Kućišta zvučnika se nalaze na izvlačivim "rukama" sa zglobom koji dopušta njihovu rotaciju za nešto manje od 180°. Upravo prilikom rotacije se dešava zapinjanje mikrofona kada je ovaj u maksimalnom gornjem položaju. Hod ruke je oko tri centimetra pa se slušalice mogu prilagoditi različitim veličinama glave. Svatko tko nam se našao u blizini u zadnjih par tjedana ih je probao staviti na glavu i svima su bile vrlo ugodne, unaoč činjenici da teže ne malih 370 grama (izmjereno).

Instalacija slušalica na računalo je vrlo jednostavna, no ponovno smo se našli u istoj situaciji kao i kod miševa i tipkovnica – softver je potrebno skinuti s Corsairovih stranica. Čudno nam je da se Corsair nije potrudio priložiti ga na nekakav medij. Nakon instalacije Headset Control Panela, napokon smo mogli krenuti s pravim testiranjem. Softver nudi Equilizer sa osam predefiniranih opcija – Audiophile 1, 1+, 2, 2+, FPS Gaming, MMO Gaming, Movies Mod-X i Reference EQ. Nama je za slušanje muzike najviše odgovarala Audiophile 1+ postavka, a za igranje FPS Gaming zbog malo naglašenijih niskih tonova. Equilizerom se naravno možemo i sami poigrati s 10 frekvencija koje možemo prigušiti ili pojačati za 20dB, a klikom na plus tipku profil možemo i spremiti za kasniju ponovnu upotrebu.

S obzirom da slušalice podržavaju softverski surround (putem ugrađenog C-media kontrolera), u softveru ga je moguće uključiti ili isključiti putem Bypass tipke. Kada je uključen biramo tip surrounda između Studio, Cinema i Hall opcija (surround se simulira dodavanjem jeke, kašnjenja i odbijanja zvuka u audio signal). Nama je najviše odgovarala srednja Cinema opcija gdje se dobiva najbolji omjer dubine zvuka, a i kod igranja igara se pokazalo korisno jer otprilike znate s koje vam se strane nešto šulja i primiče. Korištenjem surrounda kod slušanja glazbe ili gledanja filmova i nismo bili pretjerano oduševljeni, premda je i taj dio odrađen vrlo korektno. Najčešće smo ipak surround držali ugašenim i uživali u tonovima koje proizvode ove iznenađujuće dobre bežične slušalice.

Reprodukcija kroz cijeli spektar je bila vrlo dobra sa vrlo dobrom reprodukcijom niskih tonova, uz minimalnu distorziju. Sredina spektra je također zadovoljila, a čisti visoki tonovi su nas ugodno iznenadili. Jačina zvuka je izvrsna i rijetko kada će te koristiti više od pola snage. Izgleda da je Corsair pronašao odlične audio stručnjake koji s svoj posao odradili i više no dobro. Bilo da je riječ o igrama, slušanju muzike ili pak gledanju filmova, ove slušalice nadilaze svoju cjenovnu klasu i vraćaju povjerenje u bežične slušalice. Domet smo mjerili na vidljivoj liniji i stvarno se možemo od primopredajnika udaljiti 10 – 12 metara, no kada ste u zatvorenom prostoru sa zidovima, računajte sa oko maksimalnih 5 metara i to kroz zatvorena vrata. V2000 su svakako najbolje bežične gamerske slušalice koje smo probali i možemo ih preporučiti i gamerima s malo zahtjevnijim uhom. Mane su tek nešto kraća autonomija od deklarirane i činjenica da su ograničene na rad uz PC ili laptop zbog isključivo USB konekcije. Cijena na domaćem tržištu još nije formirana, Corsair na svojim stranicama navodi preporučenu cijenu od oko 150 USD, a u Njemačkim ih se dućanima može nabaviti već za oko 110 – 120 €.