Nova A serija je kao što vidimo donijela vrlo opipljive razlike u odnosu na staru. Sirova procesorska snaga nažalost nije porasla u većoj mjeri i to je posljedica prelaska na Bulldozer arhitekturu, kojoj ni Piledriver poboljšanja nisu znatno pomogla da ulovi korak s vrlo brzom konkurencijom. Ono gdje jesu nadmoćniji su grafičke performanse i mogućnosti koje su solidno poboljšane u odnosu na staru A seriju, čime se dobilo na vrijednosti kompletne platforme. Riječ je i dalje o starijoj VLIW4 arhitekturi i preimenovanoj 6 seriji (uz poneke dorade), no konkurencija još nema pravi odgovor ni na to. Karakteristike kao što su Eyefinity, DualGraphics i pogotovo podrška za dvije diskretne kartice u CrossFireX modu čini platformu vrlo zanimljivom i mainstream gamerima. A10-5800K je vrh ponude i bolje od toga neće ići, barem ne u ovoj seriji, a AMD za sljedeću svakako treba poraditi na CPU performansama i približavanju Intelovoj odličnoj Quick Sync tehnologiji kada je riječ o transkodiranju videa. Sve ostalo je solidno a najviše nam se sviđa porast memorijske propusnosti, te smanjenje potrošnje električne energije.

Overclocking potencijal A10 procesora i kompletne platforme je kao što smo vidjeli vrlo dobar pa bi to moglo privući i entuzijaste kojima je bitan svaki dodatni megahertz. Na zraku smo uspjeli doći do stabilnih 4.8GHz, no maksimalni množitelj je 63x pa mjesta napretku svakako ima, samo je pitanje koje će te hlađenje odabrati jer je ovaj APU gladan struje. I iz grafike smo izvukli solidnih 1200MHz pri čemu su performanse lijepo porasle a to omogućava komforniju igru s višim famerateom. Bitno je jedino da imate radnu memoriju brzine 1866MHz ili bržu, što smo i dokazali u nekoliko testova.

Gigabyte je napravio vrlo dobru ploču i odličnog kompanjona upravo najjačem A10 procesoru iz kojega može izvući maksimum. Ploča je kvalitetno napravljena, s kvalitetnim komponentama a i količina opreme zadovoljava. Šest USB3.0 portova (četiri straga), eSATA port i šest SATA 6Gbps portova čine ju dovoljno modernom, a detalji poput Power, Reset i CMOS tipki te LED dijagnostike privlačniju naprednijim korisnicima. Napojna jedinica i hlađenje se pokazalo vrlo sposobnim, a najljepše od svega je da se ploča niti ne zagrijava puno u radu. APU-u je potrebno osigurati solidno hlađenje i za sve ostalo ne treba brinuti. U ovome trenutku još ne znamo cijenu ploče no vjerujemo kako će kompletna platforma biti relativno povoljna, a to je ono na što AMD i cilja. Cijena od 122 USD za najjači procesor u seriji je vrlo dobra za ovo recesijsko vrijeme, a uvijek se treba prisjetiti kako za te novce dobivate i procesor i grafiku. Kod jeftinijih A8, A6 i A4 primjeraka možemo govoriti i o vrlo dobroj HTPC upotrebi gdje su im vrijednosti neupitne a cijena odlična.