Vjerojatno prema uzoru na seriju prijenosnika Lamborghini, Asusovi dizajneri su se i ovaj puta odlučili koristiti kombinaciju dizajna koji podsjeća na karbonska vlakna u kombinaciji s klasičnom plastikom i brušenim aluminijem. Kao što je moguće vidjeti na fotkama, "karbonske" površine su sjajne i vrlo nezahvalne za fotkanje (barem za nas amatere), no izgledaju jako dobro. Prema dimenzijama Asus G1 nije prevelik, a niti težak. Gabariti kućišta su 324x284x37,4 mm (širina x debljina x duljina), a masa 3,1 kg zajedno s baterijom. Drugim riječima, uređaj zaista nije problem nositi budući da je samo nešto teži od poslovnih prijenosnika srednje klase.

Donji dio izrađen je od klasične plastike, kao što je i za očekivati. Na donjem dijelu vidimo utor za bateriju koja ima 8 čelija i deklariranu snagu od 4800 mAh. Preko donjeg dijela moguće je pristupiti memoriji, hard disku, WLAN kartici i procesoru. Prijenosnik inače ima dva utora za memoriju koji su u našem slučaju bili popunjeni. Još jedan zgodan detalj koji se nalazi na poleđini je pretinac za vizitku što donekle povećava mogućnost da svoj prijenosnik vidite ponovo ako ste ga negdje slučajno zaboravili.

Poklopac je za donji dio uređaja fiksiran pomoću dvije bravice koje se otvaraju pomoću jednog kliznika na poklopcu. Ipak, ostali smo pod dojmom da je bravljenje moglo biti izvedeno bolje budući da poklopac malčice klepeće. Drugi problem koji se tiče konstrukcije je tipkovnica. Lijevi dio tipkovnice malo propada što je jako iritantno ako na ovom prijenosniku planirate dulje pisati. Kod igranja ovo nećete osjetiti kao problem. Koliko smo imali prilike vidjeti na predstavljanju G serije prijenosnika u Zagrebu, G2 model nema ovaj problem s tipkovnicom. Raspored tipki je solidan, no nekima se neće svidjeti rasječeni enter. Uzgred rečeno, ako ste se kao i mi ponadali da tipke sa zelenim oznakama imaju pozadinsko osvjetljenje, moramo vas razočarati – riječ je o običnoj boji.

WSXGA+ ekran ovog prijenosnika može se pohvaliti Asusovom ColorShine tehnologijom. S obzirom da niti mi nismo znali o čemu je riječ, eto i kratkog objašnjenja – ColorShine je Asusovo marketinško ime za ekrane koji ima anti-refleksivni premaz. Ekrani s ovakvim premazom imaju sjajnu površinu koja spriječava rasap svijetlost, a rezultat su vjernije boje, oštriji prikaz, širi kut gledanja i bolji kontrast. Ekran na G1-ici je prilično solidan. S igrama se nosi bez ikakvih problema, no prikaz crne bi mogao biti bolji. Na lijevom kutu ekrana se na par mjesta također može primjetiti probijanje pozadinskog osvjetljenja. Dakako, ovakve stvari je moguće uočiti samo ako ste u mraku i intezivno promatrate monitor u potrazi za određenim anomalijama. Iznad ekrana smještena je 1,3-megapikselna web kamera u kombinaciji s mikrofonom.