LG-ev je monitor za razliku od Asusovog na sasvim drugoj strani cjenovnog spektra. Jeftin je to uređaj, sa jeftinijim pristupom 3D-u i predstavlja ulaz u 3D svijet onima najtanjeg novčanika. To se već vidi po pakiranju koje nije naročito maštovito, no ipak pruža sasvim adekvatnu zaštitu monitoru od vanjskih mehaničkih utjecaja. Na pakiranju nalazimo osnovne informacije o proizvodu, pa je tako već na prvi pogled jasno kako je ovaj monitor pripadnik LG-eve Cinema 3D porodice s LED pozadinskim osvjetljenjem, kako ima FullHD rezoluciju, te HDMI video ulaz. Dimenzije pakiranja su 617x410x126 mm, a masa mu je 5,2 kg. Po otvaranju kutije ukazuje nam se bundle koji se sastoji od uputa za korištenje, 3D naočala, medija s programima te napojnog i VGA kabela. Nema DVI, a bogme ni HDMI kabela :(

LG se odlučio za jednostavan dizajn bez previše ušminkavanja. S prednje je strane korištena sjajna crna boja, a sa stražnje je klasična mat. Postolje je također napravljeno od sjajne plastike koja pokriva metalnu konstrukciju, ali nije naročito masivno. Na podlozi monitor stoji dobro, no ipak bi voljeli da je stabilniji. Kvaliteta plastike kućišta monitora nije na najvišoj razini i to se osjeti na svakom mjestu na kojem ga dotaknete. Premda se na slici to slabije vidi (nemamo prave fotografske uvjete, pogotovo za monitore), kontrole monitora se nalaze na desnoj strani gdje dominira tipka za paljenje. Lijevo od tipke za paljenje nalazi se ukupno pet tipaka kojima se krećemo kroz dobro odrađeni i logični meni. Dijagonala ovog monitora je za 4" manja od ostalih danas testiranih. Riječ je o ne naročito kvalitetnom TN LCD ekranu koji ima pozadinsko LED osvjetljenje. Dijagonala je 23" (58,4 cm), a rezolucija je standardnih 1920×1080 piksela. Piksel pitch je sitnih 0,265 mm, svjetlina 250 cd/m2, dinamički kontrast 5000000:1, kutevi gledanja 170/160° a odziv 5 ms (GTG). Tako to izgleda na papiru. U stvarnosti je slika i ispod prosjeka kvalitetnijeg TN ekrana. Oštrina i raspored osvjetljenja su dobri preko cijele površine, no prikaz boja nije vjeran. Ekran ima Anti-glare premaz pa nema prevelikog odraza i korištenje je ugodno i pri dnevnom svjetlu. Izboj pozadinskog osvjetljenja je vidljiv po rubovima i u obliku je jastučića.

Video ulazi ovoga modela su klasični – HDMI, DVI i VGA. Nije loš izbor kada je riječ o ovom cjenovnom rangu, no uz monitor se ne isporučuju DVI i HDMI kabeli. Uz video, tu ej i jedan Audio izlaz, tj. prolaz iz HDMI-a na slušalice. Lijevo od A/V izlaza nalazi se klasičan Euro konektor za napojni kabel. Što se ergonomije tiče monitor je tek moguće podešavati po nagibu i to od -5° prema naprijed do +15° prema nazad. Dimenzije monitora s postoljem su 546x179x407 mm, a masa mu je 3,5 kg. Potrošnja u radu pak iznosi 39W. 3D efekt se kod ovoga monitora postiže pasivno. To znači kako se pretvorba slike iz 2D u 3D dešava uz pomoć softvera, a vama su za 3D efekt dovoljne samo polarizirane pasivne naočale. Znatno je to drugačiji pristup od npr. 3D Visiona, a i nedostaci su očiti. 3D Vision sliak je "prirodnija" i dobiva se bolji 3D efekt.

LG-ev D2342P je monitor za ulaz u 3D svijet svima onima koji su vrlo ograničeni budžetom, i spremni su zažmiriti na njegove očigledne nedostatke. U domaćim mu se webshopovima cijena kreće već od 1.600 kn na više. Korektan je to iznos za 23" TN monitor koji uz to pruža i 3D efekt, no oštra mu konkurencija diše za vratom.