Gainward svoje Fantomke pakira u crnu kartonsku kutiju, na čijoj se prednjoj strani nalaze samo osnovne informacije, dok je stražnja rezervirana za više detalja. Tako po okretanju kutije primjećujemo neobičan dizajn rashladnog sistema, kojem se ventilatori nalaze između crnog PCB-a i aluminijskog heatsinka. Detaljno je na stražnjoj strani i rasčlanjen taj rashladni sistem, za kojeg Gainward tvrdi da je vrlo učinkovit – vidjet ćemo.

U kutiji se uz proizvod, nalazi i ne prebogat bundle – nalazimo tu DVD sa aplikacijama i upravljačkim programima, kratke upute za korištenje, kupon za 25% popusta prilikom kupnje LoiLoScope video editing softvera, VGA-DVI adapter, te Y-adapter za napajanje kartice.

S obzirom na položaj rashladnih elemenata kartice, ukupan je dizajn Fantomke vrlo dobar. S gornje se strane vide samo tanki aluminijski listovi i šest poniklanih bakrenih cijevi koji prolaze kroz njih. Čip koji pogoni GTX580 (GF110) kartice dobro nam je poznat, a ponovimo samo kako je napravljen u 40nm proizvodnom procesu u Tajvanskom TSMC-u, kako se sastoji od 512 CUDA jezgri / shadera koji se pak nalaze unutar četiri graphics processing clustera i kako broji čak 3 milijarde tranzistora. CUDA jezgre na referentnom modelu rade na 1544MHz, dok ostatak čipa kuca na 772MHz. Na ovoj Fantomki GF110 čip kuca na 783/1566MHz, što i nije neki pomak u odnosu na referentnu karticu, no zato bi OC performanse to trebale ispraviti. Na karticu je ugrađeno 1.5GB GDDR5 memorije koja radi na 1063MHz tj. 4.252Gbps efektivno (61MHz više nego kod referentnog modela), a komunikacija se odvija preko 384-bitne sabirnice. Gainward Fantomku nudi i u izdanju s 3GB memorije, no to dobro dođe tek kod visokih rezolucija tima 25×16 itd.

Gainward tvrdi kako je njihov jedinstveni rashladni sistem vrlo učinkovit, što ćemo svakako provjeriti u testovima zagrijavanja i kod overclockinga. Rashladni se sistem sastoji od heatsinka s tankim aluminijskim listovima koji su vezani sa ukupno šest poniklanih toplovodnih cijevi koje su koncentrirane u bazi koja nasjeda na IHS GPU-a. Ispod se heatsinka, a iznad PCB-a nalaze tri ventilatora koji zrak s gornje strane uvlače kroz heatsink, te ga usmjerevaju prema PCB-u. Na kartici se nalaze i dodatna dva PCIe Power konektora, kao i na referentnom modelu. 8-pinski i 6-pinski konektor uz PCIe utor karticu opskrbljuju s maksimalnih 300W snage. Za napajanje sistemau kojem je ova kartica, Gainward preporuča minimalno 600W napajanje koje je na 12V railu spremno dati minimalno 42A struje.

Baš kao i kod referentne kartice, u mirovanju postoje dva nivoa spuštanja taktova. U prvoj fazi GPU radi na 405MHz, shaderi na 810MHz a memorija na 162MHz. U drugoj, dubljoj fazi GPU radi na 50.6MHz, shaderi na 101MHz a memorija na 67.5MHz. Kartica dolazi s QuattroPortovima, tj. dva DVI-I izlaza, jednim DisplayPortom i jednim HDMI-em (1.4a) i podržava DX11 API, 3-way SLI, CUDA, Physx, 3D Vision Surround te Nvidia Surround tehnologije. Toliko o Fantomki, pred nama su testovi.