Kao i veći brat, HPL-815 također dolazi u malenom plastičnom blister pakiranju, koje nam ukazuje na mogućnosti ovog hladnjaka. Radi se o low profile hladnjaku koji ima sposobnost ohladiti procesore TDP-a do 130W. Nadalje, dotični također ima širok spektar podržanih procesora, odnosno socketa, što će znati cijeniti vlasnici HTPC konfiguracija.

Specifikacije hladnjaka Evercool HPL-815EP
Dimenzije

106 x 95 x 45 (D x Š x V mm)

Kompatibilnost

Intel – LGA 775, 1156, 1366
AMD – socket 939/AM2/AM2+/AM3

Heatpipeovi 4 komada, H.D.T. tehnologija
Ventilator/brzina/protok

80mm (1000-4000rpm, PWM)

Ležajevi Ever Lubricate Bearing
Težina 320g
*
specifikacije preuzete sa službenih stranica proizvođača

Otvaranjem kutije, dočekuje nas osim hladnjaka i pribor za instalaciju kao i termalna pasta. Baš kao u slučaju moćnijeg modela, i ovdje je sav pribor uredno posložen u vrećicama radi lakšeg snalaženja. Tu su također i upute za instalaciju hladnjaka na nekoliko jezika.

Kako smo već spomenuli, radi se o low-profile hladnjaku sastavljenog od četiri bakrena heatpipea promjera 6mm, te 47 aluminijskih listića. Zanimljivo je za primijetiti upravo dizajn listića na hladnjaku. Ako pogledate malo bolje vidjet ćete kako na sebi imaju teksture pravilnih oblika. Tako dizajnirani listići bi u teoriji trebali smanjiti turbulenciju zraka kroz listiće. Koliko je to iskoristivo u praksi, nismo upoznati. Bilo kako bilo, baš kao i Transformer, i ovaj model ima H.D.T. tehnologiju, te solidno obrađenu bazu koja je korektno nasjedala na procesor. Kako je čitav hladnjak koncipiran za HTPC konfiguracije, tako je čitav hladnjak izuzetno nizak – tek 45mm, uključujući slim (15mm) ventilator, prema čemu vjerujemo kako bi stao i u najtanja kućišta. Težina je tek 320g, shodno tome, niti backplate nije potreban za takav hladnjak.

Evercool HPL-815 dolazi s 80mm PWM ventilatorom, a na hladnjak se montira metalnim kopčama, tako da se gore može staviti i neki drugi ventilator iste veličine, kako bi se povećala snaga hladnjaka, naravno ukoliko za to imate mogućnosti u kućištu. Evercoolov ventilator se vrti na brzinama od 1000rpm do 4000rpm, pri čemu je dosta bučan u radu. Konkretno radi se o modelu EC8015TH12EP (0.30A), dimenzija 80x80x15mm.

Za instalaciju hladnjaka ćete ponovno biti prisiljeni vaditi matičnu ploču iz kućišta. Montaža se obavlja na sličan način kao i kod Transformera, ali problema po pitanju montaže u kućište nema. Uz hladnjak dolaze metalni dodaci koji se potom šarafe na isti, ovisno o socketu. Izuzetno praktičan dodatak je taj što je na hladnjaku izbušeno nekoliko setova rupa, čime se u kombinaciji s metalnim nosačima položaj samog hladnjaka može korigirati u nekoliko smjerova, naprijed ili nazad. Nažalost, mi nismo imali te sreće, tako da smo kao i slučaju testiranja Arctic Cooling Freezer 11 LP-a, imali konflikata s hladnjakom, odnosno s elementima hlađenja matične ploče s dotičnim. Iz tog smo razloga skinuli hlađenje s ploče i testirali hladnjak s improviziranim hlađenjem. Kako bi rezultati bili usporedivi, i ostale smo hladnjake testirali u tim uvjetima. Naša testna ECS-ica baš i ne voli low profile hladnjake radi svog masivnog hlađenja.