Pored PCIE utora ističe se svojom površinom ranije spomenuti sivi hladnjak AMD-ovog čipseta A75  i čak šest svijetloplavih SATA 3.0 priključaka okrenutih prema gore. Uočavamo DualBIOS oznaku pored dva manja čipa oznake M_BIOS i B_BIOS koji osiguravaju da u slučaju zastoja primarnog hibridnog EFI BIOS-a, rezervna kopija pokrene računalo. Ovdje se smjestio i kratkospojnik za reset BIOS-a (CLR_CMOS). Zgodna je to pozicija jer ga je lakše pronaći ovdje pri kraju ploče nego do baterije koja je na nezgodnom mjestu a posebno ako se koristi dodatna grafička kartica.Inače, nakon više vremena provedenog s pločom, uočavamo da je opremljena najrazličitijim "Dual" tehnologijama kao da je to zaštitni znak GIGABYTE filozofije proizvodnje. Možete i sami pogledati o čemu pišemo na stranici proizvoda, pa tako počevši od AMD Dual Graphics, preko Dual-link DVI porta, opće poznatog Dual Channel DDR3 dolazimo do DualBIOS 3TB+ HDD. Ova zadnja je dobrodošla mogućnost korisnicima HTPC-a i 32-bitnih OS-ova koji žele ugraditi diskove što većeg kapaciteta, a ova bi ploča trebala podržavati bootanje i pohranu podataka na tvrde diskove kapaciteta 3 i više TB bez particioniranja. Ovo nismo provjerili jer trenutno ne koristimo diskove tolikog kapaciteta niti koristimo 32-bitni OS.

U drugom kutu ploče uočavamo istaknutu brojku od 108dB koja pokušava dočarati kvalitetu zvuka odnosno omjer signal-šum (SNR). Za dobar zvuk zadužen je Realtekov ALC889 čip (CODEC) koji se nalazi tik do spomenutog Front Audio priključka. Dovoljno je reći da možemo biti sigurni u dobar zvuk jer npr. popularne zvučne kartice imaju 109 dB SNR.
Ovdje se nalazi 128-pinski I/O kontroler tajvanske tvrtke ITE, IT8720 koji služi kao sučelje I/O uređaja (COM portovi, PS/2, KB/Mouse),  ali i za praćenje temperatura ploče, upravljanje ventilatorima i td.
Malo dalje pored baterije nalazi se još jedan čip, Realtekov mrežni kontroler RTL8111E kompatibilan s IEEE 802.3u protokolom za brzine 10/100 Mbps i EEE 802.3ab brzine do 1000 Mbps.

I/O stražnji panel:

  • 1x PS/2 keyboard/mouse port
  • 1x D-Sub port
  • 1x DVI-D port
  • 3x 8ch HD audio jack (line in, line out, mic)
  • 1 x optical S/PDIF out connector
  • 1x HDMI
  • 4x USB 2.0/1.1 ports
  • 2x USB 3.0/2.0 ports
  • 1x RJ45 Lan port

Od video priključaka postoje D-sub (15-pin), DVI-D te HDMI izlazi. Nažalost, GIGABYTE upozorava da se video izlazi ne mijenjaju u letu (Hot plug) bez prethodnog gašenja računala što baš i nije zabavno ako je u pitanju HTPC, ali što je tu je. Ali to nije sve, istovremeno korištenje dva video-izlaza moguće je u kombinacijama D-Sub + DVI-D, D-Sub + HDMI ali ne i DVI-D + HDMI, i nažalost pri tome radi samo HDMI izlaz. Naša grafička kartica ne zahtjeva interno povezivanje digitalnog audio signala sa S/PDIF-a da bi zvuk funkcionirao preko HDMI izlaza no kod nekih grafičkih kartica će to možda biti potrebno učiniti. Provjerili smo kombinaciju VGA (D-sub) na monitor te HDMI na TV, namjestili u VISION centru jednaki prikaz na oba ekrana te se uvjerili da radi bez greške (vidi fotku). Ocjene prikaza i opterećenja pri reprodukciji HD materijala slijede kasnije u članku.
Na stražnjem panelu nalazimo još priključke za tipkovnicu, mrežu/LAN (RJ-45), tri audio s višekanalnim izlazom do 7.1 (4 / 5.1 / 7.1) i ulazom za mikrofon plus digitalni izlaz S/PDIF. Na kraju imamo četiri USB priključka od kojih su dva USB 2.0/1.1 (do PS/2) te druga dva USB 3.0/2.0.
Ostaje pogled straga gdje se nalazi stražnja kopča socketa FM1.

Što se BIOS-a tiče, koristili smo Gigabyteov Touch BIOS koji je potpuno funkcionalan hibridni EFI BIOS a k tome pregledniji u ovom obliku. Inače, BIOS je dovoljno bogat opcijama čak i preko mjere za HTPC, no svakako je pohvalna mogućnost uz osnovno imati dostupno i napredno podešavanja brzine, voltaže i dr (moguće je mijenjati napon čipseta (do +0.3V), procesora (do +0.4V), CPU Vddp napon (do 1.48V), memorije (do 2.135V), NB VID napon (do +0.3V). Inače, na ploči je došao F5 BIOS.
Naravno, sve to je dostupno i iz standardnog “pogleda” u BIOS. 

Pomoćna aplikacija @BIOS daje uvid u reviziju BIOS-a te omogućuje nadogradnju iz OS-a.
Od ostalog softvera vrijedi spomenuti alat EasyTune kojim pratimo sistemske parametre, OC-amo i td. Kako vidimo, pati od bugova koji ponekad i nestanu no dio s automatskim traženjem podignute brzine APU i praćenjem temperature se pokazao uporabivim. Auto Green je jednostavan alat upitne primjene jer služi podešavanju štedljivog moda rada preko Bluetooth mobitela, a mi ne vidimo razlog zašto daljinski kad može i preko tipkovnice. Nismo imali pri ruci Bluetooth prijemnik da isprobamo kako ovo radi, no HTPC korisnici mogli bi uz malo mašte pronaći zabavnu stranu ovog alata.