PCMark testira kompletan sustav te su na M6800 su pokrenuti u dvije konfiguracije – jednoj gdje je sistemski disk bio SSD, a drugoj SSHD. M6800 uvjerljivo odnosi pobjedu u obje kombinacije. U 3DMarku razlike nemamo s obzirom da se radi o identičnim karticama, a sam procesor nema utjecaj na rezultat.

Zanimljivo je kako M6800 u OpenGL testu ima toliko veliku prednost u odnosu na M6600, iz čega možemo zaključiti kako je dosta ovisan i o samom procesoru. Sam CPU dio testa ne iznenađuje s obzirom da osim razlike u radnom taktu imamo i razliku od dvije generacije u arhitekturi procesora.

Iz onoga što smo vidjeli grafički test ima gotovo jednak rezultat, dok je CPU očekivano nešto viši pa onda otuda i ova razlika u kombiniranom testu.

Ovdje kao u testu sirove snage procesora nekih iznenađenja nema, Haswell i7 odnosi uvjerljivu pobjedu.

U SPECViewperf-u nema ogromne razlike u snazi grafike, a blago povećanje je zbog moćnijeg procesora.

U Metro LL vidimo veću razliku u korist M6800, očito jači procesor omogućuje bolju iskorištenost M6100. Prvi put kad smo vidjeli rezultate bili smo iznenađeni iz razloga što je na oba prijenosnika grafička kartica bila konstantno opterećena 99-100%. U Tombraideru je situacija izjednačenija, a zbog jačeg procesora ovdje je M6800 ipak uspio izvući nekoliko FPS-a više.

Litij ionska baterija kapaciteta 97Wh nudi iznimno dobru autonomiju prilikom obavljanja jednostavnijih zadaća. Prilikom surfanja, rada u office paketu te gledanja web videa omogućuje autonomiju 6 -7 sati. Limitiranjem brzine procesora te detaljnijiim namještanjem naprednih postavki power profila autonomija se može još produžiti. S obzirom na visoku vršnu potrošnju, maksimalne performanse na bateriji nisu moguće, grafička kartica je limitirana na svega polovicu radnog takta te procesor puno rjeđe koristi Turbo Boost. Maksimalna brzina pražnjenja baterije kretala se oko 70Wh – što pri punom opterećenju poput video renderiranja daje oko 1.30h autonomije.

Realnu usporedbu s M6600 nismo u mogućnosti napraviti s obzirom na to da ne koristi Enduro tehnologiju (Balanced Power Profil – wifi on, 50% brightness, keyboard backlight on). Iz testova možemo primjetiti kako M6600 troši nešto više prilikom obavljanja svih radnji čak i kad se ugasi Enduro tehnologija. M6600 i M6800 podržavaju Optimus tehnologiju i kada bi se u našem testnom M6600 nalazila nVidia Quadro kartica vjerujemo da bi autonomija bila podjednaka.