Vaš Komentar Top
Tt eSPORTS SYBARIS osvojio “2014 iF Product Design Award”

Datum objave 05.03.2014

Tt eSPORTS SYBARIS osvojio “2014 iF Product Design Award”

Tt eSPORTS SYBARIS

Žiri sastavljen od svjetskih dizajnera je za 2014. dodijelio iF Product Design Award hibridnim slušalicama Thermaltakeovog eSports branda. Sybaris slušalice su se tako izdvojile među  3,249 prijava iz 55 zemalja. Kriteiriji za odabir su bili kreativnost, dizajn, praktičnost, funkcionalnost, primjena, univerzalnost dizajna i sigurnost.

Više... Vaš Komentar Top
Novi firmware za ADATA SSD-e

Datum objave 05.03.2014

Novi firmware za ADATA SSD-e

ADATA SX900

 ADATA je izdala novu inačicu firmwarea za svoje SSD diskove s LSI SandForce kontrolerima serije 2200. Ova nova inačica primjenjiva je na modele SSD diskova s oznakama SX910/SX900/SP900/SP800/S511/S510/S396. Nova inačica firmwarea donosi optimizaciju ponašanja TRIM kompletiranja i SATA stabilnost, a također unaprijeđuje i sposobnost oporavka diska nakon nesigurnog ili neispravnog isključivanja.

Kupci koji žele instalirati novu inačicu firmwarea na svoje SSD diskove trebaju posjetiti njihovu stranicu, odabrati odgovarajući SSD proizvod, potom preuzeti zapakirani Firmware 5.2.5 fajl i naposljetku ga raspakirati. Nakon toga, potrebno je locirati izvršni fajl ADATA_SF_FieldUpdater i pokrenuti ga s administratorskim privilegijama.

Više... Vaš Komentar Top
SAPPHIRE R9 280 3G GDDR5 Dual-X

Datum objave 04.03.2014

SAPPHIRE R9 280 3G GDDR5 Dual-X

Sapphire R9 280 Dual-X

Sapphire predstavlja R9 280 karticu opremljenu s Dual-X hladnjakom koji osigurava visoku efikasnost u hlađenju. Grafički procesor ima 1792 stream procesora koji rade na 940 MHz, a na kartici je 3GB GDDR5 memorije koja radi na 1250MHz (5.0GHz efektivno). Kartica ima DualBIOS, podržava TrueAudio i UltraHD (4K). Sa strane API-a podržava DX11.2 i OpenGL4.3.

Više... Vaš Komentar Top
MSI R9 290X LIGHTNING

Datum objave 04.03.2014

MSI R9 290X LIGHTNING

MSI R9 290X Lightning

MSI predstavlja R9 290X LIGHTNING koja donosi veliki overclocking potencijal jer putem dva 8-pinska i jednim 6-pinskim PCIe Power konektorom može “potegnuti” čak 450W snage. Za efikasno se hlađenje brine masivan hladnjak sa tri ventilatora (TriFrozr), a ukoliko ju korisnik poželi hladiti tekućim dušikom tu je i specijalni LN2 BIOS. Kako bi se osigurali stablini naponi memorij i GPU-u brinu se Military Class 4 komponente napojne jedinice, a V-check nudi i mjerenje GPU, PLL te napona na memoriji. R9 290X GPU na ovoj kartici radi na visokih 1080 MHz, a 4GB memorije na okruglih 5 GHz. Kartica je dimenzija 302x131x55 mm.

Više... Vaš Komentar Top
OCZ Z-Drive 4500 PCIe SSD

Datum objave 04.03.2014

OCZ Z-Drive 4500 PCIe SSD

OCZ Z-drive 4500

Tvrtka OCZ Storage Solutions je danas najavila dostupnost svoje Z-Drive 4500 PCI Express (PCIe) SSD serije.  Novi Z-Drive 4500, donosi poboljšane performanse u odnosu na prethodnu Z-Drive R4 seriju, a prednost joj donose novi 19 nm MLC NAND moduli i rubusniji dizajn. 4500 serija će biti dostupna u 800GB, 1.6TB i 3.2TB verzijama, uz maksimalnu brzinu čitanja od 2,900 MB/s, zapisa od 2,200 MB/s, te random 4K performansi čitanja od 252,000 IOPS-a, te zapisa 76,000 IOPS-a.

