Rattlerica je zaslužila potpuno novi dizajn kućišta koji aludira na veliku snagu i performanse. Stoga je za glavnog protagonsita i odabran američki "muscle car" Ford Mustang oko kojeg izviru plameni jezici. Kutija je tower orijentacije s ručkom za nošenje na vrhu. Na prednjoj se strani ne nalazi puno informacija, no zato to stražnja strana obilato nadoknađuje. Unutar vanjske se kutije nalaze još dvije – jedna za ploču i druga za bundle.

Rattlerica je kao što smo napisali pripadnica Quantum Force obitelji i kao takva ne može sadržavati siromašan bundle. Foxconn se potrudio kupcima osigurati sve potrebne kabele potrebne za rad, pa su tako svoje mjesto tu našli dva žuta standardna SATA kabela, dva crvena s horizontalno orijentiranim priključcima (na jednom kraju), jedan IDE kabel (sada već rijetkost) i dva Molex-to-SATA Power adaptera (na svakom su dva SATA Power konektora). Tu je i bracket s dva USB i jednim FireWire konektorom, DVD s aplikacijama i upravljačkim programima, zaštitni limić za stražnji I/O panle te vrlo iscrpna upute za instalaciju i korištenje, kao i slikovne upute za brzo puštanje u pogon.

Moramo priznati kako je Rattlerica jedna od ljepših P67 ploča koje smo vidjeli. Kombinacija crnog PCB-a s crnim i crvenim utorima i konektorima podsjeća na najjače Asusove modele, koji su jednako primamljivi. Dojam dodatno podižu sivi aluminijski hladnjaci s poniklanim toplovodnim cijevima, a tu je i tamno sivi LGA1155 mehanizam. Raspored komponenata i utora na ploči je klasičan, a kao malu manu layoutu bi zamjerili postavljanje PCIe x1 utora tik ispod PCIe x16. Ukoliko npr. koristimo dvije grafičke kartice zasigurno gubimo dva PCIe x1 utora (danas je teško naći single-slot grafičku karticu). Prostora na ploči ima dovoljno pa bi logično bilo postaviti stari PCI utor ispod PCIe x16. Ostatak je layouta dobar, SATA i IDE konektori su primjereno postavljeni horizontalno, a konektori za ventilatore su na pravim mjestima. Njih ima ukupno šest – pet tropinskih i jedan četveropinski. Rashladni sistem se sastoji od dva pasivca povezana s dvije toplovodne cijevi koji se nalaze na PWM dijelu, te jednog omanjeg pasivnog hladnjaka na čipsetu. Osim što dobro izgledaju, hladnjaci su i vrlo učinkoviti te se pretjerano ne zagrijavaju tijekom rada – tek je pri žešćem overclockingu primjetno jače zagrijavanje.

style='mso-fareast-font-family:"Times New Roman"'>Specifikacije
Foxconn P67 Rattler

Podržani
procesori

Intel Socket 1155 for Intel 2nd Generation Core i7 Processor/Core i5 Processor/Core i3 Processor/
Support Enhanced Intel SpeedStep Technology (EIST)
Supports Intel Turbo Boost Technology 2.0

Čipset

Intel P67 Express Chipset

Memorija

4 x DIMM, Max. 32 GB, DDR3 2133(O.C.)/1866(O.C.)/1600(O.C.)/1333/1066 Non-ECC,Un-buffered Memory, Dual Channel memory architecture

Utori
za proširenja

2 x PCIe2.0 x 16 (Slot 1&2 dijele 16X)
3 x PCIe2.0 x 1 slots
1 x PCI bus slot

Multi-GPU
podrška

AMD Quad-GPU CrossFireX

Pohrana
podataka

4x SATA II, 2x SATAIII;RAID 0, 1, 5+10

1x IDE ATA133

LAN 2x Realtek Gigabit Lan
Audio Realtek 7.1 channel HDA
Interni
konektori
1x ATX 24-Pin power connector.
1x 8-pin ATX 12V power connector.
1x 4-pin CPU Fan connector
3x 3-pin System Fan connectors .
2x 3-pin System FAN(no FAN control)
1x Front pannel header
1x Front Audio header
1x CD-IN
1x CLR_CMOS
2 x Onboard Debug LED ports
3 x USB 2.0 connectors support additional 6 ports
3 x New LED Button for Quick Power/ Reset/ CCMOS
4 x SATAII connectors
2 x SATAIII connectors
1x IEEE1394a header
1x SPDIF OUT
1 x IDE connector
1x Speaker heade
r
USB

