Obzirom na ciljano tržište, Mars je dizajniran prilično atraktivno. Foxconnovi inženjeri iskoristili su crni PCB na koji su implementirane komponente crvene, plave i bijele boje. Kao i na svim sličnim high-end pločama, za hlađenje čipseta brine se masivni hladnjak baziran na toplovodnim cijevima. Doduše, hladnjak nije toliko velik kao na Asusovim pločama, no to mu daje vrlo važnu prednost – višu kompatibilnost s različitim high-end hladnjacima za procesor.

Kao što vidimo na gornjoj fotografiji, područje oko procesora je vrlo čisto što treba pripisati dizajnu hladnjaka, ali i korištenju polimerskih kondenzatora. Uzgred rečeno, polimerski kondezatori nisu korišteni samo oko procesora već i na ostatku ploče što je praksa vrijedna hvale. Jedini problem koji smo uočili na gornjem dijelu ploče je implementacija 8-pinskog EPS konektora za napajanje procesora. Ne samo što je naguran između hladnjaka i dva kondenzatora već mu je i izbočenje koje služi za osiguravanja konektora na mjestu okrenuto prema ploči.Drugim riječima, i osigurač na konektoru s napajanja također mora biti okrenut prema ploči što je nama stvaralo probleme u kombinaciji s većim hladnjacima.

Stražnja pločica s konektorima nikoga neće osobito zaintrigirati. Tu su analogni i digitalni audio konektori, šest USB konektora, Firewire konektor, LAN konkektor, eSATA konektor i na kraju dva PS/2 konektora za mišu i tipkovnicu. COM i LPT konketora nema što je u današnje doba sasvim razumljivo, posebice kad je riječ o ploči namijenjenoj overclockerima.

Utori za dodatne kartice nalaze se na prilično solidnoj udaljenosti od memorijskih utora. Što se tiče vrste utora, ploča nudi dva fizička PCIe x16 konektora, dva PCIe x1 konektorai tri obična 32-bitna PCI konektora. Obzirom na velik broj PCI konektora, Mars je prilično dobar izbor za sve oni koji još uvijek koriste PCI kartice (autor ovih redaka ubraja se među ovakve korisnike). Obzirom da Intelov čipset P35 ne nudi dovoljan broj PCIe laneova (stazica) za dva PCIe x16 utora, samo prvi PCIe x16 utor (crveni) i interno nudi x16 propusnost dok sekundarni plavi utor s čipsetom može komunicirati samo preko četiri PCIe stazice. Uz to, ako je plavi utor aktiviran, dva PCIe x1 gube svoju funkcionalnost jer se dostupna propusnost preusmjerava na plavi utor za grafičku karticu. Obzirom da će neki korisnici poželjeti Mars iskoristiti za kombiniranje grafičkih kartica u CrossFire polje, šteta je što se Foxconnovi inženjeri nisu odlučili na implementaciju sistema koji bi omogućio dijeljenje dostupnih PCIe stazica na PCIe x16 utore tako da svaki od njih nudi jednaku propusnost. Postojeće rješenje naime nije idealno za CrossFire obzirom da drugi PCIe x16 utor nudi samo četvrtinu propusnosti normalnog PCIe x16 utora.

SATA konektori, njih šest koju nudi Intelov southbridge ICH9R, smješteni su u donji desni kut ploče. To bi moglo stvoriti problem korisnicima koji diskove drže u hladnjacima 5.25-inčnog formata, no za većinu je ovo rješenje ipak ok. Na ovom dijelu nalazimo i tri tipke koje služe za uključivanje i resetiranje računala te resetiranje sadržaja CMOS-a u kojem su spremljene postakve BIOS-a (redom – crvena, crna, žuta). Implementacija ovakvih tipki je danas praktički norma za ploče koje su dizajnirane za overclockere tako da smo ih na Marsu očekivali. Ipak, voljeli bi da su veće i uočljivije kao na primjer slične tipke na Asusovoj ploči Striker Extreme. Floppy i IDE konektor nismo spomenuli obzirom da ih malo korisnika koji često nadograđuju računalo koristi. Ipak, treba reći da su spomenuti konektori na Foxconnovoj ploči postavljeni odlično, tik do memorijskih utora.