Svaki je Z-Drive opremljen i s novim OCZ-ovim Windows Accelerator (WXL) softverom – flash menadžment i caching rješenjem za Microsoft Windows Server upotrebu. WXL softver omogućuje korištenje flash memorije niske latencije kao lokalnog flash diska, flash priručne memorije za tvrde diskove ili istovremenu kombinaciju jednog i drugog.

Više... Vaš Komentar Top
AMD predstavio novu AM1 platformu

Datum objave 04.03.2014

AMD predstavio novu AM1 platformu

AMD Kabini

AMD je danas objavio uvođenje svoje AM1 platforme koja četvero i dvojezgrene AMD „Kabini“ APU-e donosi u kanal komponenti za proizvođače sistema. U kombinaciji sa matičnim pločama vodećih proizvođača, nova AM1 platforma donosi „Graphics Core Next“ (GCN) arhitekturu i AMD „Jaguar“  CPU jezgre, a nosi AMD Athlon i AMD Sempron APU brand-ove. Ovo će stvoriti ekosistem fleksibilnih i nadogradivih platformi po privlačnim cijenama, sa podrškom za USB 3.0 i SATA 6GB/s na microATX i miniITX matičnim pločama, te će omogučiti kreiranje elegantnih i energetski efikasnih kompaktnih PC računala. Pojava „Kabini“ baziranih desktop računara i komponenti u dućanima širom svijeta planirana je za 9. travanj.

AMD AM1 platforma mainstream tržištu donosi balansirane računalne sposobnosti sa podrškom za DirectX 11.2 i Windows 8.1. Osim toga, proizvođači matičnih ploča, uključujući ASRock, ASUS, BIOSTAR, ECS, Gigabyte i MSI spremni su isporučiti niz desktop matičnih ploča nove generacije zasnovanih na FS1b podnožju. Ove matične ploče namijenjene AMD Athlon i Sempron APU-ima za AM1 platformu podržavati će najnoviju specifikaciju za USB 3.0 i SATA  6GB/s.

Više... Vaš Komentar Top

Forum

Objavljeno prije 1 minute

Aplikacije za prijavljivanje prometnih kamera

Objavljeno prije 3 minute

Automobili

Objavljeno prije 6 minuta

A1 i ekstremna potrošnja baterije

Objavljeno prije 31 minuta

Alibaba, AliExpress iskustva?

Objavljeno prije 44 minute

Filmovi - dojmovi, komentari i preporuke

Novosti

Posljednji dani rasprodaje za Praznik rada! Doživotni Office 2021 Pro već od 35,24 €! Iskoristite najbolju cijenu za Microsoftove licence odmah!

Kolege već koriste XLOOKUP kako bi ubrzali rad s podacima dok ste vi zaglavljeni s ručnim filtriranjem. Dok se drugi opuštaju tijekom blagdana, vješti profesionalci već su iskoristili Godeal24 rasprodaju za Praznik rada kako bi nadogradili... Pročitaj više

Facebook testira "degradiranje" nekorisnog sadržaja

Meta trenutno testira gumb Downvote na nekim računima kako bi smanjila nekorisne komentare na Facebooku. Kada više ljudi pritisne gumb Downvote na komentaru posta, bit će manje vidljiv. Predstavnik Mete rekao je da je za razliku od prethodn... Pročitaj više

FBI nudi nagradu od 10 milijuna dolara za hakersku skupinu Salt Typhoon, navodno povezanu s Kinom

FBI nudi 10 milijuna dolara za informacije o hakerskoj skupini Salt Typhoon – evo zašto je to velika stvar. Američki FBI nedavno je ponudio nagradu do 10 milijuna dolara za informacije koje bi dovele do identifikacije ili uhićenja članova h... Pročitaj više

Huawei tiho razvija moćne AI čipove unatoč pritisku SAD-a

Prema Wall Street Journalu (WSJ), Huawei ubrzava razvoj svojih moćnih AI čipova, s očekivanjem zamjene dijela Nvidijinih vrhunskih čipova. Ovaj potez nastavlja pokazivati otpornost kineske industrije poluvodiča na napore Sjedinjenih Država... Pročitaj više

Zašto sve više zemalja želi zabraniti društvene mreže djeci?

Zabrane dolaze polako, ali sigurno. I ne, nije riječ o nekoj moralnoj panici – ovaj put su zabrinuti znanstvenici, roditelji, psiholozi… i sad sve više i više vlada. Društvene mreže su, kažu mnogi, novi toksin za djecu i mlade – i možda je... Pročitaj više

Sve novosti