12x USB2.0 i 2x USB3.0

Firewire VIA VT6308S 1394 Chip supports up to 2 x 1394a ports
BIOS Double 32Mb flash + 4M flashEEPROM w/ LAN boot PnP, ACPI, WfM, DMI 2.0
Format ATX Form Factor
12 inch x 9.6 inch ( 30.5 cm x 24.4 cm )

 

Napojna se jedinica kao i uvijek smjestila oko procesora, a već na prvi pogled po skidanju hladnjaka vidimo kako je robusno dizajnirana i kako je ova ploča očito namijenjena overclockingu otključanih Sandy Bridge procesora. Sve što treba je osigurati stabilan napon procesoru overclockiranom na 5.5+GHz. Foxconn se odlučio za 12 + 2 faznu konstrukciju (12 za CPU i 2 za VTT), koju kontrolira Intersilov ISL6366 Dual 6 + 1 fazni kontroler po VR12/IMVP7 standardu. Bitan dio PWM-a su i šest Intersilovih ISL6611A Phase Doublera (moduliraju dvofazne sklopove s jednim PWM ulazom), uP6203 dvofazni sinkroni pretvarač struje koji služi za isporuku "kvalitetnog" napona kod zahtjeva za visokom snagom (spodoban je za isporuku 60A struje), i L6758A – 2 u 4 fazni pretvarač za VDDQ napon i 1 fazni za VTT/VSA/VGFX napone. Desno od LGA1155 ležišta nalaze se DIMM utori spremni udomiti do 32GB DDR3 memorije brzine do 2133MHz, a zahtjevi za strujom su zadovoljeni preko dvofazne napojne jedinice i još jednog uP6203 kontrolera. Na samom desnom rubu se uz DIMM utore odozdo prema gore nalaze dva konektora za ventilatore, ITE-ov IT8301E GPIO čip koji služi kao produživač GPIO portova i koristi se uz Super I/O kontroler kao što je korišteni IT8518E (nalazi se tik ispod čipseta). Pored njega se nalaze overclockerima bitni "gumbići". O.C. Služi za aktivaciju overclockinga BCLK-a, a tipke gore-dolje služe naravno za podizanje i spuštanje frekvencije. Ispod njih se nalaze mjerne točke kojima mjerimo PCH, CPU, VTT, VCCSA, VCC3.3, 5VSB, 3.3_Aux, CPU PLL, VTTI DIMM, DOVREF_A, DOVREF_B, CAVREF_A i CAVREF_B napone – ozbiljan overclockerski feature. Iznad njih je su još samo 24-pinski ATX konektor i već spomenuta napojna jedinica za radnu memoriju. Ispod se ploče na desnoj strani nalaze "trčeće" LED-ice koje daju zgodan efekt u noćnim uvjetima rada, bilo na stolu bilo u kućištu. Ovo nas je odmah podsjetilo na KITT-a iz kultnog Knight Ridera i njegovih trčećih svjetala u masci :)

Južni dio ploče pokrivaju razno razni konektori, utori i naravno kontroleri. Uz sam su se lijevi rub odozdo prema gore smjestili Realtekov ALC892 Audio kontroler, VIA-in VT6308S Firewire kontroler, zatim dva Realtekova 8111E Gigabit LAN kontrolera, i Renesisov USB .0 kontroler. Utori su istim redosljedom PCI, PCIe x1, PCIe x16, dva PCIe x1 i prvi odozgo PCIe x16 utor (ukoliko koristite dvije grafike u CFX-u treba znati kako će utori raditi u 2 x8 brzini). Između PCI i PCIe x16 utora smjestio se ITE-ov IT8893E PCIe-to-PCI kontroler. Između dva PCIe x16 utora se pak smjestila standardna CR2032 3V baterija. Na desnoj južnoj strani je svoje mjesto našao P67 čipset, ranije spomenuti ITE-ov Super I/O čip, dva 32Mb flash EEPROM čipa., jedan 4M flash EEPROM čip, BIOS_SELECT jumper i Marvelov 88SE6121 SATA II-to-PATA kontroler. Po rubovima se nalaze CLR_CMOS jumper, USB i Firewire interni konektori, Front Panel konektor, Reset i PowerON tipke (vrlo korisno za sve koji ploču drža van kućišta), te SATA 3Gbps i SATA 6Gbps konektori kraj kojih se smjestio i jedan legacy IDE konektor. Kao posljednje što nismo spomenuli je LED dijagnostika koja se pokaže korisnom u slučaju problema. Sve u svemu Rattlerica je kao što vidimo vrlo dobro opremljena ploča, koja će zadovoljiti čak i legacy korisnike, premda mi smatramo kako IDE i PCI sučelja više nisu potrebna.