Sloboda odlučivanja u načinu korištenja sustava se najbolje vidi kroz mogućnost odabira lokacije LCD zaslona uređaja. LCD je inicijalno ugrađen u kućište uređaja i na tom mjestu će najviše odgovarati korisnicima koji se odluče za internu ugradnju. Kod eksterne ili ugradnje na stražnjoj strani u mjesto predviđeno za napajanje to nam vjerojatno neće odgovarati. Srećom LCD se može izvaditi i zamijeniti ukrasnom pločicom, te ugraditi u poseban 5,25" panel koji je priložen sa sustavom. Pri tome se može zakretati, pa možemo izabrati da li želimo tipke sa lijeve ili desne strane zaslona. Prilikom korištenja ove mogućnosti se vidi zašto je proizvođač u sustav ugradio "PCI" karticu – LCD se posebnim kablom spaja na nju, a kako je kućište u bilo kojem načinu ugradnje obvezno povezano sa karticom, veza je uspostavljena.

Postupak rastavljanja prednje maske radi prebacivanja LCD zaslona na 5,25" panel

Jednom sastavljen sistem radi pouzdano i efikasno, ali uz jednu veliku manu. Ventilator za hlađenje vode u radijatoru je u testiranom sustavu bio nepodnošljivo glasan. Iako uređaj dozvoljava regulaciju brzine vrtnje (a time i buke) ventilatora na tri brzine (2000/3100/4600 rpm i 23/34/49 dB), i na najmanjem broju okretaja je bio preglasan i tako dosta pokvario dojam koji je komplet na nas ostavio. Nadamo se da se radi o problemu koji se javlja samo na testiranom sustavu, a ukoliko je karakterističan za sve uređaje, vlasnicima preporučamo zamjenu ventilatora (radi se o uobičajenom 80x80x25 mm modelu). Prikaz informacija o sustavu na LCD zaslonu je jasan i pregledan – istovremeno možemo vidjeti temperaturu vode i temperaturu očitanu sa termalne sonde koju je najbolje montirati uz samu jezgru procesora. Istovremeno možemo vidjeti i na kojoj od tri ponuđene brzine se vrti ugrađeni ventilator.

Upravljački modul sa LCD zaslonom ugrađen u 5,25" panel

Rezultati mjerenja temperature

Temperatura pod opterećenjem
Aquagate Fan speed 2
38
  
Aquagate Fan speed 1
44
  
Intel stock cooler
51
  
 
0 1 0 2 0 3 0 4 0 5 0 5
2
 

Za testiranje Aquagatea koristili smo Intelov Pentium 4 2,53 GHz (533-megahercni FSB) koji smo "nabrijali" na 2,98 GHz (157×19). Performanse sustava su u skladu sa očekivanjem – dok je na najmanjoj brzini okretaja temperatura procesora usporediva sa boljim zračnim hladnjakom, na najvećoj brzini je osjetno niža, ali uz proporcionalno veću buku. Obzirom da se radi o kompaktnom hlađenju koje u kućištu malih dimenzija sadrži rezervoar, pumpu i radijator sa ventilatorom, bolje rezultate je usprkos dobro dizajniranom bloku teško očekivati. Prilikom interne ugradnje moramo osigurati dobru ventilaciju unutrašnjosti kućišta jer bi inače dodatno zagrijavanje koje sustav unosi u računalo moglo osjetno podiči temperaturu unutar kućišta. Kao zaključak možemo reći da se radi o solidnom proizvodu koji je lagan za ugradnju i korištenje, no ne bez mana (bučan ventilator) – ukratko, jedan od boljh entry level sustava za vodeno hlađenje.