Epoxova ploča MF4-Ultra bazirana je na nForce4 Ultra čipsetu, a trebala bi poslužiti kao jeftinija alternativa pločama koje su bazirane na novim čipsetima. Budući da je memorijski kontroler integriran u sam procesor i nema veze s čipsetom, u teoriji bilo koji čipset za Athlon 64 može podržavati i AM2 procesore. Zapravo, novi čipseti koje su firme kao nVidia lansirale zajedno s AM2 procesorima su na neki način izmišljanje tople vode s obzirom da ne donose praktički ništa novo osim par dodatnih konektora za SATA diskove ili dodatnog gigabitnog mrežnog sučelja.

Vratimo se mi Epoxovoj ploči. S obzirom na ciljnu tržišnu skupinu, prilično je jasno da s njom ne dolazi nekakav bundle. U kutiji je moguće pronaći sljedeće stvari:

  • 1x IDE kabel , floppy kabel, 1x zakrenuti SATA kabel
  • Backpanel za kućište
  • Priručnik za uporabu, CD s driverima i softverom

Kao što vidimo, s pločom je isporučena vrlo siromašna oprema, no s obzirom na njenu cijenu, to vas ne bi trebalo previše zabrinjavati.

Ono što je pak kod ove ploče zanimljivo je činjenica da na nju implementiran Epoxov novi izum – Ghost BIOS čip. Esencijalno, radi se o jeftinom čipu za BIOS koji ima oko četiri puta manje memorije nego klasični BIOS čipovi. Dakako, iz istog razloga je mnogo jeftiniji što omogućava Epoxu da ovakve čipove implementira i na jeftine ploče. Cijeli štos je u tome da u slučaju greške na glavnom BIOS čipu, računalo POST-a s Ghost BIOS čipa s osnovnim postavkama. Nakon toga jednostavno flashamo ponovo glavni BIOS čip kako bi računalo ponovo doveli do pune funkcionalnosti.

Epoxov Ghost BIOS čip

Izbornik Ghost BIOS čipa

Ono što je u cijeloj priči jako zgodno je to što se Ghost BIOS čip aktivira i u slučaju propalog overclockanja (dakle kad postavke u BIOS-u baš ne odgovaraju komponentama u računalu). U izborniku je ponuđena opcija za resetiranje CMOS-a tako je na ovaj način moguće elegantno izbjeći kopanje po računalu u potrazi za jumperom za resetiranje CMOS-a. Sve u svemu, jako zgodan trik od strane Epoxa.